Golf R - manuál vs DSG

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od dakob »

Dík za radu, myslím že je jasné, jak jsem to myslel. Příště se radši nebudu angažovat.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

golf R 221 kw

Příspěvek od swenak »

Mám dsg, silný motor, nenudím se s tím, ale léta už řadím ručně, kromě svačinky, manikůry a pár dalších nutností:) Nicméně je to jiné a někdy k nas..ní. DSG bych chtěl i tak, ale manuál má své kouzlo a některé problémy naopak nemá. A se silným motorem není problém u manuálu neustálé řazení a podřazování.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od wheeler »

věřím , že s dsg je stop and go funkce fajn, ale já třeba mám adaptivní tempomat s manuálem a na tempomat už skoro nejezdím, čisto proto, že dělá úplně nesmyslný rozestupy a to i na nejkratší nastavení a na dálnici pokud chci jet plynule, tak je to dost nepoužitelný, takže ho i tak, pokud ho zapnu, ovládám ještě ručně - vypínám při jízdě z kopce za autem, nebo i když tam vjede kamion...místo toho aby auto brzdilo a dělalo nesmyslnou mezeru dojedu grátis a zabrzdím si pokud to vůbec je potřeba sám... skoro sem přemýšlel, že to překoduju na standardní tempomat, protože tohle je fakt otravný..
ještě jeden příklad - jedu v pravém, 200m předemnou je auto a v rychlosti třeba 130 mi začíná sám brzdit už třeba 50m+ od toho auta, což je úplnej nesmysl, hlavně když v levém mě předjíždí auto.. bez adaptivního tempomatu nechám v pohodě předjet auto v levém a 10-15m před autem si přejedu konstantní rychlostí do levého... to s adaptivním tempomatem prostě nejde...
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od skacel99 »

Tak je to nastavený na nějakej bezpečnej odstup,což 10 m při 130 km/h rozhodně není

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od wheeler »

to je odstup kdy čekám až mi předjede auto a můžu začít předjíždět taky a jestli je to bezpečný nebo ne sem tu neřešil... prostě je to nepoužitelný na plynulou jízdu..
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od skacel99 »

Já tě chápu,ale z automobilky by to tato nikdo nemohl pustit ven

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od dakob »

Jasně, styl jízdy je s tím trochu jinej. Zas tak hloupý to není, jakmile detekuje auto před sebou, blikne to na tebe na displeji a když máš nastavenej nejkratší rozestup, tak máš ještě chvíli než to začně brzdit. Když dáš včas blinkr doleva, tak to brzdit nezačne, leda by ses hodně přiblížil.

Když jsem měl v předchozím autě klasickej tempomat, tak to dycky bylo o nervy a člověku se ho nechtělo vypnout že jo :D .

Samozřejmě na páteční narvanou dálnici z Prahy to není, pokud chce člověk předjíždět. Ale když se zařadí v klidu do pravýho, pak je to pohoda.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od wheeler »

Vim, ze blinkr pomaha, ale to uz je prace navic :mrgreen: Ne kecam, blinkr neni uplne reseni, protoze ych musel blikat uz v dobe, kdy mi predjizdejivi auto jeste nedojelo ani do pulky, takze by se nohl leknput , ze ho treba nevidim a budu prejizdet.. ja to uplne nenavidim, kdyz mi nekdo zacne blikat kdyz sem na jeho zadnim kole, takze to sam nedelam ani ostatnim :wink:
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: golf R 221 kw

Příspěvek od dakob »

Jasně, záleží na situaci. Někdy je to zkrátka lepší vypnout a resumnout.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“