GTI Performance - DSG nebo Manuál

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: GTI Performance - DSG nebo Manuál

Příspěvek od Ipanema »

Na to se přišlo dávno. U sportovně laděného auta obvzlášť. Když to není 3,0 obsah, tak spojku manuálem neodřadíš.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: GTI Performance - DSG nebo Manuál

Příspěvek od tomasgti »

Pokud k tomu pristupuje tak, ze je GTI vlastne jen silnejsi a lepe ovladatelny Golf (coz vlastne je). Tak at slouzi DSG a dalsi komfortni prvky dlouho a dobre :-) Ono ze sedmickoveho Golfu uz asi nejde delat neco ryze sportovniho a ryziho, takze do jiste miry toto chapu. Nicmene ten manual to tomu aspon trochu priblizi...

za me manual 100% :)
Pirelli edition

golfinoGTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.02.2014 11:40

Re: GTI Performance - DSG nebo Manuál

Příspěvek od golfinoGTI »

Ahojte
Mám asi 2,5 roku GTI MK7 Performance, manuál a bez DCC. Používám denně a po 75 000 Km čisté radosti nemám co vytknout. Volba DSG nebo manuál je na každém, dle mého názoru DSG do GTI nepatří.
Přeci jen si člověk toto auto kupuje srdcem, jeho historie je pro mě lehce kultovní záležitost a DSG by mi bralo část emocí. Problém je, že jsem si zvykl na funkční, chirurgicky přesný nástroj a jezdit s normálním autem mi už moc nejde. Jeho kultivovanost mi naprosto vyhovuje, na denní ježdění nejlepší volba.

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: GTI Performance - DSG nebo Manuál

Příspěvek od lubomt »

Mam síce nové R-ko, 7/2016, ale u tohoto jednoznacne prevlada DSG (sprint z miesta rychlejsi) a takisto je tam neskutocne rychle radenie, ze clovek s manualom tak rychlo nestihne zaradit. Samozrejme oproti GTI vyhoda pohon 4x4... preto som vybral DSG s DCC atď
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Lada-1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.03.2017 20:02

Re: GTI Performance - DSG nebo Manuál

Příspěvek od Lada-1 »

Pro me ma manual dve vyhody - cena a vetsi pozitek. Jizda s nim neni tak sterilni jako u automatu(i vysoko vykonnych)

Automat ma vyhodu uvolneni mozkove kapacity na jine cinnosti - tzn. bezpecnejsi jizda. Jezdim s obema nohama na pedalech - bezpecnejsi jizda(rychleji zabrzdim) a u modernich automatu odstrani jejich nevyhodu pri rozjizdeni ci podrazovani. Automat daleko lepe vyuziva otacky motoru - viz. pocet prerazeni manual vs. automat na stejne trase.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“