Aditiva do benzinu

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Aditiva do benzinu

Příspěvek od bouky2 »

Používáte někdo aditiva do benzinu? Na základě nedávno zveřejněného testu AMR, jsem se rozhodl na chvíli vyzkoušet VIF SUPER BENZIN ADITIV. Tím, že nejezdím např. k Benzině, ale většinou do Makro (celá léta jsem neměl problém u žádného vozidla) si myslím, že to nebude ke škodě, ba naopak.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od mechy »

Kupuju kvalitní benzín, který snad aditiva obsahuje, aspoň si za ně připlácím.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Moose »

Tak trošku to tu oživím a uvažuji že bych začal přilívat do nádrže nového vozu . Jaké máte tedy zkušenosti ? Má to nějaký smysl ? Mohu to mít v podstatě zadarmo na CCS se to ztratí :D
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Wlashack_cz »

Na doporučení v Honda servise jsem si do Civica aditivum koupil. Něco Made in USA a i v testech to aditivum dopadlo dobře. Bylo to na základě snad nepravidelného chodu motoru (260t km), už si nevzpomínám. Subjektivně bych řekl, že se chod motoru zlepšil. Výkon byl stejný. U nového auta bych to neřešil a koupoval spíš prémiový benzín.

Například podle testu zde (Svět motorů 22/2014)
https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... N2ZT9ZQxyQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Peťas »

Tak třeba Benzina už klasický N95 aditivovaný nemá. Je o tom i zmínka v posledním SM.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od photoart »

St0rM5 píše:Tak trošku to tu oživím a uvažuji že bych začal přilívat do nádrže nového vozu . Jaké máte tedy zkušenosti ? Má to nějaký smysl ? Mohu to mít v podstatě zadarmo na CCS se to ztratí :D
treba kupit PORIADNY BENZIN, a nie vseliake sracky ktore sa nazyvaju "benzin", a budes map svaty pokoj!
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Oskar1 »

Používám také aditivum VIF do benzínu. Má to prý zlepšit mazivost paliva. Auto mám nové tak se mu snažím dopřát. Tankuji u Benziny a Agip a stejně to přidávám. Měl jsem před tím O2 1.9 tdi 77kw a dodával jsem aditiva VIF pravidelně a musím říct že naprosto dokonalé starty i v opravdu velkých mrazech!! Máte někdo zkušenost s kvalitou benzínu na benzínkách ONO ?? Cena benzínu je tam opravdu příznivá :D

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Peťas »

Ono mám "za rohem", tak tam tankuju skoro pořád, naftu i benzin. Problémy jsem, zatím, žádné nezaznamenal. :wink: Vif dávám při každém tankování (i když někdy vezmu třeba u benziny).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Wlashack_cz »

Do Civica jsem tankoval na Shellu fuel save. Byl sice dražší než Benzina, ale motor šel krásně do otáček. Po natankování u Benziny to bylo opačně. Motoru se vůbec nechtělo a nad 5t ot/min jste ho museli vyloženě nutit.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Bofors »

baví mě ti co řeší aditiva a dopřávání motoru a nakonec z nich vypadne že čerpaj tank ONO :laugh: to zas bude řevu :roll:
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Peťas »

Ono je normální benzinka s úplně stejným benzínem, nebo naftou, jako kterákoliv jiná, jenom na tom "nerýžují" tolik jako ostatní.

Ty si jako myslíš, že jinde dostaneš za těch víc peněz něco extra? :mrgreen: Pokud to bude obyčejná N95, tak máš pořád to samé. Stačí si odečíst ten test ze SM, co je v odkazu v příspěvku výš.

Nebo zájeď k Agipu, třeba začali "upravovat" paliva už i jinde nez jenom v Praze. :laugh:

A co třeba napsat, místo blbostí, co hrozného se Ti u Ona stalo (a vynech zprávy agentury JPP)?
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od bouky2 »

Tak ono to nemusí být jen Ono.... např Makro mívá příjemnou cenu.... a pokud si někdo připlácí za to, že tam má více aditiva, tak nechť si koupí VIF super benzin aditiv, spočítá si kolik ho to stojí na litr benzinu, při správném poměru mísení a hned uvidí, kolik přeplácí i za aditivum u dražší pumpy :D... nemluvě o x Kč na litru. To nejmenší je přijet k pumpě, nalít odměrku, nalít do nádrže, a pak natankovat. Sice stovka sem, stovka tam, ale já když naleji za stovku do svého skůtru, tak pak jezdím polovinu měsíce do práce tam a zpět :D

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Bofors »

Nebudu zabředávat do žabomyších válek. Makro globus ono a podobné jzd pumpy neuznávám po zkušenosti s makrem kdy jsem ještě se starým autem mel problém vůbec odjet z té pseudopumpy
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od motorpower »

Bofors...máš jednoznačně pravdu, Hypernova, Makro, Ono, Agip..komplet a další noname. Dá se Benzina, OMV, Sheel, Eurooil/ ne všude/.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Trminek »

Když se tu tak bavíte o těch noname benzínách, máte nějaký protokoly o měření (vadnosti) benzínu?
Mně totiž přijde, že například Globus, Makro a pod. nemá vůbec zapotřebí benzín šidit či ho kupovat od "neprověřených" zdrojů. Mají to jen jako doplňkový prodej a nejsou na tom živí. Já například neměl nikdy u Globusu a Makra jedinej problém a dá se říci, že jsem léta netankoval nikde jinde. Navíc při počtu zákazníků, kteří tam tankují dost pochybuju, že kdyby něco do benzínu přimíchali, tak neměl problém nikdo další a problém by nebyl medializovaný...

Promiňte, ale srovnávat benzínku někde ve vesnici v JZD a třeba Globus mi přijde úsměvný...
Golf VII GTI performance - bílá

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“