1.2 TSi - spotřeba a dolévání oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od lumpo »

takže se asi shodneme na tom, že to je třičtvrtělitr? :laugh:
Jinak mám za to že povinná výměna po 1500km byla naposledy u fáčka? Možná i u feldy... ale to už je dvacet roků zpět.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

no to spíš u Favorita :laugh: :laugh: :laugh:
0,75 litru by mohlo být :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od jirkaa64 »

Naposledy jsem měnil olej po těch, plus mínus 1500 km, (první výměna) u Škody 130L v roce 1985. Nechápu proč to dělají lidi i dneska. Olej budu měnit v únoru 2015, čili po dvou letech a vsadil bych se, že mě ten motor vydrží stejně, jako těm co to mění mimo servisní intervaly. Teď mám najeto 16000 km, bez dolívání, olej je půlce rysky a celková spotřeba loni 5,3, letos 5,2.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

mě šlo hlavně o tu úplně první výměnu, protože 30 t. km je opravdu trochu extrém. Přeci jen při tom zajetí nějakej šmirgl v motoru vznikne. Ale je to věc názoru. Někdo říká měnit dřív, někdo si ťuká na hlavu. Kamarád má v práci na starosti vozovej park asi 50ti aut a říká, že jsem magor. Na druhou stranu se ale taky říká, že z cizího krev neteče :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Chlapci, díky za reakce.
Dneska jsem měřil znovu a to minulé měření mi opravdu zkreslil fakt, že při vytahování měrky nahoru se tato nechá celkem dost potřísnit olejovým filmem. Po přesnějším měření několikrát za sebou je tam opravdu cca milimetr pod MAXimem. Ve vodě nic není, výfuk nekouří. Takže nejspíš planý poplach.
No a k těm intervalům - samozřejmě, že je tam interval LL (30.000km) - hned tady se asi názorově rozdělíme na 2 tábory - jedni to budou hájit, druzí zase klepat na čelo, že je to moc dlouho. Osobně patřím k druhé skupině a tak mám plán takový, nechat si měnit autorizákem olej každých 30.000km, ale mezi těmito intervaly si ho měnit sám, protože nechat každých 15.000km v servise 3.500 Kč za výměnu se mi opravdu nechce. Tu první výměnu v 1.800km jsem samozřejmě nakonec nechal udělat v servise, protože za 1. mají tam nějaké kontrolní značky nebo co a prostě jsem to nechtěl řešit, a za 2. budoucí kupec uvidí ze servisky, že mi to auto nebylo úplně u zádele hned od začátku :-) Bylo to moje rozhodnutí a já mám teď alespoň pocit, že jsem pro životnost motoru udělal max. A hodlám v tom pokračovat.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

tak s tou první výměnou jsi to udělal určitě dobře. Ale s měřením oleje jseš teda kus :laugh: :laugh: :laugh: To je přeci jasný, že měrku musíš nejdřív utřít :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Asi jsi to špatně pochopil ... to snad ví každý že se měrka utře :roll: ... jde o to, že jakmile chci měřit a vytáhnu ji, tak se zasírá olejovým filmem už někde 10 cm od konce. Je to přerušovaný film, který ale zkresluje to měření, protože to v některých případech vypadá, jakoby bylo o něco více oleje. Už to máme? :D
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od wittmann167 »

Mohu potvrdit. Vytáhnu měrku, otřu ji, vrátím zpátky a když ji vytáhnu znova, je dobrých 15 cm od spodu "pokryta" olejovým filmem - někde víc někde míň. Když jsem měřil hladinu oleje poprvé, tak jsem to zkoušel několikrát, jiná auta mi toto nedělala.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

kluci, co to tam máte za měrky ? No, ono je to ještě trochu jinak. Já jsem zvyklej z nafťáka na olej černej, jak bota a tam se na měrce nespleteš. U benzínu má ten olej "poněkud" jinou barvu a na rysce se to může špatně číst. Tak to jo pak. Ale jsme si aspoň pokecali :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Samozřejmě u benzinu a ještě novýho motoru je olej nahnědlé (až nazlátlé) barvy. Ale to nemění nic na tom, že ty měrky opravdu chytají i to, co by neměly a pak to člověka mate :sorry:
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od mechy »

Už jsem to tu psal ,ale opakování je matka moudrosti. Každý motor bere olej(turbo motory víc)kdo tvrdí opak vůbec tomu nerozumí. Pokud se někomu zdá, že olej přibývá je třeba měření opakovat vícekrát a až potom něco řešit. Olej se měří u odstátého, vychladlého motoru-tedy nejlépe ráno před jízdou. Rozsah měrky je ve většině případů 1l-tedy pokud má měřená část 1cm 1mm je 1deci oleje atd. Pokud je olej mezi ryskama je vše v pořádku-kousek nad nebo pod není nic dramatického-motor se nezadře ani nezačne téct jen je to třeba řešit. Na oleji neušetříš-výměna(rozumná)vyjde do 1500kč tedy 10haleřů na 1km při 15t výměně.
LL olej koupíte 5l za 1t a vymění vám ho i v autorizáku . No a nakonec dobrý olej musí motor čistit -tedy vázat na sebe nečistoty které vznikají při spalování tím pádem by měl být černý(u diselů víc)Snad jsem na nic základního nezapoměl.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

AMEN :-)

Hezky sepsané a se vším souhlasím, mám jen 1 dotaz a jednu připomínku :-) :
- Opravdu nemají kecy, když si donesu vlastní olej do autorizáku? Případně - nezapíšou do servisky poznámku "Vlastní olej"?
- Černý olej možná ano, ale určitě ne při nájezdu 2.500km ;-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od lifter »

ad čierny olej: Škoda Fabia RS, 1.9 TDI PD, bol som stále pri výmene oleja (teda viem, že všetok olej sa vypustil) - po výmene oleja (viem, čo tam liali), odjazde zo servisu a príchode domov (cca 10 km) som skontroloval hladinu oleja a olej bol čierny.

ad kecy v autorizovanom servise - U mňa skúsenosť s VW ako kedy (servisované v 1 servise, 1 prijímací technik). Olej si doniesť samozrejme môžeš. Spočiatku som mal poznámku "vlastný olej" len v preberacom protokole - no pri ďalších výmenách mi to napísali aj do servisnej knižky (a tým mi padla záruka mobility).
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od wittmann167 »

Dle sdělení servisu Klokočka: Zákazník si může donést olej vlastní (kecy prý nemají). Každá výměna je zanesena do servisní knihy s poznámkou, že olej byl vlastní. Pokud se stane na autě závada spojená s mazáním, první po čem VW jde, je jaký olej tam byl dán (specifikace, ........). Pokud je auto ještě v záruce, musí údajně zákazník doložit (dokázat) správnost oleje, jinak dávají od záruky ruce pryč. Bylo mi doporučeno schovávat si doklady od prodejce, kde se olej koupí, kvůli případným nesrovnalostem.

Poznámka: Můj otec se roky zabývá prodejem pohonných hmot a maziv a podle sdělení obchodního zástupce firmy Castrol se do ČR ve velkém valí nekvalitní oleje v origo lahvích (údajně to skupují ve velkém a dávají do toho recyklované oleje) z Polska. Varoval před nákupem u "pochybných" prodejců na netu za podezřelé ceny. "Jak jsem nakoupil, tak prodávám."
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od mechy »

O pravosti oleje je na internetu plno odkazů ,ať každý posoudí sám .Zajímalo by mě jestli značkové servisy dávají potvrzení o kvalitě jejich nalévaných olejů.Zvlášť ty co lejou jinou značku než Castrol! Samozřejmě použít olej dle specifikace pro daný motor a od spolehlivého prodejce . Některé shopy dávají doklad originality. Do servisky nechat zapsat přesně typ oleje ne jen olej vlastní. Pokud je obal originální a neotevřen neměl by být problém .Případně přiložit doklad originality. Solidní servis tyhle věci neřeší a ti ostatní vědí proč dělají problémy - 1l za 800kč a víc je pěkná zlodějna.Je ještě jedna možnost a to chodit do autorizáku co 30t a 15t výměnu dělat mimo.Co oči nevidí to srdce nebolí. Olej po výměně zčerná vždy nejde totiž vypustit vše(diesel víc černý)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“