1.4 TSi - spotřeba a dolévání oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

taky možnost, dneska jsem pořídil na dolití

http://www.oleje-motorove.cz/www-oleje- ... -30-FST-1L" onclick="window.open(this.href);return false;

a zítra doleju cca 0,5-7 litru podle odhadu z měrky. ve starým autě byl 10w-40 a tenhle nový je teda o poznání tekutější.
VW Golf VII 1,4 TSI

Luigi323
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 15:40

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Luigi323 »

Podle dokumentace jsem zjistil, že mám nastavený u 1,4 TSI (90kW) proměnlivý interval výměny a tomu odpovídá WV spcifikace oleje 504.00/507.00, což je např. olej Castrol Edge 5W30. Je tam ale poznámka, že po dohodě se servisem můžu přejít na pevný interval, kde je specifikace 502.00/505.00 a to bych rád a dál používal oleje např. 5W40 (Shell helix Ultra; Valvoline SynPower ...) a měnil olej po 12-15 tis. km, což tady z diskuse vyplývá jako výhoda. Jaké máte zkušenosti s touto "oficiální" změnou intevalu výměny v servisu? Taky mám jít na výměnu až ve 30 tis. a přitom vozidlo je předváděcí (časté krátké jízdy) a rád bych měnil olej teď - ve 12 tKm. Díky Luigi323
P.S. Sory, jsem tady poprvé a asi jsem to měl dát do vlákna "výměna oleje"- prosím admina, jestli by to tam nepřesunul.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

jj u pevnýho je 502.00. tohle tady ještě asi nikdo neřešil, každopádně budem rádi když tu napíšeš svá zjištění.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

nevím jestli to tu bylo zmíněno ale není mi jasný důvod proč se v návodu píše že měření hladiny oleje+ doplnění se provádí u zahřátého motoru. možná mi něco uniká ale podle mě je naopak lepší měřit "dlouhodobě" odstavený motor kdy je jisté že je všechen olej stečený ve vaně a tedy změřitelný.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

najeto 8800km a vešlo se přesně 0,5 litru castrol edge 5w-30 fst. tzn spotřeba cca 0,6 l/10 000km přes záběh, uvidím jak si to sedne po 1. výměně, očekávám lehké snížení.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

trochu tady trpím samomluvou ale pro úplnost pro všechny kteří to budou někdy řešit:

http://maziva.heureka.cz/castrol-edge-5 ... /#question" onclick="window.open(this.href);return false;

Castrol SLX Powerflow Professional Longlife III 5W-30 je stejný olej jako Castrol EDGE 5W-30 včetně označení FST. První je určený pouze pro servisní síť (v současnosti má nový název EDGE Professiional Longlife III) a druhý pro "maloobchod". Oleje se liší pouze nálepkami a zaplacenými normami na nich uvedenými. Oleje můžete bez obav smíchat.

http://maziva.heureka.cz/shell-helix-ul ... /#question" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobrý den, pokud potřebujete dolít olej a má stejné specifikace jako olej v motoru, není problém použít jinou značku. Pro nouzové případy platí, že je lepší jakýkoli olej, než žádný.

Co se týče mísitelnosti olejů různých značek: pokud máte v motoru olej specifikace VW 504.00/507.00 (olej Shell Helix Ultra AV-L 5W-30) a potřebujete dolít a máte u sebe olej Castrol stejné specifikace tak z technického hlediska není problém.


u každého auta co sem měl byl olej tak trochu moje úchylka :fly2:
VW Golf VII 1,4 TSI

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Dardemon »

Já jsem si tento týden nechal po doliti dalšího litru (2 litry na 14 tisíc km to sežralo) vylít tu long-life sračku z motoru a dát tam normální olej = výměna intervalu na 15K km.

Takže za takový půl rok podám report, kolik mi zase ubylo oleje :)
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

myslím že tvůj hněv na olej nemá opodstatnění, na pevný int. je norma VW 502.00 a oleje se viskozitními vlastnostmi příliš neliší 5W-30 (long) vs 5W-40 (pevný)

http://www.oleje-motorove.cz/www-oleje- ... W-40-C3-1L" onclick="window.open(this.href);return false;

nemyslím si, že se tato změna nějak výrazně podepíše na spotřebě oleje. spíš si kápnul na motor který prostě baští více, důvod může být různý: špatně se ti sešly tolerance nových dílů, špatně zajetý motor, nějaká vada, zatěžování motoru na max.... nemáš to někde poblitý olejem zvenku? že by to teklo bokem?
VW Golf VII 1,4 TSI

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od mechy »

Nevím kolik máš najeto,ale bohužel každý turbo motor olej trochu bere. Na tuto skutečnost si musíme zvyknout. U nafty je to samozřejmost a nikdo se nad tím nepohoršuje.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

já se nad tím nějak nepozastavuju, všechny moje auta brala nějaký olej (je to normální z principu fce spalovacího motoru) tak jsem zvyklý a zvykne si i dardemon, jen musí před tím ještě něco vyzkoušet.
VW Golf VII 1,4 TSI

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Dardemon »

Ad teorie o tom, ze longlife neni sracka ... dovolim si copy-paste

---
To co vidíte je hlava válců právě sundaná z motoru N54, který měl najeto 117 tisíc km a používal long-life olej a interval byl striktně dodržován.

http://www.dfens-cz.com/images/2014/bmw1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mám pro Vás dokonce i fotku olejové vany:

http://www.dfens-cz.com/images/2014/bmw2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Plastová nádobka položena před olejovou vanou obsahuje as čtvrt kila vyškrabaného karbonu. No není to paráda? Motor na sračku, at žije Long-life.
---

Jinak muj stary Golf 5 1.9TDI, chipnuty, DSG jezdil, aniz bych tam lil cokoliv krome vody do ostrikovacu a pravidelnych servisnich intervalu .... mel v dobe prodeje najeto 240 tisic km ... takze souzit se s faktem, ze mi novy benzinovy motor zere olej moc nehodlam.
Samozrejme to akceptuji jako fakt, ale sere me to ...
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od Bofors »

pleteš jablka a hrušky, ten motor dost možná odešel vlivem oleje ale ne proto že byl longlife ale že se měnil až po 30 000km (nebo kolik je na bmw). pokud LL olej vyměníš po 15 000 nejdýl, jak to dělají lidé kterým na svém motoru záleží, není důvod k problémům, ba naopak ty oleje jsou výkonější.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od jirkaa64 »

Dolívat 2 litry za 14000 km je podle mě hodně a někde je něco špatně. Mám 12000 a oleje ubyly tak 3 milimetry.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Ja mám cca 15 000 km olej kontrolujeme pravidelne A je ho tam presne tak isto ako V prvý deň kúpy.

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
zolmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.12.2012 16:47

Re: 1.4TSI - dolévání oleje

Příspěvek od zolmik »

Nazdar.Dolievať na 14000 km 2 litre oleja???Tak to určite nie je olejom.Tam je nejaký iný problém,určite nie Castrol.Ja mám síce diesel a mám 20000 km a ešte som tam nedolial ani za lyžičku oleja. :)
VW Golf 7, 1,6TDI, 77kW Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“