1.4 TGi (CNG) 81 kW

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od harrysoumen »

Ještě jedna hloupost, která s tímhle tématem zásadně nesouvisí, ale nechci kvůli tomu chodit do salonu. Jak má kombík vyřešené osvětlení kufru, na fotkách nejsou žádné lampy vidět (jako v oktávce). Jen mám alergii na to, když naložím jednu tašku na stranu, kde mám jediné světýlko a tím pádem mám v celém kufru tmu, jako v pytli :-).

Díky H.

Uživatelský avatar
Marťas1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 19.12.2013 20:57
Bydliště: Bílovec

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od Marťas1 »

Ve stropě :good:
VW GOLF Variant 1.6 TDI Highline, bixenony, stříbrná Reflex metalíza, Parkpilot, Ergoactiv, vyhřívané čelní sklo, telefonování Comfort, Colour pal.počítač

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od harrysoumen »

Super, končně zase jedno normální auto...

srnecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.09.2014 15:57

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od srnecek »

S autem jsem řešil jeden problém, nefungující zamykání zadních levých dveří... ...dálkovým jsem zamkl vůz a dveře zůstaly přesto odemčené... ..závada byla pravděpodobně už z výroby, já si toho všiml po asi 5-ti dnech používání, takže mi stálo pár dní auto venku otevřené :) ....závada odstraněna na záruku...
Mě v autě chybí multifunkční volant, mám verzi Comfortline. Co jsem naopak moc nechtěl, ale v autě bylo (bral jsem skladovku) jsou parkovací senzory. Musím říct, že jsem velmi rád, že v autě jsou a manželka je z nich nadšená.
Co se týče mýho porovnání s Yeti, tak já to hodnotím optikou nový nezajetý golf vs. Yeti, který už má něco najeto a každý mu dává "pokouřit". Tak to srovnání není možná úplně správný.
Na benzín jsem zatím jel jen pár kiláků, tak nějakým větším srovnáním nemůžu sloužit, jízda na benzín mi připadala stejná, jako na CNG.
Jo a výfuk u Golfa na CNG končí již před zadní nápravou, tzn. nekupovat žádný chromový koncovky výfuku, není je na co nasadit :).
VW Golf VII Variant 1.4TGI

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od harrysoumen »

Bezva, díky. Tak už mám taky objednáno. Dodání v březnu :-(. Každopádně moc nechápu, čim to je, že je Oktávka pocitově o tolik větším autem, ačkoli rozdíly v rozměrech jsou minimální. Golf je jednoznačně útulnější, ale působí, jako o třídu menší auto. Myslím, že ale klame tělem a dělá to především malá výška...

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od standokan »

nemohu se rozhodnou mezi golfem octavkou a leonem TGI golf neutulnější octavka asi nejpraktičtější a leon nejhezčí technicky jsou na tom stejně multilink u všech a i leon bude od listopadu ST :|
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

srnecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.09.2014 15:57

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od srnecek »

to harrysoumen: Gratulace k objednání, ať to k dodání co nejdřív uteče....
to standokan: záleží, co preferuješ, jak píšeš ty i harrysoumen, Octa je největší... Golf má dle mého nejhodnotnější interiér... ...Leon ST je nejlevnější, kdyby se dělal v době mého výběru a byl tam nějaký citelnější finanční rozdíl, vzal bych asi Leona... ...ale záleží co preferuješ, každý soudruh to má jinak :)
VW Golf VII Variant 1.4TGI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od Bofors »

leon má dle mého otřesnou přístrojovku, tu sem prostě neskous.
VW Golf VII 1,4 TSI

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od karlozs »

Já bych měl jednu špatnou zkušenost se sedadly.
Dle mé zkušenosti má verze comfortline nepohodlné sedadla (ty standardní). Sedí se v nich jak v korytě. To znamená, že sedadla tlačí do kyčlí v případě, kdy chcete mít nohy volně rozkročené - pravé koleno opřené o palubovku a levá noha zrcadlově ve stejné poloze jako pravá. Už jsem zkoušel se sedadlem všechny polohy, které jdou nastavit a koryto je pořád stejné. Budu si muset dát něco pod zadek, jinak bude na dlouhých trasách problém. Na začátku mi to nevadilo, teď po 2 měsícíh už ano. Má někdo stejnou zkušenost?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od wittmann167 »

Tak já mám přesně opačnou. Strašně se mi líbila sportovní sedadla a říkal jsem si, že si je určitě doobjednám. Na salónu byl jeden golf s těmito sedačkami tak jsem se do nich uvelebil, pustil si rádio a chrochtal blahem. Jak jsem v nich tak seděl, chrochtání postupně přestalo a já v nich vydržel cca 15 min. Ta sedačka je pro mě příliš úzká - tlačila mě do boků a do boků u zad. Pak jsem si sed zpět do těch základních, uvelebil se a bylo rozhodnuto - sportovní nebrat. Mám odježděno cca 2000 km i s Ergoactivama a to rozhodlo, že si za ně nepřiplatím. Zas tak velký rozdíl v posezu jsem neshledal a ta bederní masážní věc je pro mě vyloženě nepříjemná. Taková je má zkušenost. Podotýkám ještě, že vážím 98 kg a měřím 187 cm.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od karlozs »

wittmann167 píše:...Pak jsem si sed zpět do těch základních, uvelebil se a bylo rozhodnuto - sportovní nebrat. Mám odježděno cca 2000 km i s Ergoactivama a to rozhodlo, že si za ně nepřiplatím...
@wittmann167
Sportovními sedadly jsou míněna sedadla ve verzi highline? Chápu to dobře, že pojmem "připlatit" se myslí zvolení verze highline, která ty sedadla obsahuje? Sportovní sedadla jako samostatnou položku/příplatek zvolit nejde. Chápu to dobře?

Co se týká mého zadku a pro mě nepohodlných standardních sedadel v comfortline, tak ještě doplním, že já vážím jen 67 kg a měřím 182 cm. A tukovou tkání rozhodně nepřekypuji. Sedačka po delší době prostě tlačí do boků. Vadí mi to vyšší boční vedení. Prostě korýtkový tvar sedadel a rozkročené nohy nejdou k sobě.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od Bofors »

sportovní sicny v comfortu jsou tohle:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=272607" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 1,4 TSI

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od karlozs »

srnecek píše:...jen občas mám problém hadici odpojit od ventilu.
Tak tohle se mi stalo zatím jen jednou v Bratislavě na Přívozní. Mají tam tu pistoli, co se stlačuje stejně či hodně podobně jako normální pistol u benzínové čerpačky. Když svítilo END, tak jsem tu pistoli neuměl od ventilu oddělat. A to se stane zrovna v momentě, kdy jsem hodně pospíchal. Mé tankování se protáhlo na 10 minut.

U těch plniček, které mají plnicí koncovku s páčkou, je to jednoduché. Jen na začátku jsem se musel hodně snažit, abych to sundal z hrdla. Po zaškolení na čerpačce už s tím problém nemám. Když koncovka nejde z hrdla lehce sundat, tak stačí k sobě tu pohyblivou objímku na té koncovce potáhnout a pak je to bez problémů.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od karlozs »

Bofors píše:sportovní sicny v comfortu jsou tohle:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=272607" onclick="window.open(this.href);return false;
A to jsou sicny materiálově stejné, co jsou v highline?
Jsou ty "sportovní" za samostatný příplatek?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Motor 1.4 TGI (CNG) 81kW

Příspěvek od harrysoumen »

Kluci, ještě řeším jednu věc, kterou mi nejsou schopni jednoznačně říct ani prodejci. V jaké konfiguraci dostanu osvětlení ve vnějších zrcatkach? Ve VW nevědí, jestli to bude mít auto v highline s xenony, nebo je potřeba připlatit ještě 5000tis. za "paket zrcátka"? (Sklápěcí nechci) Nikde to neni vysloveně popsáno. Popravdě jsem trosku v šoku, pokud to ma oktávka v eleganci a highline ne....určitě to považuji za větší samozřejmost, než osvětlení pod nohy a lišty ve dveřích. Díky H.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“