Aký nový Sportsvan?

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
peter.nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.05.2015 12:18

Aký nový Sportsvan?

Příspěvek od peter.nr »

Dobrý deň.

Ideme do firmy kupovať nový Golf Sportsvan a sme rozhodnutí pre benzínovú DSG verziu.

Zvažujeme dve motorizácie a dva stupne výbavy. Tu sú moje otázky:

1. Voľba 1.2 TSI (81kW) alebo 1.4 TSI (92kW). Je to nejaký podstatný rozdiel? Vraj 1.4 má multi zadnú nápravu, 1.2 len vlečnú. Rozdiel 800 EUR. Niekto to multi chváli, niekto píše, že ani nepoznať rozdiel a navyše menej náročné na servis.

2. Comfortline + Komfort paket alebo Highline? Highline je o 1000 EUR drahšia, ale obsahuje alarm (pri CL 336 EUR - je to nutné kvôli poistke), rádio Composition Media (344 EUR - to určite chceme, lebo pôvodné nemá ani BT), poťahy látka/alcantara a lepšie dizajnové prvky (napr. lišta na paneli klavírny lak miesto hlinníka).
3. Ešte zvažujeme elektricky sklápateľné spätné zrkadlá (179 EUR), záruku 5 rokov (470 EUR), parkovací asistent (170 EUR) a cúvaciu kameru (207 EUR).

Ďakujem vám za rady a odporúčania.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Aký nový Sportsvan?

Příspěvek od bouky2 »

My teď máme špatný kurz EUR :D

S HL nic nezkazíš, si myslím... ostatní příplatky dle každého chuti...

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Aký nový Sportsvan?

Příspěvek od lifter »

Skúsenosti so Sportsvanom nemám, len s obyčajným Golfom, ale môj názor je:

Motor - určite by som bral 1,4 - nie je to len o náprave, ale najmä o rezerve výkonu (ja som pri výkone ale náročnejší, takže môj pohľad je značne subjektívny). Väčšina majiteľov 1,2 TSI ten motor chváli, ale stále je to len základná motorizácia - otázka je, ako bude auto využívané a zaťažované. Mimo mesto bude výkonnejší motor lepší, tak isto pri zaťažení auta viacerými osobami. Bývalý kolega kupoval minulý rok sporstvana, dlho váhal a vyberal medzi tvojimi alternatívami, nakoniec zobral 1,4 (aj keď starší motor Euto5). Bol s ním spokojný, kľudné medzimesto dával do 6 l. Pri klasickom firemnom používaní 4 roky nebudú rozdiely v nákladoch na servis zadnej nápravy žiadne (ak nenajazdíte 50tis km ročne).

Highline vs comfortline - s 1,2TSI HL nekúpiš. Pri 1,4 je rozdiel v cene HL vs CL+Comfort paket 1180 €. Rozdiely vo výbave poznáš, s tam v HL navyše tuším ešte koberčeky, takže rozdiel vo výslednej cene je skoro nulový. Osobe by som išiel do HL - je to otázka vkusu, čo sa ti viac páči.

Doplnková výbava
Predĺžená záruka - vec názoru. Po mojich negatívnych skúsenostiach s importom VW v minulosti ohľadom záručných opráv som nad ňou ani neuvažoval.
Sklápateľné zrkadlá - vídam ich čoraz častejšie, osobne mi na tom prvku výbavy nezáleží a nevidím ich prínos.
Parkovacia kamera - mám ju v Golfe, pri ďalšom aute ak nebude v základnej výbave, určite si ju priplatím. Aj v noci je dobre vidieť, čo kamera sníma - veľmi návyková vec, z mojej strany spokojnosť. Hodilo by sa ešte, keby čiary na displeji sa natáčali podľa toho, ako sú natočené predné kolesá auta. Objektív kamery je šikovne skrytý pod znakom - po roku používania stále čistý obraz, keďže sa objektív nemá príliž možnosť zašpiniť.
Parkovací asistent - mám ho len kvôli manželke (aj keď ešte GTI nešoférovala). Podľa mňa sa nedá ale na asistent stopercentne spoľahnúť - stalo sa mi, že cúval úplne natesno popri aute a už chcel vytočiť kolesá do kontry - som mal pocit, že ak by som nezasiahol do riadenia, tak prednou časťou zachytím roh stojaceho auta. Skúšal som ho asi 10x (funguje aj pri kolmom parkovaní, ale len cúvaním), raz som teda vyhodnotil jeho manéver ako zlý a raz zaparkoval akosi ďaleko do obrubníka. Pre vodiča, ktorý nie je vyjazdený, to môže byť dobrý pomocník.
VW Golf GTI VII Performance

peter.nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.05.2015 12:18

Re: Aký nový Sportsvan?

Příspěvek od peter.nr »

Aktuálne konfigurácie, medzi ktorými si vyberám:
1.2 81kW TSI DSG CL
1.4 92kW TSI DSG CL
1.4 92kW TSI DSG HL + Light Assist za 135 EUR (nejde v konfigurátore nastaviť)
Doplnkovú výbavu ešte pred kúpou otestujem. Čo nemám možnosť otestovať, je motorizácia, pretože predajca nemá ani jednu verziu s DSG.

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Aký nový Sportsvan?

Příspěvek od tondaz »

Výběr je vždy subjektivní-každý preferuje něco jiného. Např. DSG bych nikdy nechtěl, líbí se mi ten pocit vytočit motor a řadící pákou přeřadit o stupeň výš :) Mám v současný době objednaný sportsvan 1.4 tsi 92kw. Jel jsem s ním zkušební jízdu a naprostá spokojenost. Jelikož jsem stavěl svojí výbavu z paketu comfort edition, která silnější benzín nenabízí byla volba jasná. Dovybavil jsem auto metalízou, 17´´koly, bezklíčkový přístup + start, boční airbagy vzadu (mám 2 děcka a mám je rád :lol: ), zatmavený skla vzadu, multi volant+výhřev, pal.PC premium (miluju barvičky) a panoram. stř. okno. Přemýšlel jsem ještě o paketu světla( světelný+ dešťový senzor aj.), ale po zkušenosti s dešťákem kdy si stíral kdy chtěl jsem to vypustil. Světla si umím zapnout taky sám. Jak už tady někdo napsal základem auta je silný motor, výbava je pak hlavně o finančním limitu :lol:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“