1.4 TSi - problém s řadící pákou

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Left
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.12.2017 01:19

1.4 TSi - problém s řadící pákou

Příspěvek od Left »

Ahoj.chtel bych se tu zeptat mám nového golfa VII facelift 1.4 tsi.
A nevím jestli se to auto musí zajet ale když zařadím 6 rychlostní stupeň tak řadici páka začne dost rezonovat přijde mi to jak když to jsou vybrace z motoru po přidání plynu to skoro zmizí ale je mi divné že to dělá jen u té 6.a pak mám ještě jeden takový problém když stojím úplně na místě a chci zařadit 1 tak někdy se stává že tam jde dost ztuha a je tam jakoby napůl a pomůže až postupně uvolňovat spojku a tu jedničku tam jakoby dotlačit.a taky mi je divné že se to stává jen občas.Myslel jsem si že to je třeba mnou ale když jsem to auto půjčoval více lidem tak se jim to také stávalo.a je to docela nepříjemné když stojíte a nemůžete tam tu jedničku pořádně dát.uz se mu stalo že když jsem pouštěl tu spojku tak tam skočila ale přes zuby.proto se bojím že si za chvíli oddelam převodovku.chci se tu proto zeptat jestli se to auto opravdu musí zajet a pak to přestane.nebo jestli nevíte co to může být mám najeto zatím 5000km :blush:

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Problém s řadici pakou

Příspěvek od vlado 14 »

treba to reklamovat

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s řadici pakouu

Příspěvek od passatb3 »

Mám sice předFL, ale převodovka je stejná. Nic takovýho se mi nestávalo. Určitě reklamuj, pokud to dělá často.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 TSi - problém s řadící pákou

Příspěvek od jkjc »

Mám úplně tu samou motorizaci najeto zatím jen 500km a převodovka funguje bezchybně. Určitě reklamuj, normální to není!

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: 1.4 TSi - problém s řadící pákou

Příspěvek od poucher »

dobrý den nebo ahoj:-),

přidám pár postřehů k tomu co bylo napsáno, mám motorizaci 1.4 TSI, ale před FL. Ano jednička opravdu někdy jde z tuha a stává se to převáženě při studeném motoru. Pokud nejde zařadit, radím lehce prošlápnout plyn na neutrál a pak zkusit zařadit, mělo by jít. Jinak ohledně té šestky, to že to rezonuje je divné, nicméně, může nastat pokud člověk dá tuto rychlost při příliš nízkých otáčkách respektive rychlosti, radím ignorovat palubního rádce rychlostí a jezdit dle pocitu, tedy především motor nepodřazovat. tzn. šestku bych řadil pouze na dálnici, rozhodně ne ve městě. Jinak motor 1.4 TSI je fajn, úměrná spotřeba i dynamika.



Left píše:Ahoj.chtel bych se tu zeptat mám nového golfa VII facelift 1.4 tsi.
A nevím jestli se to auto musí zajet ale když zařadím 6 rychlostní stupeň tak řadici páka začne dost rezonovat přijde mi to jak když to jsou vybrace z motoru po přidání plynu to skoro zmizí ale je mi divné že to dělá jen u té 6.a pak mám ještě jeden takový problém když stojím úplně na místě a chci zařadit 1 tak někdy se stává že tam jde dost ztuha a je tam jakoby napůl a pomůže až postupně uvolňovat spojku a tu jedničku tam jakoby dotlačit.a taky mi je divné že se to stává jen občas.Myslel jsem si že to je třeba mnou ale když jsem to auto půjčoval více lidem tak se jim to také stávalo.a je to docela nepříjemné když stojíte a nemůžete tam tu jedničku pořádně dát.uz se mu stalo že když jsem pouštěl tu spojku tak tam skočila ale přes zuby.proto se bojím že si za chvíli oddelam převodovku.chci se tu proto zeptat jestli se to auto opravdu musí zajet a pak to přestane.nebo jestli nevíte co to může být mám najeto zatím 5000km :blush:

jackycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.01.2018 10:09

Re: 1.4 TSi - problém s řadící pákou

Příspěvek od jackycz »

Ahoj,

mám také nového Golfa po FL (1.4 TSi 92) a pocituji to samé co ty, jednička mi taky jde "ztuha" zařazovat, ze začátku jsem s tím měl opravdu problém, ale myslím si, že už si to sedlo jak v rukou, tak v autě. A s tou šestkou, když jedu po dálnici např. 130+, tak taky pociťuji to samé, citím jakoby takové "cukání", ale není to úplně nic tragického nebo nepříjemného, co by mi znepříjemňovalo jízdu.

Toť moje postřehy, jen doufám, že to není tedy vada na reklamaci...
VW GOLF 1.4 TSI ME - Pure White <3

Opat1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.03.2018 16:35

Re: 1.4 TSi - problém s řadící pákou

Příspěvek od Opat1985 »

Zdravim a toto tema musim trochu ozivit!

Novej Golf, 1.4 150k a pokud je motor jeste nezahratej, tak jednicka tam proste absolutne nechce nekdy skocit. Je to divny, musim nekolikrat vymacknout spojku a pak uz zaskoci.

Cetnost je za 1000 km dvakrat.

Docela by me zajimaly zkusenosti vas ostatnich, mam obavu, ze s reklamaci neuspeju, ze to bude oznaceno za vlastnost a pokud by to uznali, uplne netusim, jak by se toto opravovalo.....

Janlee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.09.2017 18:49
Bydliště: Byšice

Re: 1.4 TSi - problém s řadící pákou

Příspěvek od Janlee »

Zdarec,

mně občas nejde zařadit první stupen a asi 3x se to stalo u 4. stupně. od nova se to zlepšuje a teď v létě (jaře) už to zmizlo. Myslím si, že to chce malinko nastavit, ale bojím se, že to v servisu s...ku*vy a bude to ještě horší. Tak to neřeším žít se s tím dá.
PS pokud tam neskočí rychlost, tak pomalu pouštím spojku a mírně tlačím řadicí páku směrem jakoby jsem řadil, spojka se trošičku chytne a už je tam. Horší je to když , si toho nevšimnu a jde to přes ruby - fuj.
VW G 7 1,4 TSI 92kW Variant EM

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“