Jaký motor s DSG?

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
h989
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.01.2017 11:54

Jaký motor s DSG?

Příspěvek od h989 »

Zdravím Vás přátelé,
chci se zeptat resp. prosím o radu. Na jaře chci pořídit auto ojetinu a nejlepé Golfa VII. Jelikož auto bude využívat i přitelkyně a i vzhledem k mé pohodnlosti bych rád šel do DSG. Otázka zní, jaký motor byste doporučovali. V týdnu vetšinou po městě 10, 15km denně, ovšem několikrát do měsíce mne práce vyžene 60km a zpět do PHA dálnice + samozřejmě v létě výlety apod...nájezd počítám cca 20t - 25t km ročně. Jednalo by se o mé první vlastní auto s tím, že nejsem žadný zavodník a raději se dobře svezu s pěknou výbavou. Další věc, kterou řeším je si auto koupit v Německu, nemám to tak daleko a myslím, že tam budou v lepším stavu (hlavně s ohledem na DSG - tuším, že např. VI v benzínu na suchých spojkách nebylo DSG moc spolehlivé, pokud se o něj majitel nestaral) a hlavně lepší výběr. Jen namátkou nad kousky o kterých uvažuji : http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 15327.html tady mě trochu děsí počet najetých km

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 25868.html 1.2 nevím jestli bude dostačující

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 44892.html" onclick="window.open(this.href);return false; zde je hranice mého rozpočtu

Předem díky za případě odpovědi a rady.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Jaký motor s dsg

Příspěvek od ladaf »

S DSG Ti neporadím, nicméně km bych se osobně nebál (radši mít auto s víc km, které jezdí dlouhé trasy, než auto které má sice málo km ale jezdí s tím důchodce do lídlu a zpět). Taky bych nekupoval naftu a při krátkých trasách po městě už vůbec ne.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Jaký motor s dsg

Příspěvek od matasimek »

Za mne bych se diesselu nebál, je tam oproti benzínu roční úspora zhruba 15.000 kč na palivu. Je pravda že diessel s filtrem pevných částic by neměl jezdit jen po městě, obecně však pokud alespoň každý týden auto najede nějaké kilometry mimo město (třeba výlet 25km a dál) stihne se DPF zregenerovat bez problémů i ze sazí vzniklých za celý ten týden se studeným motorem. Taky pokud dobře počítám tak po městě 15km x 365 dní tj. 5475km zbylých 20 000 km teda připadne na výlety a za prací.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od srotty »

Já bych osobně šel do benzínu 1,4 TSI. Jednak je do města vhodnější,není tak servisně náročný jako nafta a jeho kultura chodu je taky někde jinde.Spotřeba oproti naftě není zase tak větší. Nejlépe zajít si tady v Česku do VW a udělat si zkušební projížďku jak v naftě tak benzínu. Sám uvidíš co ti bude bližší.

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od pajosII »

jasně, jak říká srotty, udělat si zkušební jízdu jak v naftě tak s benzínem, .......když ucítí ten " krouťák "... bude rozhodnut, já osobně najezdím " jen " asi 15 OOO km/rok a znovu bych šel do nafty
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

tosos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.05.2015 13:14

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od tosos »

ja by som momentalne do nafty nesiel - zbytocnost. rozdiel v spotrebe nieje velky rsp. zanedbatelny, krutaku ma 1,4tsi dost benzin nema posrate filtre a egr a dalsie blbosti. velky rozdiel je aj v tichosti vozidla, zohreje sa skoro hned. proste teraz si myslim ze momentalne je lepsia volba benzin. no a po dnesku ked je u nas -25 v noci a cez den -18 nastartoval som bez problemov. pred 5-7 rokmi by som nad benzinom neuvazoval ale teraz je to lepsia volba podla mna.
Golf Sportvan SK CL 1,4TSI + DSG

jorbl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 09.08.2015 11:18

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od jorbl »

Klidně 1.2 TSI. Na krátký jízdy ve městě ideální, na dálnici a okresky v pohodě - zvlášt když člověk není závodník. Při předváděčce se mi to líbilo.
Větší moment mě už teď spíš vadí, hlavně ve městě, ale v kombinaci s DSG je to asi lepší, protože ta řadí bleskově a tak je rozjezd asi plynulejší a pohodovější.
Golf VII Variant TSI Obrázek

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od x-father »

Měl jsem 1.2TSI s DSG na 3 týdny místo mé 1.4TSI a nechtěl bych to znovu.
Ale pokud někdo jezdí defenzivně, tak proč ne.

h989
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.01.2017 11:54

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od h989 »

tak co jsem si procital diskuze a nazory i na jinych strankach a v ruznych testech, tak asi diesel vyloucim a uvidim dle svezeni mezi 1.2 a 1.4. Pro 1.2 hraje cena a tak nejak pro me, mozna dostatecny vykon (mam zkusenosti s V variant 1.6 75kw) pro to moje courani po meste, ale zase celkem kritizuji horsi podvozek. U 1.4 hraje proti pouze vyssi cena. Predpokladam, ze pokud bylo auto dobre servisovane, tak by v DSG byt problem nemel. Jinak děkuji za postřehy.

soray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 23.09.2011 13:05

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od soray »

Jak padlo výše, 1.4TSI bude ideální volba, zvlášť s tak malým nájezdem. Tuhle kombinaci (1.4TSI + DSG) jsem měl v O2 a nyní i v G7 a neměnil bych. Spotřebou se budeš pohybovat okolo 6L/100, kultura chodu a servisní náklady budou mnohem lepší než u 1.6TDI. S 1.6TDI jsem jezdil asi 2 měsíce, je to dobrý motor, spotřebu jsem měl okolo 5L/100, ale na tak malý nájezd a navíc po městě se podle mého názoru vůbec nehodí. O nějaké úspoře paliva bych se vůbec nebavil, stačí trochu počítat. Vezmu-li nájezd 25000/rok a budu-li brát v úvahu spotřebu 5L/100 vs. 6L/100, tak se dostávám někam k roční spotřebě 1250L u nafty vs. 1500L u benzínu. A pak otázkou, zda výsledný rozdíl vyváží dražší servis a více potencionálních problémů u nafty.
Ad Německo myslím, že to už moc neplatí. Spíš bych se díval po kusech u oficiálních dealerů, tam najdeš většinou slušné kusy.
Detailing Club ČR http://www.detailingclub.cz
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice a Microfiber Madness, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, ValetPRO, AG a další

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od Bofors »

S 1.4 TSI rozhodně chybu neuděláš.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Jaký motor s DSG?

Příspěvek od Benetty »

Asi bych to viděl taky na tu 1.4 :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“