1.2 TSi 77 kW - řazení/vyřazování/podřazování

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

1.2 TSi 77 kW - řazení/vyřazování/podřazování

Příspěvek od NeoGenX »

Ahojte, zajímala by mě jedna věc - v "chytré knížce" k autu jsem se dočetl něco o tom, že by se nemělo vyřazovat. Tak mi přichází na mysl otázka - je s 1.2 77kW lepší podřazovat nebo vyřazovat? Nškde jsem totiž kdysi četl, že podřazování na dvouhmotě (a právě tento motor ji tuším má) není úplně nejlepší. Tak otevírám toto téma - jak řadíte? Podřazujete? Vyřazujete? Díky za názory :-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Řazení

Příspěvek od mechy »

1.2 má tak malý brzdný účinek motoru ,že nějaké vyřazování nemá ani smysl.Samozřejmě záleží na situaci.Já spíš nevyřazuji.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

Re: Řazení

Příspěvek od petresl »

Nějak mi uniká smysl vyřazování. Pokud by se ti jednalo o úsporu paliva, tak je to kontraproduktivní. Pokud mám zařazeno a sundám nohu z plynu, tak se automaticky uzavře přívod paliva a spotřeba je 0. Pokud vyřadíš a motor běží na volnoběh spotřeba se rovná spotřebě na volnoběh, je sice malá, ale je (nevím přesně kolik, ale to není problém zjistit, pokud si na maxidotu dáš okamžitou spotřebu). Pokud mohu soudit ze své zkušenosti motoru 1,4 tak brzdný účinek motoru je minimální, stejně tak jako celkový jízdní odpor (motor, hnací ústrojí, aerodynamika), takže doběh (dojezd) bez plynu je velmi dlouhý i na rovině a tomu se dá uzpůsobit i jízdní styl, zejména pokud jedu v koloně.
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Řazení

Příspěvek od NeoGenX »

Díky za přednášku o fungování motoru a spalování, ale tohle je snad známo všem tady :-) Smysl mé otázky je v tom, zda se právě podřazováním (při dojezdech na křižovatku) neničí dvouhmota oproti vyřazování. Snad je to už jasné :-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení

Příspěvek od sirdo »

pre mna zasa nema zmysel brzdenie motorom podradenim pre dobeh do krizovatky. pri dojazde dam nohu z plynu a dobrzdim brzdami. ked som kupil G5 tak som mal spociatku tiez tendencie vsade brzdit motorm, ved to je take profi, ale ked som sa raz koli tomu vybural (lebo motor akosi nestihol dobrzdit a ja som potreboval zabocit o 90 stupnov na vedlajsiu cestu) prestal som s tym, nech si v casopisoch pisu co chcu...

ja by som na dorzdovanie ked uz tak vyuzil elektronicku parkovaciu brzdu...
Naposledy upravil(a) sirdo dne 04.06.2014 11:50, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
petresl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.08.2013 08:14

Re: Řazení

Příspěvek od petresl »

Teď rozumím :-). Nejsem si jistý, které motory EA211 mají dvouhmotový setrvačník, mám dojem, že benzíňáky je nemají, ale fakt si nejsem jistý. Co se týká doporučení nevyřazovat, přijde mi to jako sichrování výrobce kvůli bezpečnosti jízdy.
Golf VII 1,4 TSI/103 kW Highline, modrá Pacific metal., bi-xenon. světl. s LED diodami, adapt. temp. s Front Assist a City Break, Lane Assist & Dynamic Light Assist, Kamera, Park Assist,ErgoActive

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Řazení

Příspěvek od Bofors »

Teď si nejsem úplně jistý ale myslím že benziny dvojhmotu nemají a já zpravidla podřazuju do 3jky. Třeba ve městě jedu na 5 vidím v dálce červenou tak dám za 4 a u semaforu 3 a zbytek brzda.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Řazení

Příspěvek od NeoGenX »

Přesně takto to praktikuji i já. Nicméně jsem opravdu kdysi četl, že právě podřazování je to, co dvouhmotě škodí. Teď by se hodilo zjistit, jestli opravdu, a které přesně motorizace, dvouhmotu mají.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“