Kickdown funkcia

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Kickdown funkcia

Příspěvek od Mikino »

Caute zasa. Neviete mi niekto vysvetlit ako sa prejavuje funkcia kickdown ? cital som ze by to malo robit pri automatickych prevodovkach to ze po zisliapnuti pedalu na max. preradi prevodovka o stupem menej pre vysi vykon. Chcem sa spytat mozem mat tuto funkciu v motore 1.4 tsi Golf 7 ? lebo nedavno som kupil auto a zlakol som sa co mam s pedalom nakolko sa to prejavilo po max. stlaceni takym miernym cvaknutim alebo ako by som ro nazval. Najprv som si myslel ze mi tam zavadza kobercek ale nic tam neni.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

MOKKY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.02.2011 20:48
Bydliště: vysočina

Re: Kickdown funkcia

Příspěvek od MOKKY »

Pod plynem je spínač,kterej po sepnutí podřadí ne o jeden,ale klidně o tři stupně dolu.Takže cvaknutí se neboj..Já to mám u gti5,u šesti stupňový DSG.Jestli to dělají u sedmi st. jistě nevím,ale je to vysoce pravděpodobný.Je to užitečná věc hlavně na předjíždění.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Kickdown funkcia

Příspěvek od Mikino »

moze byt ale jaj mam totiz to manualnu prevodovku 6 stupnovu a tiez mi to tak cvakne ale samozrejme ze mi nic nepodradi kedze je manual, ale bude to mat asi iba taky efekt ze vtedy da motor navacsi vykon nie ?
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickdown funkcia

Příspěvek od pohodarkajik »

je to jen u automatu a co vim tak u vsech, jak jinak bys chtel na predjizdeni podrazovat, u manualu jsem nikdy nic takovyho nevidel, btw je jasny ze kdyz das pedal na podlahu tak to pojede :-)

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Kickdown funkcia

Příspěvek od Mikino »

to je pochopitelne ze pri manuali mi nepreradi :D ale myslel som tym nieco taketo http://moje.auto.cz/Pete62/kia-soul.html" onclick="window.open(this.href);return false; - odsek: motor a prevodovka.
+ som niekde cital ze ten spinac moze mat aj funkciu docasneho vypnutia obmedzovaca na tempomate. Toto som este neskusal.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

MOKKY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.02.2011 20:48
Bydliště: vysočina

Re: Kickdown funkcia

Příspěvek od MOKKY »

pohodarkajik píše:je to jen u automatu a co vim tak u vsech, jak jinak bys chtel na predjizdeni podrazovat, u manualu jsem nikdy nic takovyho nevidel, btw je jasny ze kdyz das pedal na podlahu tak to pojede :-)
On automat podřazuje i bez kickdownu,záleží na poloze plynového pedálu.S kickdownem je podřazení samozřejmě razantnější,ale každej automat ho určitě nemá,zvlášť ty starší.

Uživatelský avatar
Savione
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 27.04.2013 09:45
Bydliště: Bratislava

Re: Kickdown funkcia

Příspěvek od Savione »

Kickdown v Golf 7 TSI slúži asi len na vypnutie obmedzovača rýchlosti. Nemám dojem, ze by bol pri kickdown vyšši výkon ako som to mal vo Ford Mondeo MK III. 2.0 TDCi.
GOLF VII 1.4 TSI 103kw Highline Blue Sky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“