1.4 TSi/TGi - chiptuning

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

kybell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 05.01.2015 22:16

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od kybell »

sirdo.. a hľadáš ten výkon aj v patričných otáčkach..? ono pri 2000ot. tých 120kw nenájdeš.. to, že to má turbo už slušnú porciu krútiaceho momentu, neznamená, že to nemá význam točiť, ten výkon treba vždy hľadať vo vyšších pásmach ot.. tých 230-240Nm v maxime vie potiahnuť pekne, ale na trhanie asfaltu to ešte zďaleka nieje, preto ak v tomto prípade človek chce pocit výkonu musí to točiť pomaly ako atmosféru akurát s tým rozdielom, že stačí do tých 5500-5700ot. maximálne, ďalej to už u TSI býva neefektívne, pokiaľ sa nejakými úpravami napr. chipovaním, výraznejšie nezmení výkonnová charakteristika v prospech vyšších ot.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od sirdo »

tak v clanku pisu, ze "na vsetky prevodove stupne zrychluje ako zivel" no a ked slapnem v 90km/h na 6. prevodovy stupen na plyn, tak sa nic nedeje, len pozvolna akceleracia. motor je este nezabehnuty, viac ako 8000km nema, tak mozno aj tam je pes zakopany...

kybell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 05.01.2015 22:16

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od kybell »

preboha ale čo čakáš od smiešnej jednaštvorky.. že na najvyššom prevode (ktorý je mimochodom dosť ťažký u týchto vozidiel-motorizácií kvôli spotrebe a emisiám) na 2000otáčkach to bude zrýchľovať ako utrhnuté, keď tomu šlapneš?.. nehnevaj sa ale treba mať trochu súdnosti a triezveho uvažovania.. to ani GTI s 230PS a 350Nm nebude pri takých otáčkach a na takom ťažkom prevode trhať asfalt, nieto táto kosačka :roll:
a nehovoriac o tom, že takéto dupanie do plynu na ťažkých prevodoch a v takýchto nízkych ot. dáva mechanike motora zabrať a zaťažuje ho zbytočne viac než by bolo zdravé.. Ale asi je ťažké pohnúť zápastím pravej ruky a členkom ľavej nohy a dať tam pri potrebe akcelerácie nižší kvalt.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od sirdo »

sorry, ale ja som siel do najsilnejsej motorizacie pre bezny Golf prave koli tomu, aby sa neopakovali situacie ako na predoslom Golfe V 1.4 16V 55kW, ked som musel koli skoro kazdemu predbiehaniu podradzovat. no zjavne som som zil v blude a zbytocne priplacal za tu "vrcholovu" motorizaciu. asi som mal este nejaky ten rok strkat eura do fusekle a kupit na konci siedmej generacie vo vypredaji Golf R Variant :roll: ...

kybell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 05.01.2015 22:16

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od kybell »

tebe sa zdá pri potrebe svižnej akcelerácie podradenie zo 6. pr. stupňa pri 2000ot. u 1.4TSI aspoň do 5-tky ako niečo nenormálne? ..keby si mal v tomto aute s tou istou prevodovkou tú starú 1.4 55kilowatovú, tak tá by ani na 4-ke neakcelerovala lepšie ako táto 1.4TSI na 6-tke.. lenže ako som písal. 6-tka je ekonomický ťažký prevod na spotrebu a emisie pri jazdách po dialnici a pod. nemôžeš od toho čakať, že to bude mať na 6-tke švih ako tá stará 1.4ka 55kw na 2jke či 3jke (nebrať úplne doslovne)..

Neviem čo ti k tomu viac napísať.

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od photoart »

sirdo píše:sorry, ale ja som siel do najsilnejsej motorizacie pre bezny Golf prave koli tomu, aby sa neopakovali situacie ako na predoslom Golfe V 1.4 16V 55kW, ked som musel koli skoro kazdemu predbiehaniu podradzovat. no zjavne som som zil v blude a zbytocne priplacal za tu "vrcholovu" motorizaciu. asi som mal este nejaky ten rok strkat eura do fusekle a kupit na konci siedmej generacie vo vypredaji Golf R Variant :roll: ...
zlu prevodovku si objednal :wink:
dsg je ina liga. ked na to dupnes, sice neostane v 7-stupni, ale vyskoci ako jeb.uty!
dnes, ked som isiel domov, pri 70-ke /7 stupen/ som dupol na podlahu. hned preradil na 2-ku, a tak silno zacal tahat, ze skoro som dostal smyk.

-
uz viac krat som zbadal, ked predo mnou niekto zacal predbiehat / 2,0tdi , a navzajom som na to dupol aj ja, dsg tak perfektne preradoval, ze niekedy som musel ubrat, inak by som ho trafil. -a ver mi ze aj oni isli naplno.
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Mishaw »

Kde to měřili? Opět na Jarově? Měření z Jarova bych nebral vůbec vážně. Většinou se mýlej cca o 100-500 koní :)
Stačí porovnat jejich měření a měření u Dieselpoweru toho samého auta (Octavia 2 po 500tis km, dá se to najít na netu).
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od jirkaa64 »

To nevím, ale tomu Aurisu naměřili jen o 3 kw víc a Nm dokonce menší.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od lifter »

sirdo píše:sorry, ale ja som siel do najsilnejsej motorizacie pre bezny Golf prave koli tomu, aby sa neopakovali situacie ako na predoslom Golfe V 1.4 16V 55kW, ked som musel koli skoro kazdemu predbiehaniu podradzovat. no zjavne som som zil v blude a zbytocne priplacal za tu "vrcholovu" motorizaciu. asi som mal este nejaky ten rok strkat eura do fusekle a kupit na konci siedmej generacie vo vypredaji Golf R Variant :roll: ...
Tak aj na GTI na okresných cestách pri potrebe rýchleho predbiehania najčastejšie podraďujem do 3-ky (niekdy tam dávam aj za 2). Bez podraďovania na 6-tke a z rýchlosti 90 km/h prebieham fakt len vtedy, keď vidím na veeeeľmi dlhý úsek pred seba.
A tvoj nový Golfík pri podradení to prebiehanie určite zvláda výrazne lepšie, ako tvoj predošlý Golf, ako aj všetky menej výkonné motorizácie v Golfe VII.
Aj keby si mal R-ko, časom by si si na ten výkon zvykol tak, že by sa ti zdalo, že to aj tak akosi neťahá :wink:
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od skacel99 »

Nevím,v jakým vesmíru u 1,4 TSI žijete,ale mám TDI PD 135 kw a 380 Nm a když chci předjíždět,tak ze šestky taky většinou musím podřadit.A pokud mám plný auto,jdu klidně do 4ky.

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od harrysoumen »

Ahoj,
vracím se k původnímu dotazu, zda je možné něco podobného provést i u TGI. Nemám na mysli 125kw, ale nějakou změnu alespoň o pár koní nahoru. Jak je to potom se zárukou, je změna vratná, nebo na to už v servisu vždy příjdou. Pokud by padla záruka, tak je to z mého pohledu úplný nesmysl, zvlášť když si za ni připlácím...

Díky H.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“