Olej kapající výpušťákem

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od Roman_P »

Předminulý týden jsem byl na garančce s olejem. Jak jsem psal, mazali mi i silentbloky u ramen.
V pátek, dva dny po tom, mě napadlo kouknout, kde se to vlastně mazalo. Kleknu k autu a tam louže oleje.
Úplně mě polilo horko, když jsem si uvědomil, že ten pátek je svátek a sobota taky a já v sobotu potřeboval jet celkem dálku.

Říkám si, že to není zase takový problém dotáhnout, ale taky jsem předpokládal, že to servis dotahuje na moment a já mám jen stranový klíč. Dva dny před tím jsem dal skoro jedenáct, zčásti i za ty dvě razítka a tak než abych zkur*** závit, zavolal jsem na tu asistenční linku.
Řekl jsem, že vůbec nejde o kritickou věc, nestojím s deseti pobýhajícími dětmi u dálnice, nebo něco tak, ale že se mi do toho nechce hrabat. Ženská velice ochotná a za hodinu byl u mě servisák přímo ze salónu kam jezdím, měl nějakou službu.

Povolil to ráčnou a zase utáhl. Utřel olej a já to byl pár km zahřát. Když jsem přijel, měl olej asi 100°C a nic nekapalo, ani po chvíli.
Ráno pod to koukám (mimochodem, koukal jsem na to asi 20x a už mám od betonu, asfaltu a kamínků kolena na dranc) a zase tam byl olej.
Už jsem byl na mrtvici. Psal jsem tomu mechošovi z asistence a ten mi zařídil, že hned po víkendu v pondělí ráno mi na to servis koukne.
Trochu mě to sr**o, prodloužený víkend bez auta, ale nechtělo se mi s tím jezdit už jen proto, že mi ten kapající olej zasviní podvozek až ke koncovce výfuku. Ráno jsem byl v servisu, kde povolili výpušťák, vyměnili kroužek, dotáhli momenťákem a nalili olej zpět. Většinu i do hrdla motoru :-) já teda když dolejvám, dám okolo hrdla hadr, protože je to vteřina, ale ok.

No a teď závěr příběhu... Kape, nebo nekape...
Nemůžu říct, že bych měl na parkovacích místech kde stojím novou loužičku oleje. Už to vyloženě nekape, ale i po cca deseti utřeních výpušťáku a okolí se to znovu a znovu zamastí a na vaně je jakoby náznak kapky, která ale není nikdy tak velká, aby kápla.
Co si o tom myslíte? Doteď jsem žádný problém neměl a auto bylo naprosto suché. Nejsem si už teď jist, ale kdysi před první výmenou mělo auto hliníkový těsnící kroužek a dále pak už tvrdý měděný. Nemůže to být tím? Chtělo by to asi ještě "o prda" dotáhnout, ale já to dělat nechci.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od PMA »

Bohuzel se mi stalo to same, auto delalo male louzicky oleje, ale nikdy se nerozsvitil nedostatek oleje, dvakrat to bylo v servisu, az museli sundat olejovovu vanu a nechat opravit zavit, ktery byl poskozeny.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od drmla »

Já mám druhé auto současné generace a z obou tekl olej. Louže ne, ale mastnota a kapka tu a tam se začaly objevovat už po nějakých 20tkm.

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od Roman_P »

No, po prvních dvou loužích je únik naprosto minimální, takže rozsvícení kontrolky je daleko a já to i tak nějak pocitově jednou měsíčně zkouknu na měrce. To mi starost nedělá. Spíš jde o to, že se mi nechce po sobě zanechávat fleky jako 50 let starej traktor.

Ach jo... takže mám následující možnosti:
- dělat fleky o něco menší, než ten traktor a kašlat na to. I když tam zatím žádné nejsou, jednou za čas to prostě ukápnout musí.
- dotáhnout to ještě víc a nehrát si na servis v bílém plášti s momentovým klíčem, když na to to auto prostě technologicky nemá
- zaplatit po čase novou vanu, aniž bych tu starou nějak podělal. Nebo její opravu
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od drmla »

Normálně to dotáhni. Vana je ocelová, něco vydrží. Měním olej běžně sám a dotahuju podle citu. Kolem výpušťáku nikdy nic neteklo. Mně Iva motory začaly sáknout úplně jinde. Holt vždy suchý Japonec to není. Též se mi to nelíbilo, ale co, před STK utřít a hotovo.

miri009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2011 18:27
Bydliště: Trutnov

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od miri009 »

Na ocelovou vanu u Golfa by měl být hliníkový těsnící kroužek , dali mi ho v sevise na 30 tis., dal jsem ho i na 15 a 45 tis. v mezivýměnách a nikdy nic neteklo. Na hliníkové vany se používají měděné kroužky, u CC , kde si výměny dělám už jen sám, je používám a také nic neteče.
Passat CC 2011 2,0 TDi , 125 kW, DSG
Golf Sportsvan Marathon Edition 2016 1,4 TSi, 92 kW

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od Roman_P »

Já se na to taky ptal a prý by ten hliníkový mohl vanu poškodit. Mě se to zdá jako blbost, navíc tam kdysi ten hliníkový byl.
Ta vana teda není hliníková? Já myslel, že jo.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od drmla »

1.4 TSI má ocelovou

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Olej kapající výpušťákem

Příspěvek od vwKarelV »

Nazdar všem. Mi to připadá, že hoši v servisu při první výměně oleje asi netrefili závit a natočili tam ten výpušťák poněkud násilím... :!:
(bodejď by to pak těsnilo...)

Otázkou zůstává, čím to pak (napodruhé) napravili? Že by to projeli závitníkem, příp. volba jiného materiálu těsnění?
No, sledujte to, časem se třeba uklidníte (anebo taky ne)
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“