1.0 TSi 81 kw - straca sa chladiaca kvapalina

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

1.0 TSi 81 kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od pipobs »

ahoj, mam noveho golfa od 6/2018

na zaciatku som mal kvapalinu presne uprostred tej nadoby, nad riskou max.
po cca 8 tis. km bola voda na riske max
teraz mam takmer 10tis. km a uz sa blizi k riske min.

???

neviete nahodou, cim to moze byt? prip. na co sa mam pripravit, ked s tym pridem do servisu?

diky
Naposledy upravil(a) pipobs dne 15.11.2018 15:16, celkem upraveno 1 x.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.0 tsi 81kw - chladiaca kvapalina

Příspěvek od JirkaVys »

Ničím, u těhlech hloupích benzínů je to zcela normální.
Příště stačí hledat, je tu toho poměrně dost o téhle nemoci.

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od pipobs »

a kde sa ta voda akože stráca?

ja sa už aj bojím pozrieť na mierku oleja, čo tam nájdem

.. na novom aute
Naposledy upravil(a) pipobs dne 15.11.2018 15:16, celkem upraveno 1 x.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od JirkaVys »

No po pravdě i olej to bere o trochu víc, než jsem zvyklý u TDI, kde dolívám spíš jen ke konci intervalu, abych vyplácal ještě trochu oleje z 5L nádoby.
Odhadem to bere tak 2 deci vody na 10tis km, olej no asi tak nějak podobně.
Mám teda 2.0 TSI Passat CC. Originálně se říká že se něco ztrácí z vodní pumpy a kdo ví kde ještě všude, nicméně to je prostě jen netěsnost systému. Což u TDI jsem nikdy úbytek nezaznamenal a to mám 10 let starou B6 a 3 roky starou B8.

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od pipobs »

to ja sa skôr bojím, či ta voda nejde do oleja a opačne, ale to sa snáď už pri nových autách nestáva ..

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od Biggles1 »

Hlavně nepanikař. Netvrdím, že JirkaVys nemůže mít pravdu, ale podstatný faktor je asi teplota. U zahřátého motoru bude chladící kapaliny víc a u studeného naopak míň. Sleduj hladinu vždy za přibližně stejných podmínek, třeba ráno, než nastartuješ. Dokonce bych řekl, že rozdíl může být před raním nastartováním v červnu, kdy je třeba 20°C a nebo teď v listopadu při 5°C. Prostě teplotní roztažnost.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od JirkaVys »

A ono se snad nebavime o kapaline u studeného motoru, kde ubývá a ubývá? Jsem myslel že ano.

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od pipobs »

Bavíme.

Spravil som teraz mensie pocty, 28.9. bola hladina na max. odvtedy som spravil +- 1600km a hladina sa nachadza takmer uprostred min/max. (pri 4°C)
budem to dalej sledovat, ale je to na nervy ..

A objednal som sa do servisu, vraj spravia tlakovu skusku a uvidi sa

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od srotty »

Nepanikař. Tyhle motory mají tak složitou chlad. soustavu,že i ve fabrice mají problém ji dokonale odvzdušnit. Takže je úplně běžné,že třeba i po 10000 km uteče nějaká ta vzduch.bublina a kapalina klesne. Pokud není na motoru vidět,že to někde teče např. ve spoji hadice,tak bych to zatím neřešil. Dolil bych do max a jezdil. I já a můj známý co máme G7 TSI jsme museli asi po roce kapalinu dolívat.

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od daniel83 »

A když dolíváte jen pár deci - dolíváte destilovanou vodu nebo nějakou nemrznoucí kapalinu?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od JirkaVys »

Kapalina se doliva a doliva 10tis, 20tis, 30tis... 150tis a stále se soustava asi odvzdusnuje :-D Zkrátka to jsou netěsnosti. V autorizaku ti na to řeknou... "Nooo pane to jsou povolené ztráty výrobcem, to se ztrácí u vodní pumpy a tak dále, to je naprosto normální. Stejně jako se ztrácí olej, ale to nic pane to jsou také povolené ztráty. Žádný problém, vše v pořádku. Nebojte pane."
Já se toho nebojím, ale přijde mi to směšné že u TSI furt je potřeba něco dolívat a TDI si všimnout nemusím. Jo pardon ostřikovače ano :-D
Problém v tom určitě nevidím, u Škoda Forman jsem byl zvyklý dolévat chladící kapalinu každou chvilku :-D Jen to je o pár desítek let zpět :-D

pipobs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.07.2018 13:49

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od pipobs »

Mate pravdu, asi na to serem a budem normalne jazdit.
Inak olej po 10tis km mam stale na urovni 3/4 rysky.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od Gašpo »

Že s klesajúcou teplotou hladina trochu klesne je asi logické, ale može to byť aj inakšia blbosť.
Mne sa napríklad stalo to, že mi kvapalina klesla z prostrednej hodnoty na minimálnu. Keď som otvoril záver vyrovnávacej nádržky, vyfučalo veľké množstvo vzduchu a hladina znova vystúpila tam, kde bola predtým. Napísal som otázku do autorizovaného servisu, dostal som odpoveď že je to vraj normálne.
No, bavil som sa potom o tom s kolegom v práci, ktorý autám fakt hodne rozumie a ten mi povedal, že také pretlakovanie normálne určite nie je, že sa mi stalo asi to, že sa zalepil pretlakový ventil, ktorý je v uzávere. Poriadne som ho prepláchol, prefúkal a už sa to neopakovalo. Auto si chladiaci systém vždy trochu natlakuje, aby kvapalina lepšie vzdorovala varu, ale práve ten gumový ventil sa má starať o to, aby tlak nepresiahol rozumnú hodnotu.
Inak je asi normálne ak sa kvapalina časom trochu stráca. Máme auto dva roky a už som asi deci dolial, aby sa hladina držala presne na strede. Kúpil som koncentrovanú G13 Coyote, píšu na obale že zodpovedá potrebnej norme VW TL774.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od jirkaa64 »

Mam golfa s "hloupým" benzinem už skoro šest roků a nikdy jsem chladící kapalinu nemusel dolívat, tak jako olej a myslím že nejsem sám :D
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.0 tsi 81kw - straca sa chladiaca kvapalina

Příspěvek od JirkaVys »

A to mi chceš tvrdit že jezdíš 6 let na jednu chladící kapalinu bez výměny? To potěš koště :-D
To je asi jako když tvrdí že kapalina je doživotní a olej stačí měnit po dvou, třech letech a kdo ví kolik desítkách tisíc km :-D
Je fakt že starší šicí stroje braly olej a vodu méně, ale zase s sebou braly rozvodový řetěz a motor s sebou. Oproti dnes.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“