Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od sergix »

Hehe.. tebe bych tu 1.5ku teda v autosalone prodavat nenechal :D
Ale jako jo, nerikam, ze by se muj nazor prilis lisil.. Jen se mi tezko sziva z myslenkou, ze mnoho "novinek" v dnesni dobe je spis zmena kurzu smerem k horsimu (pro koncoveho uzivatele)..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) sergix dne 14.05.2017 10:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Rouballik »

I to je názor a máš na tom určitě pravdu. Moje babička ale vždycky říkala " kdo se bojí - sere v síňi " :lol:

Dám k tomu ale i protinázor. Záruka 5 let je v ceně maraton modelů a mě tvrdil v saloně že i 1,5ku v tom udělaj. Záruka to všechno kreje a pokud se po 4 letech a hodně reklamacích budu opravdu bát, tak to mohu na konci pětiletky střelit.. Reklamace je pro výrobce vždycky dražší než svolávačka a kdo má trochu interních informací, tak ví že svolávačky jsou skoro na všechny motory. A taky motor 1,4 byť stejný není z hlediska dílů stejný na začátku a na konci výrobního cyklu. Vypadávají dodavatele, mění se díly atd.. Jen ty slavné řetězy v 1,2 TSI jsou sedmi druhů za celou dobu živostnosti těhlech motorů.

Reálný přínos tam skutečně je.. K diskuzi je zda to daný uživatel umí používat.
Zůstatkové ceny to je otázka do pranice, ale vždycky je lepší koupit model s absolutními novinkami než starší vyzkoušený model z hlediska zůstatkové ceny.

Co se týče firemních flotil, tak tam je to totálně buřtový. Tam máš jasný, že na konci 4 roku auto půjde pryč...
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od sergix »

Řeknu to tak; taky mi připadá škoda, vzít si "výběhový" motor, když bych si mohl pořídit novinku.. Jenomže jsem nikde nenašel něco, v čem by měl být v praxi lepší (možná kromě nižší spotřeby; s mým nájezdem do 20k ročně ale návratnost, při úspoře 0,5l/100km v nedohlednu). Na druhou stranu s tím ještě nikdo z normálních řidičů nejel..třeba bude mít motor lepší průběh. Bohužel ale nemám možnost čekat, než začnou víc jezdit..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Pantani »

Rouballik píše:...Záruka to všechno kreje...
Ano, záruka to všechno kreje, jenže je problém v jednání s autorizovanejma servisama, je problém ji vůbec uplatnit. Než jim něco prokážeš (ano, v týhle situaci opravdu budeš!), než uznají závadu, než něco rozdělají, než něco aktivně zjistěj, tak rozhodně zešedivíš. Jejich alibistickej přístup k práci typu "když to neukazuje počítač, tak tomu nic není - vždyť ten motor je prošpikovanej čidlama" je jednoznačným důvodem k tomu zásadně nekupovat novinky a radši brát starší, relativně ověřený, jednodušší a vychytaný motory/převodovky nebo obecně modely, pokud ten novej nepřináší zásadní věci.
Nechápejte mě špatně - jsem taky technicky založenej člověk a pochopím každýho, kdo chce koupit 1.5. Ale o spolehlivosti těch motorů v prvních dvou letech prostě budu mít vždy svoje pochybnosti, protože podle mýho úplně všechno se ze začátku učej vyrábět/montovat. A potom já říkám, že pokud chcete volbu z rozumu, tak 1.4, pokud na to máte, tak 1.5.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

h989
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.01.2017 11:54

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od h989 »

Vážení, prosím o názor i když to sem vyloženě nepatří do tohoto vlákna, nechci zbytečně zakládát nové. Přemyslím delší dobu o koupi ojeteho VW VII 1.4 tsi dsg, něco jsem prohledal v německu apod. ale nic mě nějakým způsobem nenadchlo za cenu do stropu 400k. Každopádně teď se objevily celkem zajimavé 2 kousky v ČR. viz odkaz https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; a zde https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;. Nějaká osobní rada, zkušenosti, na co bych si měl dát pozor, popřípadě jestli třeba náhodou přímo tyto dva konkretní inzeráty nějak podrobněji neprohlíndul. Díky za případně odpovědi.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Pantani »

]Ano, seš OT, asi by bejvalo lepší založit nový.

Oba mají DSG, takže pozor na ně, obzvlášť 7DSG se suchejma. Pokud je po výměně, prozkoušet po důkladným zahřání a po jízdě alespoň 70 km jestli to nedělá nějakej bordel (viz nap5. TPI 2026097). Pokud jo, nebrat a platí, že obecně čím novější, tím lepší. Bílej je z nějakýho garážovýho bazaru jestli jsem to správně pochopil, takže pravděpodobnost stočení, je enormní. Černej je z CB Auto, což je aut. prodejce VW a spol., tak tam snad bude rozumnější něco kupovat - aspoň řádově a aspoń já bych měl tyhle tendence..
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Rouballik »

Pantani píše: problém v jednání s autorizovanejma servisama, je problém ji vůbec uplatnit.
No já si myslim že jsi spíš narazil na unikátního člověka, když máš takovou zkušenost. Češi jsou takovej národ, že jsou schopný reklamovat kde co a i to co koupili jinde. Reklamujou se tady naprostý krávoviny a reklamuje se i blbej pohled. Když se na zákazníka jen trochu blbě podíváš tak u tebe stojí ČOIka a rozdává ti pokuty za nesmysly. Hned máš po celym internetu negativní recenze a vůbec nikod neřeší zda na to ten člověk má nebo nemá právo. Ty jako podnikatel ( prodejce vozů ) platíš za to, že je někdo rapl.

Odmítnout zákazníka co si vymyslel biť fiktivní závadu i když víš,že si s tebe dělá jenom pr**l, znamená pokutu zprvu pár tisíc a následně v desítkách tisís. Stačí se jen trochu hloupěji vyjádřit a už lítaj pokuty. Ty jako podnikatel ani když se snažíš jet maximálně podle zákona, tak nejsi chráněn od téhle šikany.

Naopak proti tomu se v autosalonech vše mění jak na běžícím pásu a spíš dřív než později. Ba dokonce se uznávaj podílení se na závadách se kterýma by tě mohli poslat do háje.
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Pantani »

To, že Češi jsou idioti a reklamujou krávoviny, vím odjinud - je to šílený. A je mi jasný, že i místní choděj do servisů kvůli kravinám. Ale pak tu jsou jasný případy, který se dějou a aut. servisy mají problém vůbec říct "ano, je problém, ale my nevíme co s tím". Já osobně bych takovej přístup ocenil daleko víc, než vytáčky a nesmyslný kecy. Řešil jsem před 3 lety jednu vážnou závadu - případ TPI 2026097/x a byl závažnej problém donutit servis k akci. Dnešní servisy jsou přehrávači sw daleko víc než mechanici. Celých 15.000 km (tedy 1 rok!) jsem se je snažil přesvědčit o tom, že přehrávání sw nikam nevede a že je potřeba jednat. Následně jsem strávil 3 dny = celý Vánoce tím, že jsem četl asi 30 stránek německýho fóra, kde jsem zjistil, co mám za problém. Když jsem jim JÁ řekl, že existuje 2026097, uznali, že to může bejt ono. Ale tohle mají vědět oni, ne já a rasit si auto spojkou, která vrní při každým rozjezdu. A stejnej problém se stejnou neochotou tady řešilo víc lidí a vyřešilo až když jsem jim poslal číslo TPI. To samý je problém s tlumičema u Golfů (viz fórum zde). Další u mě byla výměna rozvodů - nejdřív že problém přeci nemůžeme mít, bo se to týká jen 1.2 TSI. A pak se to celý 2 roky zhoršovalo a říkal jsem jim to asi 3x a bylo jim jedno, že to nový auto nedělá a že to prvních 6 roků nedělalo ani u mýho. No vida - po výměně rozvodů (ufff, dalo to pod nohy je přesvědčit), je božskej klid. Ten poslední případ je pro mě definitivním varovánm a proto apeluju na všechny řka, že požárům je třeba předcházet, nikoli je hasit - to dá větší práci a víc nervů. Proto bych si momentálně 1.5 TSI asi nekoupil a dal bych mu tak aspoň 2 roky.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od fkabl »

Pantani. ...dej sem prosím ještě jednou ten odkaz na vlákno o problémech s tlumičema u Golfů, ten předchozí nefunguje
a rád bych si o tom početl, protože se mě možná taky týká. Díky.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Rouballik »

Vždycky je to jenom o lidech a je to jak na úřadech. Je jednodušší ústy vymyslet tisíc výmluv než konat. Situace je ale jednoduchá. Zavolám přivezu auto na reklamaci a převezmu si auto s odstraněnou závadou a nebo s protokolem prokazující, že tam žádná závada není. Pokud to nedaj do 30 dní, tak je to jasné.. Na základě zdokumentovaný události, že tam nic není ten motor roztrhám klidně na kusy.

Mě v Polu chrastil kroužek na tachu. Vyslechl jsem si estrádu jak to je divný a nezvyklý a zajímavý. Sešlo se celý oddělení a 20 minut jsme komunikovali o kdyby a možná. Pak jsme to sepsali. No a závada byla odstraněna, ale jednodušší by bylo kdyby mě ukecali..
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Pantani »

Ve vyjednávání o svým problému sis vedl jistě příkladně, kéž by bylo víc takových, aby to ty servisy naučili.
Rouballik píše:...nebo s protokolem prokazující, že tam žádná závada není.
Ty bys někomu takovej papír dal? Vsadím se, že ne, stejně jako oni nikomu nikdy takovej papír nenapíšou. Budou tam kličky typu "závada se neprojevila", "závada neprokázána" apod. Pokud se ti to nebude líbit, oznámej ti, že ti nic jinýho nedaj, ty jim oznámíš, že si auto nepřevezmeš. Tím pádem seš ale bez auta :D A to na několik let, než se vyřešej soudní spory. Řekl bych, že tudy cesta nevede.
Rouballik píše:Sešlo se celý oddělení a 20 minut jsme komunikovali o kdyby a možná. Pak jsme to sepsali. No a závada byla odstraněna, ale jednodušší by bylo kdyby mě ukecali..
Ano, bylo. On to ale každej nemá v hlavě tak srovnaný jako asi ty, každej není tak neodbytnej, každýmu se nechce hádat, ne každej to prostě umí. A takových bude nejspíš většina, přestože i ta většina se to může naučit jako to asi umíš ty. A tej (jak já věřím) většině já osobně radím nejít do potencionálního průšvihu s novinkou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Bounty »

Tuší někdo, do kdy budou starší 1.4 nabízeny, dokud je v nabídce plně nenahradí 1.5 EVO?

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Olaf87 »

Mirco by mohl vědět...
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od BigBang »

Otázka je zda-li ještě běží jejich výroba či ne...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Ověřená 1.4 TSi nebo tech. novinka 1.5 TSi?

Příspěvek od Bounty »

V konfigurátoru na volkswagen.de stále je, otázkou je, jak dlouho...
Abych za půl roku nelitoval a nevybíral jenom ze skladovek, i když... je to až za dlouho a všechno může být jinak.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“