1.2 TSi 77 kW - svíčky

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Roman_P »

Chápu, těžko se z toho vyvozuje nějaký společný jmenovatel.
Mě to jaro/léto stopro nedělalo, začalo to s ochlazěním, ale v garáži mám teď cca +8. Takže tak spíš s ochlazením pod +15.
Svíčky mi v červenci při kontrole neměnili. Taky nevím čeho se čapnout. Aditiva dávám.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Shorty1 »

Do té výměny svíček jsem si toho nevšiml a sice to není výrazný, ale nejde si toho nevšimnout, pokud nemá člověk cit v prdeli :D
Aditiva jinak také dávám a parkuji venku pod přístřeškem, který je ale krytý ze stran.
Uvidíme co udělá nádrž dobrého benzínu a případně zkusím ještě vyměnit aditiva místo VIF za Wynn's, co mám doma.
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Roman_P »

Zkoušel jsem obě aditiva co zmiňuješ a i nádrž "lepšího" paliva.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Biggles1 »

Nezkoušel jste někdo aditiva od Millerse?

https://www.millersoils.cz/aditivace-paliva-cistice" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Uživatelský avatar
PetrAT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 16.07.2014 08:16
Bydliště: Beskydy

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od PetrAT »

dost se to zmiňuje na subarufanclu.cz

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Shorty1 »

Kamarád jej používá na Leon 1.4TSI, ale dával to tam od začátku, kdy koupil ojeté, takže jestli má konkrétně tento výrobek nějaký přínos říct úplně nedokáže.
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Renholder
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.12.2015 11:24

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Renholder »

Zdarec, možná hlopy dotaz. Povoluje tě svíčky za studena, nebo s teplým motorem? Montáž je předpokládám za studena, ale maže se něčím závit svíčky?

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

VW Golf VII Variant, 1.4 TGI 81kW
VW Polo 9N3, 1.2 44kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od srotty »

Demontáž může být jak s teplým ( ne vařícím), tak studeným motorem. U teplého to jde ale většinou lépe povolit. Montáž se dělá na studeném motoru. Ničím se nemaže. Pouze před demontáží vyfoukat prostor svíčky stlačeným vzduchem, abys dostal pryč případné nečistoty, které by mohly spadnout do válce.

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od Biggles1 »

1,4 TSi -najeto 60 000 km, nastal čas výměny svíček. Měl jsem obavy, že bude problém s vytažením cívek, na YT je
dolují většinou páčením při použití širšího šroubováku zasunutým pod prachovku. Není to potřeba, moje dnešní
zkušenost je, že stačí zahřát motor a jde to relativně snadno i bez šroubováku a prznění prachovky. Určitě
díky tomu, že ve výrobě cívky před nasazením na svíčky máznou silikonovou vazelínou. Pro zajímavost jsem si označil
nástavec goly, abych věděl, jakou polohu mají elektrody svíček vzhledem k ventilům. Všechny byly ve stejné pozici,
tzn., aby oblouček elektrody směřoval ideálně kolmo na výfuk. ventily, scházelo odhadem něco mezi 20 -30°.
Do stejné polohy vyšly i nové svíčky po utažení 22Nm. Pro sichr jsem cívky taky máznul zeleným silikonem, aby
příště nebyl problém s demontáží. Svíčky z výroby byly Bosch (foto), já jsem dal NGK (04E905602).
Přílohy
IMG_20210621_183710.jpg
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

LuckyLuc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.03.2014 20:49

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od LuckyLuc »

Ahoj chlapi,

tak jsem se pustil do výměny svíček (dělal jsem to poprvé) na 1.2 TSI 81 kW ... a tak to mám nějak za sebou, ale jak o tom zpětně přemýšlím, tak jsem asi ty svíčky utáhl víc než jsem měl.
Motor jsem normálně nastartoval a nepozoroval jsem problémy, přesto mně to vrtá hlavou ... tak je asi lepší to ještě teď jednou zkontrolovat/předělat než to nechat až to někde řachne.

Jak jsem svíčky povoloval, tak se mně zdálo, že to šlo docela ztuha ... ale šlo to ... a tak jsem si nějak pocitově zapamatoval sílu, co jsem musel vyvinout, abych to povolil ... Když jsem pak dával novou svíčku, tak jsem ji dotáhl nejdříve momenťákem, ale elektroda úplně nesměřovala dozadu, kousíček chyběl ... ale aby to bylo, co nejideálnější, tak jsem ještě trošku pootočil, opravdu velmi malinko, ale víc než ten momentak. Také se mně zdálo, že síla na povolení byla potřeba mnohokrát vyšší než ta kterou jsem utahoval ...

Teď zpětně o tom přemýšlím, že jsem to asi neměl dělat ... nevěděl jsem jestli je důležitější mít správně natočenou elektrodu dozadu nebo moment ... tak jsem se to snažil nějak skloubit oboje.

Co si o tom myslíte ?

Můžu teď ještě svíčky povoliot a utáhnout na správný moment, když už jsem auto projel, nebo už bych pro to měl použít další nové svíčky ?

Děkuji moc za názory, rady, zkušenosti.

Luk

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od srotty »

Při povolování to jde vždy mnohem hůř než při dotahování. Jsou tam totiž za tu dobu "zapečené", takže to jde obtížněji. Nemůžeš proto srovnávat, jaký pocit jsi měl při demontáži a pak při montáži.
Při montáži je povolena určitá odchylka v natočení svíčky. Takže jestli byla trochu víc vpravo nebo vlevo je jedno.
Otázka je teď jedna, o jak moc jsi to utáhl víc ? Pokud o 1-2 Nm, tak bych to nechal, pokud víc, tak povolit a znova správně dotáhnout.

LuckyLuc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.03.2014 20:49

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od LuckyLuc »

Ahoj,

díky moc. Celé jsem to rozdělal, povolil a utáhl dle momentu.
Koukal jsem, že to měděné těsnění na svíčkách bylo někde trošičku uštíplé, možná, jak jsem to utahoval na víc, ale svíčku jsem opět použil.
Snad to bude cajk.

Dík.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, ať nezakládám nové téma. Po kolika najetých kilometrech prosím měníte svíčky u motorů 1,4TSI? Mám verzi 103kW, ale to je asi jedno, ne? A je složité to udělat doma? Mám trošku strach aby mě v servisu nějak nevy...i. Buď že dají jiný typ svíček než tam má být nebo ať je doopravdy vymění. Jak tady čtu, asi bude potřeba momentový klíč, ale zbytek? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od laco laslo »

Měly by se měnit každých 60 tis. km.
Nedávno jsem dělal sám na tom samém motoru. Postup je ti asi jasný a v podstatě potřebuješ jen momenťák s delším nástavcem. Cívky a trubku vedení vzduchu demontuješ běžným nářadím.
Nebál bych se toho
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: 1.2 TSi 77 kW - svíčky

Příspěvek od varok »

Koukal jsem na nějaké video na youtube a zdálo se mi to dost složité. Svíčky si seženu, pán kam chodím pro náhradní díly je v pohodě, ale bojím se servisu. Olej a filtr jsem si měnil sám. Servisy znám bohužel zatím jen takové, že buď si vemou nemalou částku a kolikrát ani neopraví jak mají, nebo servisy které vám opraví za pár korun, ale zároveň vám dojebou dalších 5 věcí. Nevím jak moc můžu věřit servisní knížce, ale poslední výměna před 30 tisíci a něco. Takže stačí po 60 tisících? No zkusím je vyměnit po 50 a budu si to hlídat. Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“