Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
IBilek3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.05.2022 19:52

Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Příspěvek od IBilek3 »

Jdu si pro radu
Mám od nova Golfa 7, 1.0TSi, r.v. 10/2017, v provozu 4/2018, teď najeto 55tis
Byl jsem na první STK po 4 letech a oznámili mě, že Golf neprošel STK, že jsou špatné hodnoty emisí. Jel jsem s tím do autorizovaného servisu VW, ale ti si s tím nevědí rady a že posílají dotaz jak dál na ústředí.
Mám naštěstí garančku na 5 let/100tis km. Tankuju jen natural 98 nebo 100. Olej měním dřív než to nahlásí palubní PC (čili každý rok, cca 13tis km a ne až po 30tis km)
Nesetkal se s tím někdo nebo čím by to mohlo být? Diagnostika jim údajně nic neukázala...
Na STK mě prodloužili technickou na měsíc, ale než se to opraví, tak mě technická propadne...
Díky

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Příspěvek od ablorhm »

Píšeš, že je auto v záruce, takže bych to přivezl někam na reklamaci a ať se činí.
Mají možnosti zajištění STK a Emisí. Otázkou však je, aby to letos případně v rámce reklamace "nějak" neudělali, ale abys pak neměl stejný problém za 2 roky znovu.
Samozřejmě však nesmí zjistit, že bylo tankováno někde blbé palivo apod. Ono to, že tankuješ 98/100 je nic neříkající, když jsem nedávno viděl seznam pump, které dostaly pokutu a byly mezi nimi i Shell, MOL, Benzina, OMV a pak samozřejmě ty neznačkové v horní polní.
Naposledy upravil(a) ablorhm dne 12.05.2022 06:47, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Příspěvek od wheeler »

Nema auto nahodou nejaky rezim jizdy, resp tlacitko modu?
Na emise musi byt auto v rezimu normal, napr. na eco neprojde :mrgreen: aspon ja to tak mel
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Příspěvek od lukin2 »

Tohle je to, co mi říkali na STK. Ty nový auta mají prostě problém emisema procházet, jelikož jsou ty emisní normy hodně přísné. Mě první technická a emise po čtyřech letech provozu čeká v srpnu a mám ten samý motor, takže jsem sám zvědavej.

Taky bych to řešil přes záruku pokud ji máš. Ale jak píše ablorhm, aby to teď neudělali stylem, že za dva roky budeš mít zase problémy. I auto které je motoricky v pořádku, ale jezdí ve městě jen krátké trasy může mít s emisema potíže. Chce to před tím pořádně protáhnout a zahřát motor. Pak sem dej co ti ve VW k tomu řekli a co zjistili za problém.

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Příspěvek od lukin2 »

Tak dnes jsem byl na STK také po čtyřech letech provozu vozidla a emise v pořádku. Mám stejný motor a najeto teda jen něco přes 21 tisích km.

Blahoslaveny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.10.2021 08:57

Re: Golf 7 1.0Tsi - špatné emise

Příspěvek od Blahoslaveny »

Já dělal emise před rokem, ten samý motor i rok a emise úplně v pohodě. Najeto v té době 60 tis

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“