1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od Biggles1 »

JirkaVys píše:Když to říkáš, tak to tak bude.
Golf 7 s 1.4 v benzínu za hodně peněz? Mno jsem asi fakt mimo.
Mno, to asi fakt seš, ale určitě najdeš "hodnotnější" vlákno :D
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

Asi jo, protože uřvaný Golf, jak někdo píše v plné palbě oproti nějakému Passatu - přitom ho dost lidí má v plné, což nevím plno věcí do Golfu ani nedávají a ještě ořezané... S 1.5 TSI za hodně peněz... No :-D
Holt je realita a realita. Ale zvláštní že spotřeba se řeší hlavně u benzínu, proto druhého Passata skoro nepoužívám, nic mi to neříká :-D

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od ladaf »

Prosim admina o promazani poslednich cca 12 offtopic reakci.. po nekolika mesicech klidu se troll vratil.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od srotty »

:good:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

:drinks: :potlesk:

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od wittmann167 »

Dokud ho budete krmit, bude reagovat!
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od daniel83 »

Tak mu dejme nažrat - troll, který si myslí, že Passat v Dieslu je nejlepší auto, je dost vtipný :D

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

Já teda nevím, ale já s Passatem nepřišel, natož abych něco takového tvrdil :-D
Můžu maximálně říct, že větší auta v benzínu jsou o ničem, právě proto bych si třeba konkrétně Passata v benzínu už znova nekoupil, ale s Passatem přišel troll, za to nemůžu :-D
Ale chápu že Passat v základu se 110 kW je o ničem.
Mně jen pobavil Golf s 1.4 (pardon 1.5) za hodně peněz a top výbavou, přitom tento motor snad top není, kor s jeho problémy, jako bohužel většiny motorů TSI, také jsem si tím prošel. :-) Ale jasně, někdo kdo najede pár tisíc za rok nic extra nenaznamená, kor pokud nemá s čím srovnat.

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od dakob »

JirkaVys píše:Já teda nevím, ale já s Passatem nepřišel, natož abych něco takového tvrdil :-D
Můžu maximálně říct, že větší auta v benzínu jsou o ničem, právě proto bych si třeba konkrétně Passata v benzínu už znova nekoupil, ale s Passatem přišel troll, za to nemůžu :-D
Ale chápu že Passat v základu se 110 kW je o ničem.
Mně jen pobavil Golf s 1.4 (pardon 1.5) za hodně peněz a top výbavou, přitom tento motor snad top není, kor s jeho problémy, jako bohužel většiny motorů TSI, také jsem si tím prošel. :-) Ale jasně, někdo kdo najede pár tisíc za rok nic extra nenaznamená, kor pokud nemá s čím srovnat.
Doporučil bych nějaký slušný benzínový auto vyzkoušet. Můj Saab benzínovej turbodvoulitr rozseká každej dýzl široko daleko. Dýzlí krouťák je sice megaobrovskej, zato působí při plným throttle zhruba půl sekundy od 1950 do 2050 otáček. Takže přirážeče v TDI nechávám vesele za sebou, zatímco mám od 20km/h zařazenou dvojku, plyn na podlaze a trojku dávám v osmdesáti. To fakt žádnej dehet nedá. A navíc to nesmrdí. Tak co, dost potravy? Upřímně moc nechápu, jak může někdo s autem na naftu zažívat nějaký radostný pocity, snad kromě koukání na ukazatel spotřeby. Vytočit to nemůžeš, chrochtá si to svejch tisíc za minutu a po pár letech za sebou nechává oblaka dýmu.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

Promiň, opět nechápu kam směřuješ. Řeč o závodění nebyla, taktéž o vytáčení a podobných nesmyslech, natož úplně jiné značky než VW... Je fajn že jsi se pochlubil, ale je to úplně o ničem.
Jsi zcela mimo, krouťákem s otáčky kolem 2tis fakt nijak extra nepojedeš s žádným motorem. Krouťák je tam úplně k něčemu jinému, ale to ani nevíš co to je.
A s turbo benzínem už vůbec, ten musíš točit na 6tis ot, abys dosáhl maximálního výkonu. Oproti dieselu, kde ho dosahuje při 4tis ot. Ale v případě 1.4 TSI je to opravdu jedno, stejně jako 2.0 TDI 110 kW.
Jen teda nevím proč se řeší "závody" a jak drtíš všechny okolo. Na silnici předejde člověk koho chce včetně Ferrari a Porsche, který má dvojnásobný výkon, jen v dané situaci nikam nespechaji a na nic si nehrají, to bude ten problém. Také mě předejde Felicie, Fabie apod. vážně myslíš že pak si ti dotyční dokazují někde, jako teď ty, že mě předjeli? Těžko :-D
A sorry, ale ten tvůj benzín, ať je to starý Saab nebo 1.5 TSI vyprodukuje daleko více škodlivých látek, než moderní diesel. Což si můžeš vyčíst sám, jaké jsou hodnoty u toho a toho :)
Nehledě na to že tenhle starý krám, co už vlastně ani neexistuje s 2.0T měl výkon do 154 kW ne? :-D

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od dakob »

Podívej se, v tomhle se neshodneme. Každej má jiný priority. Charakteristiky dýzlu znám a nepreferuju je ale zároveň je nikomu nenutím. A proto se ozvu, když to někdo nutí mně, ještě ke všemu ve vlákně o specifickým benzínovým motoru.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

Začíná to být velice vtipné, protože jsem nepřišel ani s Passatem, ani s dieselem... Začal jsem jen že palubák se spotřebou většinou je o něco mimo, bez ohledu jestli je to diesel nebo benzín...
To tu vytáhl úplně někdo jiný a jaksi je to úplně mimo mísu, tím neříkám že odměně je to vše dle tématu, ale to už je tady zvykem, takže to je to nejmenší, ale proč někdo přijde s Passatem a dieselem, vím já? Pak jdu zcela logicky také mimo téma. Tak fakt netuším, co mi tu teď dokazuješ. Protože já nezávodím ani s benzínem ani s dieselem, jen zkrátka do větších a těžších aut se hodí diesel, který tam funguje lépe, tot vše.
Vlastním TSI i TDI, takže nějak nevím proč bych někomu něco vnucoval, to tu dělá někdo jiný. No ale což, holt když někdo jen se šicim strojem je přesvědčen že je to bomba, tak to otočí proti druhému palivu, i kdyby to byla blbost jménem Elektro auto :-D
Naposledy upravil(a) JirkaVys dne 08.10.2019 21:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od daniel83 »

JirkaVys píše:Když to vezmu a porovnám svá auta, tak s 4x4 DSG7 BiTDI vezme na stejné trase pomalu polovinu paliva oproti 2.0 TSI manuál, což mi stačí.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od JirkaVys »

daniel83 píše:
JirkaVys píše:Když to vezmu a porovnám svá auta, tak s 4x4 DSG7 BiTDI vezme na stejné trase pomalu polovinu paliva oproti 2.0 TSI manuál, což mi stačí.
A co s tím jako? Řešila se spotřeba, přečti si ty zprávy předtím pak bys věděl na co je to reakce. Ale to je moc náročné pro šicí stroj i v hlavě :-D
Je tam o TSI pokud vidím, o nafte a nějakém zrychlení a jak je super ani slovo :-D Natož o Passatu. Jen porovnání, že někdo tenkrát tvrdil jak 2.0 TSI mu bere 6 litrů, možná z kopce a ani té hodnoty jsem nikdy nedosáhl. Reálná je cca 10. Což na nižší výkon není úplně ok.
Naposledy upravil(a) JirkaVys dne 08.10.2019 21:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: 1.5 TSi EVO 96 kW - zkušenosti

Příspěvek od daniel83 »

JirkaVys píše:Když to vezmu a porovnám svá auta, tak s 4x4 DSG7 BiTDI vezme na stejné trase pomalu polovinu paliva oproti 2.0 TSI manuál, což mi stačí.
JirkaVys píše:Začíná to být velice vtipné, protože jsem nepřišel ani s Passatem, ani s dieselem...
Tomu můj šicí stroj říká spor :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“