Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od jarda.j. »

Tak opět zase nevím - žlutá olejnička - signalizace nízkého stavu motorového oleje. Dle vyjádření Martina Vaculíka ze Světa Motorů č.51/2015 se údajně při otevření kapoty motorového prostoru, kontrolka hladiny oleje na 1500 km zhasne - neboli nesignalizuje stav motorového oleje ať je senzor v motoru v pořádku či nikoliv.
No nyní jsem zase na vážkách - jestli v průběhu zimního období, kdy většinou častěji dolévám kapalinu do ostřikovačů, nebo se dívám na chytré oko baterie jestli je O.K, a nebo před delší jízdou vytáhnu měrku oleje apod. tak musím nutně otevřít kapotu.
Pokud tedy tímto zásahem odstavím na 1500 km signalizaci této žluté kontrolky, tak potom už následuje po ní jenom ta červená a to je už v podstatě průser. Elektronika prý předpokládá, že kapotu jste otvírali proto, abyste olej dolili.

Nevím co si o tom mám myslet - článek informuje o motoru z produkce Volkswagen 1.9 TDI ale ve voze Ford Galaxy - co myslíte platí toto i pro vozy VW ? Děkuji za info jarda.j.

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od vlado 14 »

a kolko tam mas toho oleja,kontroloval si ho
daj diagnostiku

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od srotty »

Platí to pro celý koncern VW. Pokud se rožne žlutá olejnička,signalizuje to nízkou hladinu oleje. Otevřením kapoty se tato kontrolka "vyresetuje". Počítá se totiž,že pokud lezeš pod kapotu,tak ten olej doleješ. Pokud je někdo ignorant a kašle na to,tak se mu později rožne červená.

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od jarda.j. »

Špatná odpověď. Přece když doplňuji kapalinu do ostřikovače, tak snad při doplnění kapaliny do ostřikovače nemusím ještě kontrolovat, nebo dolévat olej obzvláště, když vím, že v motoru měním olej od výměny do výměny bez dolévání. Ale i kdybych hypoteticky - doplnil olej na maxim.rysky tak jak má být , tak vlastně zavřením kapoty nejsem po celou dobu nájezdu dalších 1500 km o nízké hladině informován.
Prostě jde o to, že pokud dojde k tomu, že z nějakého důvodu např. , prasklá trubka od oleje a pod. dojde k postupnému úniku oleje a bude to zrovna v intervalu těch 1500 km, tak pak dojde k tomu, že se nerozsvítí žlutá konrtolka , ale rozsvítí se červená olejnička - a to už bývá obvykle pozdě a nemusí to tedy být jenom o ignoranství .
Tím nechci vůbec zpochybnit ten fakt - že kontrola výšky oleje má být a má se provádět - o tom ani ň.
Srdečně zdraví jarda.j.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od wittmann167 »

1500 Km? To se mi zdá jako blbost (ale mužů se mýlit). Když jsem měl Oll, bylo to pouze 100 Km.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od jarda.j. »

Tato informace už by celkem měla smysl - 100 km by se dalo ještě akceptovat. Vidíte, jak těžko se o našich vozech hledají informace - nikdo z nás v podstatě neví přesné odpovědi na spoustu technických zajímavostí o našich vozech. Ale díky za snahu
Zdraví jarda.j.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od ladaf »

A není to třeba tak, že reset se koná pouze pokud před otevřením kapoty svítila žlutá kontrolka? To by taky dávalo smysl.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od Rikipiki »

Rozsvítí se žlutá kontrolka, otevřeš kapotu, nedoleješ olej, zavřeš kapotu, po ujetí 100km se žlutá kontrolka signalizující nízkou hladinu oleje rozsvítí znovu. U některých typů motorů začne signalizovat už pod polovinou "hladinoznaku" měrky, někdy těsně nad minimem.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od srotty »

ladaf píše:A není to třeba tak, že reset se koná pouze pokud před otevřením kapoty svítila žlutá kontrolka? To by taky dávalo smysl.
Takhle jsem to taky myslel-pokud se žlutá kontrolka nerožne ,tak otevřením kapoty se nic neresetuje.

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od karlozs »

Rikipiki píše:Rozsvítí se žlutá kontrolka, otevřeš kapotu, nedoleješ olej, zavřeš kapotu, po ujetí 100km se žlutá kontrolka signalizující nízkou hladinu oleje rozsvítí znovu.
Můžu potvrdit. Vlastní zkušenost. Ale jestli to bylo přesně 100 km, tak to už nevím, každopádně to bylo méně než 150 km.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od sedli01 »

Rozsvítila se mi žlutá olejnička - oleje jsem měl skutečně málo. Olej jsem rovnou vyměnil, bo už byl interval, vše v pořádku, nyní u horní hranice rysky, ale olejnička svítí stále.

Ten reset po otevření kapoty funguje pouze při nastartovaném motoru ? Po práci to musím vyzkoušet. Kapotu jsem měl otevřenou vždy, když zapalování bylo vypnuté.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od Nwkt »

Můžeš mít vadnej mikrospínač v zámku na kapotu, pak to neví že je otevřená

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od sedli01 »

No, tak nepomohlo.
Dá se ten mikrospínač nějak "obechcat" ? Abych zjistil, zda je chyba v něm. Nemá třeba při nastartovaným motoru a otevřený kapotě něco pípat, nebo kontrolka jako na otevřenej kufr ?
A nebo to bude to olejové čidlo. Jde o to zjistit, co z toho.

Edit : Tak jsem to vyřešil odpojením baterie :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hladina oleje v motoru - žlutá olejnička

Příspěvek od ablorhm »

Zdravím,
měl bych dotaz. Golf 7 má automaticky aktivováno, aby při nízké hladině oleje na to upozornil - oranžovo-žlutá i červená?
A je jedno, jestli má člověk pal. počítač Basic / Medium / barevný napříč všemi výbavami a motorizacemi?

díky za info
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“