2.0 TSi GTI - pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
chrobu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.04.2018 13:20

2.0 TSi GTI - pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od chrobu »

Ahojte,

som tu novy. Pred asi mesiacom a pol som si kupil Golf 7 GTI, manual. Najazdene ma 42000km aktualne. Vsimol som si, ze niekedy sa horsie naraba so spojkou. Ako som to zacal sledovat, zistil som, ze ked je motor studeny, pripadne ked je zapnuta klima tak otacky motora pri preradovani po zosliapnuti spojky padaju dole rychlejsie (normalne) a vtedy sa preraduje normalne komfortne. Ked je vsak motor zohriaty a AC vypnuta, po zosliapnuti spojky otacky motora padaju strasne pomali a tym padom sa horsie preraduje kedze otacky pri zaradeni a naslednom pustani spojky su este prilis vysoke a teda autom trochu trhne. Najviac je to citit z 1. do 2. stupna. To iste sa prejavuje aj na neutral. Ked je motor zohriaty so zapnutou AC a pridam plyn otacky sa vracaju naspat rychlejsie. Ked AC vypnem idu po vytoceni motora dole strasne spomalene. Porovnaval som to aj s mojim 2. autom Leon III 1.4 tsi a tam tie otacky padaju neporovnatelne rychlejsie za kazdych okolnosti.

Cital som zahranicne fora a moc som sa nedozvedel. Akurat na USA fore pisu o drzani otacok po zosliapnuti spojky vraj pre lepsie emisie.

Moja otazka je teda na majitelov GTI, ci si take spravanie vsimli, ci je to normalne, pripadne ci sa s tym da nieco robit...?

Vdaka

chrobu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.04.2018 13:20

Re: 2.0TSI GTI - Pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od chrobu »

nikto nic? ziaden majitel GTI sa tu nenajde?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 2.0TSI GTI - Pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od motorpower »

Mě to vyhovuje, a řadí OK.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

chrobu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.04.2018 13:20

Re: 2.0TSI GTI - Pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od chrobu »

OK ale vies mi potvrdit, ze aj tebe tak spomalene klesaju tie otacky? Sprava sa to aj tebe tak ako som popisoval? Cize inak povedane je to vlastnost tych aut a normalne spravanie? Dik

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 2.0TSI GTI - Pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od motorpower »

Můžeme udělat videa a porovnat. Vzhledem k nastavení a velikosti setrváku mi to přijde přirozené.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

chrobu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.04.2018 13:20

Re: 2.0TSI GTI - Pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od chrobu »

nahral som to aspon na neutral. Najprv je klima vypnuta, potom ju zapnem a nakoniec zase vypnem.
https://www.youtube.com/watch?v=2U6wpk84duw" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: ak by to bolo dvojhmotou tak predpokladam, ze by na to nemalo vplyv ci je motor studeny alebo zohriaty.

simojmail
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 22:20

Re: 2.0TSI GTI - Pomale klesanie otacok motora/nekomfortne preradovanie rychlosti

Příspěvek od simojmail »

Nazdar, mam mk7 GTi s dsg, takze neregistrujem pomale klesanie. Sprava sa to rovnako vo vsetkych modoch? (eco, normal, sport)

Odoslané z Lenovo K53a48 pomocou Tapatalku

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“