TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Luigi323
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 15:40

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Luigi323 »

Omlouvám se, že se možná blbě ptám a můžete mi říci - hele v..le odmontuj spodní dekl pod motorem a koukni se na potisk filtru sám.. Ale přeci, pro ty z vás, kterým bude odpověď trvat jen 30 vteřin:
Jaký mám olejový filtr na mém G7, motor 1,4TSI CXSAFM6 (CXS) -90 kW. Na hodně olejářských webech jsem našel, že je to 03C 115 561 (Mann 712/91) = filtr s takovým oným výstupkem do motoru, nebo filtr 04E 115 561 (Mann W712/95 nebo W712/92) = takový oný klasický jako ve Š120 ??? Chci si vyměnit olej dle této diskuse po 15 ts. km sám a při první garančce 30 tis chci aby mi servis změnil interval z pružného na pevný. Tož tak, zdařec a díky předem Luigi323
P.S. Fakt jsem netušil, že koncern VW může na jednom motoru 1,4TSI udělat za 4 roky tolik změn - od změny rovodového pohonu až po různé olejové a vzduchové fitry.

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Mahojakotyc »

Filtr je tam stejný, jak je zmiňováno v úvodu:

http://autoteile-qfp.eshop.t-online.de/ ... iewProduct" onclick="window.open(this.href);return false;

Vypadá to, že by mohli mít černý. Nechcete se někdo připojit, že bychom objednali hromadně?
Sháním ještě ten výpustný šroub. Nemáte někdo odkaz, kde ho koupit?
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Klidně se přidám.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Výměna oleje

Příspěvek od MazyFM »

Taky bych se přidal jestli mají i na TDI.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bouky2 »

Pokud mají černý, tak se také přidám

Luigi323
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 15:40

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Luigi323 »

Díky za odpověď a upřesnění. Apropó - pokud bude original echt černý "B" - tak se taky přidám. Zdařec Luidi323

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od NeoGenX »

Takže potvrzeno u AR CARS - je možné být u výměny a odhad ceny za komplet výměnu oleje je 3.200,- Jakmile se vrátím do republiky, hned to odvezu a dojmy sepíšu :-) Jinak teda budu měnit cca ve 2.000km :-D a kamenujte mě :-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

napiš, napiš. mě to čeká za měsíc.
VW Golf VII 1,4 TSI

Luigi323
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 15:40

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Luigi323 »

Tak jsem se díky vám a této doskusi rozhodl vyměnit olej (a filtr oleje) na mém G7, motor 1,4TSI CXSAFM6 (CXS) -90 kW, najeto 12 tKm. Po exaktní kontrole musím potvrdit, že je tam opravdu filtr 04E 115 561 B (Mann W712/95 nebo W712/92). Dokonce má i tu zelenou tečku na dně a vedle značení VW tam bylo i značení W712/92 - asi ho pro koncern dodává Mann. Také musím potvrdit, že šroub na vaně 19 šel povolit skoro rukou a naopak filtr držel jako sviňa, takže jsm ho mírně deformoval (a to si ho chci schovat na 1. garančku). Jinak vše Ok, olej byl černý jako bota (což se u předváděcího auta s 11 tKm dalo čekat a jsem rád, že nebudu čekat ještě rok na 1. výměnu. A jedna příhoda pro zasmání, aneb, jak může kravina přivést do nesnází..... vše probíhalo díky radám kamarádů z fóra VW hladce až do okamžiku, když jsem chtěl nalévat nový olej. Neotevřel jsem si před zahájením prací kapotu (taková kravina, která člověka poprvé nenapadne). Olej jsme měnil v montážní jámě v garáži a levé dveře auta byly asi 10 cm od zdi. A teď to přišlo...jak otevřu kapotu ??? Autem nepopojedu, neboť nejde odtlačit (elektrická ruční brzda) - auto nemůžu nastartovat, neboť tam není olej - kapotu neotevřu, neboť páčka vyžaduje otevřít přední dveře a ty já neotevřu ..... docela jsem se spotil. Nakonec jsem auto dal na 2 pojízdné hevery, cuknul jím do strany 10 cm, žena přiotevřela dveře řidiče a sáhla na páčku haubny .. a bylo vyhráno. Tak přátelé, příště už určitě jako 1. úkon odjistím haubnu !!! Zdařec Luigi

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Ja som menil po 16 t.ten.istý motor A olej bol tmavší ale rozhodne nie čierny... Za 16 t. Nezozralo ani kvapku oleja... Podľa servisu by to motora malo ísť 3,6 litra. Mne tam vošlo 4 litre A na ryske som presne V strede. Sruba držalo fest A filter tak normálne :)

Uživatelský avatar
Jozifek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 03.12.2013 07:39
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jozifek »

Mahojakotyc píše:Filtr je tam stejný, jak je zmiňováno v úvodu:

http://autoteile-qfp.eshop.t-online.de/ ... iewProduct" onclick="window.open(this.href);return false;

Vypadá to, že by mohli mít černý. Nechcete se někdo připojit, že bychom objednali hromadně?
Sháním ještě ten výpustný šroub. Nemáte někdo odkaz, kde ho koupit?

Ak je to ten čierny, zobral by som jeden, vdaka
Golf VII Highline 103kW

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Trminek »

Jsem s GTI také po první samovýměně oleje. Kdo by to chtěl dělat, je to zcela jiné než na 1.2 a 1.4 TSI.
1. filtr je krásně přístupný shora od motoru, stačí jen demontovat kryt.
2. filtr je uložený v plastovém pouzdru, které po výměně zůstává originální, mění se jen vložka.
3. vana na GTI je plastová a není tam klasický šroub s O kroužkem, ale taková platová srágorka (zátka na pár otočení), která se měnit nemusí, já jí pro jistotu vyměnil (stojí asi 80 korun). Povoluje se naprosto běžným plochým šroubovákem a jde ji bez problému povolit bez nutnosti demontovat kryt motoru.

Náplň celkem 6 litrů. 5 litrů na minimum, 6 litrů na maximum.

Výměna je naprosto snadná a dovolil bych si říct, že se díky uložení filtru shora od motoru dá provést i bez zvedání auta nebo montážní jámy...
Naposledy upravil(a) Trminek dne 01.07.2014 16:12, celkem upraveno 2 x.
Golf VII GTI performance - bílá

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Výměna oleje

Příspěvek od lifter »

to Trminek: Po koľkých km si menil olej?
VW Golf GTI VII Performance

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Trminek »

5500 km.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od NeoGenX »

Takže mé zkušenosti s AR-CARS Ostrava:
Výměna oleje proběhla OK, použili Mobil 1.
Nic z toho navíc, co tu bylo zmíněno se nekonalo - žádné mytí auta, žádný olej na dolití do kufru.
Cena za výměnu cca 3240,- což asi není tak špatné, nicméně podle mě pořád zlodějina (cena oleje - údajně 4,4 litru, no nevím - plus filtru cca 1000,- v nákupu a to přeháním). Kam se podělo zbylých 2200,-, nevím. Práce? Asi změním zaměstnání.
No ale to bych všechno přežil. Až mi pán prodal speciální náplň do ostřikovače, kterou používají (WURTH) - 125ml za 605 káčé. Cena na internetu kolem 120,-.
Takže tolik k autorizovanému servisu. Asi se prostě budu muset smířit s tím, že to tak je, bude a tečka.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“