Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Dieselové agregáty

Moderátor: Olaf87

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od vasekp »

Taky mám problém s chladící kapalinou - Golf VII Variant 2.0 TDI 110kW, typ motoru CRB, r. v. 2014, najeto 95tis.

Zhruba na nájezdu 85 tis. (aktuální nájezd 95 tis.) se mi poprvé rozsvítila červená kontrolka s upozorněním na nedostatečné množství chladící kapaliny. Byla na spodní rysce, dolito do cca 3/4 maxima. Po cca. 1 tis. km ten samý problém, voda zmizela na minimum. Dolito na rysku maxima, voda ubyla na cca. 3/4 maxima a stav se stabilizoval, kapalina už dál neubývá. Cca. jednou za 200 km se ale přihlásí červená kontrolka s upozorněním na nedostatek chladící kapaliny, což je falešný poplach, v expanzce jí je dost (zmíněné cca. 3/4). Stačí vypnout a zapnout motor a chyba je pryč.

Když se voda ztrácela, únik nebyl nikde viditelný. Klimatizace chladí jak má a krom falešného poplachu je všechno v pořádku. Proč kapalina mizela a únik najednou přestal si vysvětlit nedovedu. Mohla za to velká vedra? Za falešný poplach snad bude zodpovědné vadné čidlo. Kapalina je jinak bez příměsí oleje nebo vody/emulze. Záruka končila na 80 tis :) Problém mám v plánu řešit při další výměně oleje.
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Misi »

Tak Golfík byl v aut. servisu. Prý je ucpaná vložka topení, proto netopí půlka auta.
Čím se to ucpalo nedokázali moc vysvětlit. Prý se může v určitých situacích ta kapalina srážet.

Dělali proplach systému, který to moc nezlepšil, tak to jde ve středu na výměnu vložky topení.
Tak jsem zvědav...
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Graun »

Zvláštní příčina, která nedává moc logiku. Jsem taky zvědavý, zda to bude tím. Ten heater core nemůže přece ohřívat jen polovinu auta - buď hřeje, nehřeje (ucpaný) nebo hřeje a smrdí (prasklý).
Beztak při rozborce zjistí, že je nějaká klapka zaseklá a nereguluje proud vzduchu.
Jediný smysl by to mělo, pokud je v autě nějaké elektrické topení, které dokáže ohřát pouze polovinu auta (řidiče).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Misi »

Klapky prý prošli důsledně a jsou v pořádku. Taky mi to moc nedává smysl :(
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od srotty »

Sice je to k nepochopení,ale i to se může stát. Něco podobného řešil klubák na své G6-levá strana netopí,pravá v pohodě. Když už vyzkoušel všechno,vyměnil radiátor a je to OK. Přidává i fotky starého,který rozřízl a jde vidět ucpání- http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Nečekal jsem,že podobné starosti budou i na G7.

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Misi »

Dík za info.
Vložka topení vyměněna a topí to parádně. Teď ještě zkusím tu starou rozřezat a zkusím zjistit čím se to ucpalo.
Nejde mi na rozum, jak se to může za 4 roky ucpat :fool:
Konstrukční vada...?
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Liapor »

Můžeš písnout prosím na kolik tě tahle oprava vyšla??
Minulou zimu jsem si totiž všiml že by mi to asi mohlo topit trochu více... dál jsem nad tím nebádal,ale teď se na to zaměřím..

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Misi »

V servisu jsem byl dvakrát.
Proplach s tlakováním systému, diagnostikou klapek a výměnou chladicí kapaliny 10K.
Výměna vložky topení 9K. Kdybych věděl dřív, že je to tou vložkou, tak bych ušetřil.
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od JirkaVys »

To jako vážně? :-D Co si tam proboha nauctovaly všechno? U první návštěvy cenu nové kapaliny za 6tis, nafouknuti vzduchem za 2tis, diagnostika 1 tis a práce 1 tis? :-D
Druhou návštěvu komentovat asi nemá cenu, je mi jasné při 2x až 3x vyšší ceně originál dílu v autorizaku, oproti ceně nezávislého servisu s užitím originálního dílu je to normální :-D

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Graun »

Pokud přitom museli demontovat palubku, tak se nedivím, že tam naskočila taková položka za práci.
Jak jsem měnil vnitřní výměník tak celá palubka ven a zase zpátky. Práce na dvě odpoledne, cca 10hod. V servise jim to trvá kratší dobu, ale platí si více než já sám sebe

Pro referenci: výměník za čtyřistovky na GIV

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od drmla »

Čím se to teda ucpalo? Mně se to totiž moc nezdá. Když si dám 1+1 dohromady, tak mi z toho vychází těsnění pod hlavou nebo hlava jako nejpravděpodobnější příčina. Výměna radiátoru a důkladné odvzdušnění může být jen dočasné řešení. Voda už neteče? Hadice nejsou tvrdé? Voda v oleji nebo naopak není?

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Misi »

Ucpalo se to "sraženou" chladicí kapalinou. Měl jsem to topení rozřezané a bylo opravdu ucpané. V té vložce topení jsou takové ploché kapiláry o vnitřním průměru 0,3mm a tak se snadno ucpou.
Přesně o tomto problému je (u Octavie III) celý článek v jednom podzimním čísle Světa motorů.
Jinak voda neteče. Hadice ok a voda i olej jsou jen tam co mají být :wink:
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj, můj táta má Golfa VII Variant 2,0 TDI 110kW r.v. 2013, najeto cca 174 tis. km a má ty samé příznaky ucpaného radiátoru. Napřed se začala ztrácet chladící kapalina (byla politá nádobka na chladící kapalinu) a dnes navíc jeli za mnou 190km a pak zpátky a zmrzali. :-( Asi zkusíme prvně proplach...má prosím někdo nějaké pozitivní zkušenosti s proplachem popř. postup? Díky MOC Čau Milan

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Misi »

Proplach mi nepomohl a to mám najeto 105tis. km. Jinak se to proplachuje nějakou kyselinou a pak ještě zásadou a to několikrát. Dělali mi to ve VW. Doporučuji spíše výměnu tý vložky a kapaliny.
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tlakuje chladící systém - ubývá voda přes expanzní nádobu

Příspěvek od Milan8902 »

Taky si myslím, že to moc nepomůže...nicméně o víkendu zkusíme udělat proplach pomocí tohoto přípravku.

https://www.autokelly.cz/Product/AC-G01 ... 8;40109528" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“