TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od r@pid »

To mu nevysvetlis nijako. To je ako presviedcat zemanovolica. Jebat na to.

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od daniel83 »

r@pid píše:To mu nevysvetlis nijako. To je ako presviedcat zemanovolica. Jebat na to.
:good: :laugh:

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Roman_P »

:-) Ok

Nakonec, proč se nevzájem o něčem přesvědčovat. To by bylo asi nekonečná debata.
Někdo naleje olej z obchoďáku, někdo dodrží normu a někdo vybere co nejlepší olej podle dostupných informací.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od b8rline »

JirkaVys píše:Ok, to mi stačí, úplně zbytečné. Přirovnání jablek a hrušek :-D Ono je to hlavně o včasné výměně oleje, než řešit desítky značek. Olej opravdu ochutnávat nebudu, abych si řekl jo ten chutná a maže dobře v ústech, ten bude TOP :-D
Ale ani já sám bych do auta olej z obchoďáku nedal, ale prostě je to jen pocit že když tam dám Liqui Moly, tak motoru bude lépe a to pouze z informací z netu, nicméně ve finále prostě nevím jestli to je lepší olej, než ten z obchoďáku, kdo ví? :)
Včasná výměna souhlas - pokud má člověk auto opravdu rád a jako koníček tak 10tis.km i dříve, je naprosto ok a motoru to jen prospěje. Co se týká toho přirovnání s vodkou, pravda není to asi nejlepší příklad, ale spíše jsem tím chtěl říct, že jsou asi zákazníci co vidí název Vodka, 40% alc. dobrá cena -> beru. To samé asi ten olej, vidím normu a dobrou cenu -> beru však má to normu, tak to musí být kvalitní :-) Což tak opravdu není a podle technických listů výrobců se dá ta "kvalita" celkem dobře vyčíst a ty testy aditiv atd. jsem taky poslal odkaz na německé fórum.

Dovol mi uvést jeden příklad a právě u motoru 2.0 TFSI první generace. Dva téměř totožné vozy jeden jezdil od novoty na LL olej 5w30 myslím, že to byl Castrol měnilo se co 10-15tis. km. Druhý přešel od novoty na olej 5w40 A3/B4 tuším, že to tenkrát byl Millers a měnilo se taky 10-15km. Oba vozy měly cca kolem 100tis. km najeto problém, že prosakovalo těsnění na víku hlavy, tak se přetěsňovalo. U vozu co jezdil LL už jak mechanik sundal víčko od oleje, tak řekl ajéjé karbon. Po sundání víka bylo vidět hlavně na víku nánosy karbonu a celkově ani pohled na vačky nevypadal moc zdravě. Druhý vůz byl bez karbonu, samozřejmě ne jako nový, ale celkem čistý. Ještě navíc první vůz začal kolem 50tis. km žrát dost olej u druhého se téměř mezi výměnami nedolívalo. Jezdil s tím jeden člověk podobné trasy a podobný styl jízdy :-) může to být náhoda samozřejmě, ale podle mě je olej jeden z mála faktorů, co může řidič ovlivnit. Pokud je opravdu fanoušek, tak by motorovému oleji měl věnovat zvláštní pozornost, jak s výběrem oleje, tak s intervaly výměny.

Samozřejmě, můžu dávat olej z obchoďáku, co je přebalený jen nějaký známější výrobce a plní normu a měnit často a může ten motor být v dobré kondici taky - to nezpochybňuji. Jsem přesvědčen, ale že kvalitní olej se na motoru a jeho vlastnostech, dynamice, spotřebě projeví více pozitivně, než častější výměna standartního oleje :-)

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od ladaf »

r@pid píše:To mu nevysvetlis nijako. To je ako presviedcat zemanovolica. Jebat na to.
Presnesi to trafil :-D
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

b8rline píše:...
No a vidíš, na B8 BiTDI jezdím výhradně LL olej, najeto 320tis a pořád to jezdí stejně :-D Spíš to bude o tom kdo s tím jezdí a jak s tím jezdí... A v neposlední řadě dobrý kus nebo zmetek. Jestli tam někdo naleje Castról nebo dle dojmu luxusní Millers Oil bude mit význam hodně malý, ale určitě tam nějaký zázrak bude, ale těžko říct :)
Nekdo mění olej za super luxus a je pořád v servisu, s tím nenadelas nic, to je prostě osud a smůla :)
Ale určite si nemyslím že dávat tam slunečnicový olej bude dobrý nápad.
Ve finále u údajně lepšího oleje se bude jednat jen o prebaleny olej od stejného výrobce do vícero značek, ale kdo ví ve finále jestli v tom opravdu ten a ten olej je :-D

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od b8rline »

Jasny nechme to tak radeji :-) ono zase pancovane oleje se prodavaji, ale kdyz jdes co nejblize ke zdroji, tak ta pravdebodobnost je dost mala, ze to bude fake. A pochybuji, ze by vyrobci neco deklarovali v technickem listu a realita byla jina. Udelat test asi neni nejlevnejsi sranda, ale riskovat to nebudou. Jina vec je spoluprace. Dokonce tebou zmineny Liqui Moly tusim odebira oleje od nejakeho znamejsiho dodavatele a nasledne je prodava pod svou znackou. Je mozne, ze si je “vytuni” dle svych potreb. Exxon ma nejake kontrakty s Shellem atd. To, ale porad neznamena, ze vsechny budou stejne :-)

Jinak slusny najezd :-) jak si spokojen s B8 byly nejake problemy? Ja mam zatim na B8 2.0 TSi 206kw jen 20tis.km :-D a na par drbek zatim ok

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

Hele B8 v pohodě, na dlouhé cesty docela pohodová jízda, ale když už v tom sedíš X hodin tak je to otrava ale to je v každém autě, když člověk jede často.
Problémy nějaké velké nebyly, teda když nepočítám tragédy co dost často na parkovišti otevírají dveře do vozovky a pak chudáci nemají jak zavřít auto :-D Jediné co tak "upadl" výfuk a zrovna tady je poměrně velký, takže docela pěkný rachot. Jo a vlastně ještě turbo, ale to odešlo při prvních 20tis km... Takže na záruku. Jak jsem psal předtím zrovna nějaký zmetkovy kus, protože další nové turbo jede 300tis a není problém včetně DSG, také stále v pořádku. Ani s DPF není překvapivě problém a to jsem čekal že nedá víc než 200tis.
Je to firemní auto, nakonec jsem si ho pak nechal a odkoupil :)) Hlavně mi prosím neříkej, že to turbo odešlo kvůli oleji nebo mě trefí, protože Liqui Moly určitě nebude tak dobrý jako rostlinný olej, ale furt lepší jak Castrol :-D
Co tam ladujes ty za značku oleje, není li to tajné (možná jsi to už psal) ? I když ty máš taky vlastně ten šicí stroj s názvem TSI že? No nic proti, ale nemám ho rád, ač se mi tu valí také :-D Ale na nákupy je to bomba, topí to déle jak TDI, takže v zimě docela rampouch :-D

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od b8rline »

Jak říkám, slušný nájezd bez větších problémů v dnešní době, jak všichni odborníci na fórech a diskuzích deklarují u nových aut 100-150k km max :-D Jojo ten šicí stroj, ten vrchol nabídky, voňavé benzínové s potenciálem 400 koňové vozítko :-) ale taky nic proti polnohospodářské technice na dlouhé trasy...

Já leju Mobil 1. Nejprve jsem dal 5w30 a teď jezdím 0w40 fullsaps :-) zdá se, že tomu chutná... a 10k km výměna max. Mám 30k km roční nájezd tak se to dá ufinancovat :-D

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

Mobil do motoru, hmmm, kdo ví jestli má i nějaký paušál na levné volání :-D Já do tohodle zkusil dát jednou olej 5W-40 a nevím proč ten zvuk motoru byl najednou takový divný, tak jsem zůstal raději u 5W 30 a zvuk byl zase takový jak jsem ho znal. I když třeba to byl jen pocit, že je to něco jiného :-D To je jako když jednou za čas naleji nějaké aditivum když už teda a přijde mi že auto jede najednou lépe a ve finále jsem využil vlastně jen polovinu potenciálního výkonu, tak si pak řeknu no jo to placebo dělá s lidmi divy :-D

Hele mám i TDI na krátké trasy, je to 9 let stará B6 PD s najezdem cca 160tis km :-D Do té teda dávám většinou 5W 40 ale párkrát jsem zkusil 5W 30 a motor zase najednou takový "hezčí" zvuk. No ale říká se neee fuuj tento olej LL, tak tedy se držím stáda a většinou dám 5W 40 non LL, ale před zimou jsem zase neododal a dal LL :-D
To TSI budu stejně brzo prodávat, fakt mi to nevyhovuje... S tou spotřebou oleje, chladící kapaliny a dvojnásobné spotřeby na palivu je to fakt otrava furt něco dolevat a tankovat. Nevím jak je na tom TSI teď, ale tohle 2013 a... No mohlo by to být lepší, ale jako jo zase to jede pěkně, až na zvuk a řazení by to šlo (+ plus všechny ty kapaliny) :)

banyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 19.11.2016 22:55

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od banyy »

tak som po neoficialnej prvej vymene oleja po 5000km na 1.5 TSI 110kW, kde mi predajca tvrdil, ze tam je 5W-30 - nasiel som, ze VW asi mysli Castrol Edge Professional 5W-30 LL III
ta vodicka, co z toho vytiekla nemala nic spolocne s olejom s viskozitou 5W-30 takze od zaciatku tam bol ten, ktory som cital tusim v navode, a to je asi 0W-20
mam faceliftoveho Golfa 11/2018

kazdopadne dalej uz pokracujem s Castrol Edge Professional 5W-30 LL III a najblizsia vymena pri 15000km, od kedy budem ziadat prejst na pevny interval 15000
Golf IV 1.6 SR 74kW AKL Highline
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line (chip 135 kW; 300 Nm)

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od pipobs »

ahojte, môjho golfa (1.0 tsi, 81kw, porsche bratislava) mám od 6/2018, interval výmeny oleja mi predpísali na 30tis. km.
mám najazdených 14 000 km a rad by som dal už olej vymeniť, nemajú s tým v autorizákoch problém? koľko to +- stojí? diky!

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od marian86 »

Kazdy servis je jiny, jina cena, jiny pristup. Nekde si muzes vzit svuj olej, nekde ne. Nekde ti vyhovi, nekde ne. Musis se proste poptat ve svem okoli. Pripadne tady na foru pohledat, jestli tady neni nejake info o pobockach, ktere mas pobliz.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

Prostě ho vyměn někde mimo autorizak, dej originál filtr a olej jaký chceš. Ušetříš nějaké peníze, budeš mít jistotu že je olej opravdu vyměněny a ne odsaty přes měrku hladiny... a nebudeš tam mít Castrol :)
A do autorizáku pak přijdeš vyměnit olej při 30tis km :)

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od pipobs »

olej budem meniť v autorizovanom servise - nemáte niekto skúsenosti s porsche brno? momentálne by mi vyhovoval najviac

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“