1.2 TSi - spotřeba a dolévání oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Ahojte chlapi. Mám s Golfinem najezděné něco málo přes 4.000km. V 1.800km jsem nechal vyměnit olej. Vše bylo OK. Včera jsem ale měřil měrkou olej a je ho tam nad MAXimální hranicí (cca centimetr). Je to OK? Auto se nijak špatně nechová. Díky za rady
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od srotty »

Dobře to určitě není.Když ti vyměnili ten olej,díval ses kolik ho tam nalili? Jestli to nepřelili oni,tak se ti do oleje dostává buď chlad.kapalina nebo benzin.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

tos nechal měnit prevntivně, předpokládám a někde mimo autorizák, ne ? No to je teď jedno, nicméně ti to buď ti dobráci přelili nebo fakt do oleje jde voda či benzín. Voda by ti musela mizet z nádobky. Každopádně, pokud nevíš jistě, jestli byla hladina pod ryskou, nech to odsát. Jestlis to ale kontroloval a bylo to o.k., tedy k rysce, odeber se neprodleně do servisu.
A ještě něco. Cenťák přes rysku by přelil jen absolutní blb a nezdá se mi to moc pravděpodobný.
Naposledy upravil(a) KJirka dne 16.08.2014 13:36, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Samozřejmě (!), že jsem to nechal měnit v autorizovaném servise. Kouknu ještě dneska jednou, zahřeju motor, vypnu, počkám 2 minuty a změřím. Kouknu preventivně taky do nádobky s chladicí kapalinou a uvidím.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

Já nevím, jaký jsou předpisy výměn u benzínu, ale řekl bych, že 1 800 km ne. A pokud jsi to nechal vyměnit preventivně, tak proč by mělo být samozřejmostí, že v autorizáku ? Tam jim pouze nacpeš zbytečný peníze za něco, co děláš dobrovolně o své vůli.
No ale jak říkáš, zkontroluj to na rovině a hlavně to nech pořádně stéct dolu. Nevím, proč právě dvě minuty, ale chceš-li mít jistotu, tak určitě mnohem déle.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Mám takový pocit, že je to doba uvedená i v "chytré knížce". Včera se mi prostě zdálo, že když jsem to měřil, byl olej roztahaný po celé měrce. Třeba to způsobilo můj pocit, že je olej nad maximem.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

no já vážně nevím, sám mám první výměnu ve 30 000 km. Manželka měla u Citroena 15 000 km. Ale třeba k tomu má u tohodle motoru výrobce nějaký důvod. Ale možná jen s tou vysokou hladinou zbytečně děláš paniku, když si nejsi jist, jestlis to změřil dobře.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od NeoGenX »

Změřím to ještě dneska pořádně a pak se teda asi obrátím na servis.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

pokud stojí auto rovně, nemusíš ho vůbec startovat. Prostě vytáhni měrku, otři jí něčím a vraž zpátky. Pak ji znovu vytáhni a vidíš reálnou hladinu. Centimetr navíc je opravdu strašně moc a jestli to tak je, jeď do toho servisu co nejdřív. Přeju ti, aby to skutečně jen někdo přelil, i když to samo o sobě by byla další děsivá výpověď o tom, jaký hovada v autorizovaných servisech zaměstnávají.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od Wlashack_cz »

U mého současného auta (Honda Civic) mi autorizovaný servis taky přelil měrku. Na chod motoru to nemá žádný vliv. Určitě bych servisáky nepovažoval hned za blbce, pokud tohle udělají.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

tak to se teda na mě nezlob, ale jestli to někdo přelil o tolik, co píše tady kolega, není to blbec, ale ultrablbec a vliv na motor to rozhodně má. Jen je mi divný, že by tam někdo dal půllitr navíc, namísto aby ho ukrad, jak je spíš zvykem.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od Wlashack_cz »

Beru zpět. Pan Google říká, že přelití vadí. V servise mi řekli, že nevadí. Očividně kecali... :-(
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

na tohle se žádnej motorista nemusí ptát Googelu, to se učí už v autoškole.
A řeknu taky proč to vadí. Stav množství oleje hlídá tlakovej spínač. Ten je ale nastaven na tlak vznikající při minimálním množství. Pokud je oleje víc, tak spínač nic nehlásí, ovšem tlak v motoru je v tu chvíli vyšší, než má být. A jak známo při vyšším tlaku dochází ke zvyšování teploty. Olej se přehřívá, přepaluje, ztrácí viskozitu a klesá jeho životnost. Motor se taky víc zasírá karbonem. Olej má tendenci se skrz kroužky tlačit do spalovaího prostoru a motor tak žere víc oleje, než by nutně musel. Extrém nastane, když je v motoru tolik oleje, že to vyrazí tlakovou zátku v bloku a olej tudy vylítne ven. Pořád si ale myslím, že to kolega spíš blbě změřil.
Naposledy upravil(a) KJirka dne 16.08.2014 19:50, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od lumpo »

tak on centimetr je cca litr oleje - by mě zajímalo kolik litrů ti naúčtovali. Pokud ti mizí voda - mrkni pod víčko, jestli ti to dělá takovou tu emulzi. Jinak Jirko nevidím nic špatného u uplně nového auta vyměnit olej třeba po 2tis km. Určitě ti ten motor za to nadávat nebude. Otázkou je, proč to dávat do autorizáku. Litr kvalitního oleje (to samé co dává VW) se nechá sehnat okolo 150 a né 600 jako si účtujou oni.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej nad MAXimem

Příspěvek od KJirka »

Lumpo, to já samozřejmě vím, tak měním olej v polovině intervalu. Po 1 800 km to určitě taky není na závadu, ale rozhodně to není předpis, jak kolega zmiňoval. Ten bude tak možná při deseti, spíše při patnácti tisících. V tomhle případě ale, pokud je ta hladina vyšší, je dobře, že to v autorizáku bylo. Nebudou moct aspoň použít jejich oblíbenu formulku, že si to zavinil sám. A u motoru 1,2 centimetr výšky oleje asi litr nebude, neboť ten motor je mnohem menší, než ten náš. Proto si myslím, že to odpovídá tak půl litru, ale je to taky jen odhad.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“