1.2 TSI velká spotřeba oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

1.2 TSI velká spotřeba oleje

Příspěvek od honzamik »

Zdravím všechny!

Omlouvám se, pokud zakládám duplicitní téma, hledal jsem a našel podobné problémy, ale spíše starší a u jiných motorů. Mám Golfa 7 Variant (1.2 TSI 77 kW, CJZ, r. v. 2014) a aktuálně spotřebu oleje cca 1 l / 1000 km. Jezdím prakticky jen po městě, v zimě je vidět větší kouřivost, v létě je to prakticky neviditelné.

Najeto necelých 130 tkm, spotřeba se postupně stupňovala z 0 na aktuální hodnotu posledních 20 tis. km. V servisech mi bez diagnostiky tvrdí, že je potřeba překroužkovat písty, ale nikdo na to nemá čas. Autorizák se k tomu staví tak, že chce dělat hmotnostní zkoušku oleje (za mě pitomost, vím jaká je spotřeba). Komprese byly změřeny a údajně v pořádku.

Z diskuzí na netu jsem pochopil, že problém bývá se stíracími kroužky (které asi kompresi nezhorší, nebo se pletu?), případně se často doporučuje začít výměnou PCV ventilu, ten jsem vyměnil a nepomohlo to.

Má s tímto motorem a podobnou spotřebou oleje někdo zkušenost? Jde mi o to, zda to brát jako standard, nebo řešit opravu (generálka motoru je cenová raketa...), příp. nějaké doporučení na servis Brno a okolí, který je schopen toto odborně řešit?

Díky moc, Honza

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“