TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSI - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Longlife je s tvým nájezdem zbytečný a měň 1x ročně. Ten 15000km interval je pro mě až za hranou, jak píše ablorhm. 30000km pro TSI - o tom se už raději nebavme...
Každopádně hned jak to auto koupíš, tak si vše vyměň bez dívání se na tachometr. Nebo tvůj další příspěvek po chvíli bude "klepe to při nastartování, nevíte co s tím?".
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Boban88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 20.01.2014 17:22

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Boban88 »

Zdravím, chci se zeptat zda je nějaký rozdíl mezi olejovými filtry s označením 04E 115 561 H vs. 03C 115 561 H. A zda můžu druhý jmenovaný použít do 1,2 tsi 77kw r.v.2014.
Golf Variant VII 1,4 110kW ME
Golf Variant VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2014-prodáno

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Tak podle Etky se ten 03C 115561 dával do golfa do roku 2012 (tedy stará koncepce s řetězem) a montoval se na motor shora.. Na naše ,tedy sedmičkové golfy patří ten 04E115561,montuje se z boku a navíc je levnější-první stojí 280 Kč,druhý filtr 208 Kč. Dej tam ten ,co tam patří.

zakonyest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.10.2016 18:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od zakonyest »

Zdravím klubáky.
Mám dotaz. koupil jsem Golfa, má proměnné servisní intervaly a Longlife olej. Ten byl měněn v 30.000 a v 60000.
Nyní to má cca 78.000, chtěl bych tam teď vyměnit olej za normální olej a přejít na fixní servisní intervaly (1 rok/15000km). Do autorizáku se mi nechce kvůli předraženému oleji, ale zase nechci aby věděli, že jsem měnil jinde. No a za rok pak půjdu autorizáku a necham si tam dát zase normální olej.

Můj dotaz: Je OK, pokud teď neautorizovaný servis pouze vymění olej za normální a neudělá žádný zásah do nastavení palubního počítače (t.j. zůstane tam nastavený proměnný servisní interval)?

Předpokládám, že to "nastavení servisního intervalu" je pouze to, že podle toho auto hlásí kdy zajít do servisu, ale jaký tam je ve skutečnosti olej, kdy byl měněn je autu úplně jedno, ne? A korektní nastavení pak provede za další rok až ten autorizák.
Golf VII 1.4 TSI, 103kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

zakonyest píše:Koupil jsem Golfa, má proměnné servisní intervaly a Longlife olej. Ten byl měněn v 30.000 a v 60000.
Jestli to je tak, tak to už je skoro jedno kdy budeš měnit... Chudák auto.
zakonyest píše:No a za rok pak půjdu autorizáku a necham si tam dát zase normální olej.
Normální olej? Ten se poved...
Co znamená nenormální olej?
Proč zase za rok do autorizovaného? To auto je stále v záruce?

S tím intervalem v budících máš pravdu. Pokud ti v neutorizovaném servisu dají olejový filtr stejného typu a výrobce a nevynulují interval servisu, eliminuje se ti, že to někdo v autorizovaném pozná.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

zakonyest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.10.2016 18:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od zakonyest »

Normální olej mám na mysli ten na pevný interval, tedy ne longlife.
Jo, jinak je to motor 1.4TSI 103kW.
Ipanema píše:S tím intervalem v budících máš pravdu. Pokud ti v neutorizovaném servisu dají olejový filtr stejného typu a výrobce a nevynulují interval servisu, eliminuje se ti, že to někdo v autorizovaném pozná.
Super, díky. Jde mi taky o to, že auto s proměnným intervalem má prý v oleji čidlo, které kontroluje jeho kvalitu. Nemůže tohle dělat nějaký bordel, když se tam dá nový olej a nic se v autě nepřenastaví?
Golf VII 1.4 TSI, 103kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Čidlo kontrolující kvalitu oleje? Bavíme se o Golfu nebo o vozítku z NASA?
Předpokládám, že v servisce máš normu VW.507 a ten "normální" olej ti tam dali 0W-30?
Jezdíš město nebo dlouhý trasy a kolik km ročně?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

zakonyest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.10.2016 18:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od zakonyest »

Ipanema píše:Čidlo kontrolující kvalitu oleje? Bavíme se o Golfu nebo o vozítku z NASA?
Vtipný.
Viz např. http://supervag.com/wp-content/uploads/ ... -Marek.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
kde u QG0 (Fixní servisní interval FIX) je pozn.:
- nemá snímač na olejové vaně
- z tohoto intervalu nelze udělat žádným způsobem jiný interval (QG1 nebo QG2).

Tedy auta bez čidla mají z výroby pevný interval a ten nejde změnit. Pak je možnost auta s čidlem a pevným intervalem, ten je možné přepnout na proměnný. A samozřejmě ty s proměnným intervalem (a tedy s čidlem) je možné přepnout na pevný.
Co je to ale za čidlo, co přesně kontroluje a jestli to nemůže dělat bordel, to je to co nevím.
Ipanema píše: Předpokládám, že v servisce máš normu VW.507 a ten "normální" olej ti tam dali 0W-30?
Jezdíš město nebo dlouhý trasy a kolik km ročně?
V autě by už od začátku měl být asi 504.00 (v servisce je psáno jen Longlife III 5w-30). Nic jiného mi tam zatím nikdo nedal. Já jsem ho teď koupil a je to cca 15.000 od poslední výměny (má 77000km). Já tam chci dát olej v neautorizovaném servisu, chci tam dát 502.00 bez toho abych cokoli přenastavoval. A za rok chci jít do autorizáku (což je plánováno, auto bude mít akorát těch 90.000) a budu tam chtít opět dát 502.00 a tentokrát budu chtít i přenastavit ŘJ na pevný interval.

Nájezd plánuju cca 12000 za rok. Do teď auto jezdilo cca 26000km za rok.
Golf VII 1.4 TSI, 103kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Ty budeš chtít nastavit, ale oni nebudou chtít. Na tom to shoří s vyjádřením, že to není možné nebo to nejde. Či jiný blábol podle brožury.

Jaký to je olej s tou 502 normou?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

zakonyest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.10.2016 18:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od zakonyest »

Ipanema píše:Ty budeš chtít nastavit, ale oni nebudou chtít. Na tom to shoří s vyjádřením, že to není možné nebo to nejde. Či jiný blábol podle brožury.
Nevim proč by neměli chtít. Navíc už jsem se na to ptal a odsouhlasili mi to.
Ipanema píše:Jaký to je olej s tou 502 normou?
Nevim, to jsem ještě neřešil. Počítam že nějaký 5W-30.
Golf VII 1.4 TSI, 103kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

V tomto jsem pesimista. Už z praxe v autorizovaných servisech.
5W-30 nebude mít jen VW.502 normu, takže to spis bude buřt. Stejně ti tam pak v autorizaku za rok nalijí Longlife. Ale jen tak 2,5 litru :D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

zakonyest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.10.2016 18:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od zakonyest »

Jasně. A vysajou kapalinu z ostřikovačů, vyjezdí nádrž plnou beznínu a když tam auto bude přes noc, tak v něm technik bude spát, aby ho co nejvíc použili. :?
Golf VII 1.4 TSI, 103kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Koukám, že se ti taky už něco pokazilo v autě po návštěvě autorizáku...
Jestli si myslíš, že po šesté hod. chodí servisáci domů, tak né vždy.
A jestli jsi nikdy neslyšel o zaplacené garančce a olej zůstal v autě původní, tak to je mrzuté.
Stačí číst. To není jen moje zkušenost.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

zakonyest
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.10.2016 18:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od zakonyest »

Slyšel jsem lecos, ale nerad věřím pohádkám. To, že by si autorizovaný servis dovolil nechat tam původní olej, nedává smysl.
Golf VII 1.4 TSI, 103kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Offtopic:

Dává. Jelikož to je nejsnažší zisk. Nalijí 2 a naúčtují 4.
Já vím o jednom Peugeot partnerovi. Tam mají od vedoucího naporučený neměnit více jak 2 litry oleje na auto. A to to mají z barelu, jako všude. Kdo nalije víc, má šáhnutý na peníze. Dám ti za toho člověka, co to takto musí dělat, ruku do ohně, že nelže. V jiným Seatu dělají obdobný postup.

Prodej auta je 3% zisk pro dealera. Servis musí vrátit prachy do baráku. Je tam 20 lidí a každý z nich natáhne ruku 15. den každý měsíc. Kde na to berou? Když mají 600,- na hodinu? Z toho se celkový mega prosklený barák platí těžko. Ale o tom tě nepřesvědčím.

Chtěl jsi poradit, radu máš. Případně počkej na odpověď od někoho jiného.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“