1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrAT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 16.07.2014 08:16
Bydliště: Beskydy

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od PetrAT »

Já musím říct, že mě překvapuje jak málo to auto žere
Zatím najeto necelých 6tkm a průměr podle PP pouhých 6,3 L/100km
A to rozhodně nejezdím jako důchodce
Jezdím město, dálnice, couračky po městě . A krátké trasy do 50 km
Dálnice 130+ na tempomat , klikaté silnice v horách na 3-4 kvalt ... a spotřeba naprosto v pohodě
Variant 96kW
.
Už jsem tu myslím psal jak se to zdechle rozjíždí "z nuly"
Po 4tkm jsem přestal používat "auto-hold"
Nevím , možná placebo, možná se to auto zajíždí , ale přijde mi, že bez autoholdu to z nuly startuje líp :-0

Uživatelský avatar
Dark_cze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2019 08:47

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Dark_cze »

Zkousel sem kamaradova golfa 7 pred FL s 1.6tdi a ty rozjezdy s autohold mi take prisli takove divnejsi, bez mi to prislo ok (tak v ramci 1.6tdi). :D Ale jezdil jsem s tim asi hodinu, takze nemuzu uplne objektivne hodnotit. :-D
BMW e46 320d 100kW -> Audi A4 B6 2,5 TDI 132kW -> Audi A4 B8 3,0TDI 176kW -> Polo GTI AW 147kW

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Pitrsman747 »

Třeba tam svítilo zelené P, občas si člověk nevšimne. :wink: Jinak nový motor si ze začátku trochu víc vezme, taky jsem měl šílenou spotřebu, i u nových Škodovek ale dal jsem tomu lepší olej a po 10tis km se spotřeba zlepšovala. :good:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Pitrsman747 »

PetrAT píše:
marian86 píše:S tim rizenim mi to porad neni moc jasne. Jde o to, ze je to preposilovane?

Všimni si chování ve středové poloze. Pootočíš volantem a vůbec nemáš vazbu od kol, co se děje
Asi nejjednodušší bude, když si uděláš zkušební jízdu se současným Civicem (to u prodejců nneí problém) a všimni si jak auto reaguje na pohyb volantu
Navíc k zatočení u Golfu je potřeba volantem hodně pootočit
Což mi třeba vadí při rychlejším průjezdu kruháčem apod. Člověk má pocit , že z těch rukou bude mít pletýnku :-)
Paradoxně, moje stará Octa I benzín 1,8T měla lepší řízení i odezvu podvozku.
Další věc která mi přijde "jalová" je nástup brždění . Nevím kolik do toho kecá asistence, ale přijde mi počátek hodně "vlažný"
Pokračování ze strany 3, vidím že tento problém bude asi problém celého VW: :roll:

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/0p8iMjiU82k?t=525
Dokonce i ten asistent to dorovnává. :(

V Březnu dávám na reklamaci, bylo mě řečeno že na 90% to můžou udělat zimní kola + špatná geometrie podvozku takže stále čekám až přezuju na letní 17", akorát za tu geometrii kol se platí 1000kč, jako nevím, má to být nastaveno od výrobce a za to že to výrobce špatně nastavil, tak za to mám platit? :evil: Jak pořídím napíšu protože tohle mě opravdu sejří, řekl bych celkem do pohodlí celkové jízdy to štve hodně a do Rakouského roadtripu to chcu mět vyřešený. :good:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Roman_P »

No tak dej vědět, jestli to geometrie vyřešila.
Já si nechal nakódovat dynamický profil řízení a je to lepší. Hlavně tedy asi proto, že na dálnici řízení o malinko víc přituhne, než před tím.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Pitrsman747 »

Roman_P píše:že na dálnici řízení o malinko víc přituhne, než před tím.
Právě toto jsem měl na 3 Fábce úplně super a víš jak, jak s něčím najezdíš 50tis tak už pak nechceš nic jinýho. :wink: Nebojte, dám vědět.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

Geometrie je zcela běžná záležitost. Od výroby samozřejmě může být OK, jenže postupem jízdy se může rozhodit... Průjezdy děravou silnici a pak ještě větší díry obrubník :-D Ale možností je plno jak se rozhodí.
Doporučené je dělal geometrii pro každém přezutí kol.
Což samozřejmě většina nedodržuje, proč taky vyšlo by to na vyhozené peníze. Nicméně určitě je dobré ji tedy jednou za rok udělat... Samozřejmě podle nájezdu, někdo kdo ujede 5tis za rok... No tam stačí kdo ví kdy... Ten co udeje 20tis a více, tak geometrie jednou za rok je naprosté minimum.
Tudíž že to výrobce špatně nastavil nejsou ty správné argumenty.
Ale je fakt že G7 s řízením má dle čtení a informací dost problémy, takže geometrie zabrat ani nemusí.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Pitrsman747 »

Tak já najel v zimě 5tis km, celkem mám 8tis takže jsem opravdu zvědav, jinak na Škodovkách už byla křivka od výroby, jednou to byla kratší náprava, po druhé zase delší ale nikdy nic co by směrovalo auto do svodidel jako teď. :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

Uvidíš no, i když něco podobného se semtam objeví asi u každého modelu, co se tu člověk podívá do různých tématů ale to jen ojediněle. Vymění většinu na podvozku a stejně žádná změna, takže to asi sranda nebývá. Ve finále tu budou špatné posilovače posunutým úhlem natočení a přitom si to myslí že je ve středu, ale to jen placam do tmy, protože kdo ví :-D

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Pitrsman747 »

Roman_P píše:No tak dej vědět, jestli to geometrie vyřešila.
Já si nechal nakódovat dynamický profil řízení a je to lepší. Hlavně tedy asi proto, že na dálnici řízení o malinko víc přituhne, než před tím.
To jsi tam aktivoval tu položku "DRIVING MODE SELECT" nebo jen nějaká extra konfigurace dynamického profilu? Co jsem viděl na videu tak tam je normal, eco, sport, individualní. Ještě by mě zajímalo protože vidím že máš Golfa 7 a já G7.5, jestli to půjde i mě protože třeba vím že na dešťovém senzoru mě prý nejde aktivovat "automatické zatáhnutí oken při dešti". :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Roman_P »

Já to nedělal. Jeden hodný člověk zde.
Myslím, že je to prostě přehozeno na profil dynamic, bez další jeho konfigurace.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Shorty »

Funguje to i na faceliftu, sám to tak mám
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Shorty1 »

Nastavil jsem si také změnu profilu řízení a reakci na plyn a chtěl bych se zeptat na zkušenosti.
U profilu řízení nepociťuji až tak velký rozdíl, mírné zvýšená tuhost tam je, ale nevím jestli je to opravdu nebo placebo :D Ale zatím jsem s tím najel tak do 100km.
U reakce na plyn ten rozdíl poznat určitě je, především při přeřazování, kdy v zátahu se to auto potřebovalo často jakokdyby nadechnout. Reakce je celkově opravdu hbitější, zdá se mi i podle jednoho kopce u nás, že jsem měl při předjíždění vyšší rychlost na závěr, kde pravidelně jezdím stejným způsobem. Nestalo se vám ale, že by se vám zvedla spotřeba? U mě cca 0,2-0,5l a nevím jestli mě baví o to víc šlapat na plyn nebo si tento režim prostě bere více.
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Olaf87 »

:!: Téma bylo promazáno od OT.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od srotty »

Díky :good:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“