TDi - výměna oleje

Dieselové agregáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

To je blbost. Nikdy se do žádných golfů nebo vůbec volkswagnů nějaká plomba nedávala. Už spousta klubáků si olej měnilo samo a žádný problém nikdy nebyl.

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Liapor »

Kluci,jaká je velikost klíče na olejový filtr??

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Jiruna09 »

Mám nové auto a jako spousta lidí zde, budu si sám měnit olej mezi předepsanými servisy 30tis (budu tam lít LL, ale nebudu na LL věřit). Palubní počítač si podle užívání a hodnot z čidla viskozity upravuje předepsanou výměnu, tak mi dnes uvedl servis při 21,5tis nebo 650dnů.

Auto je staré 3 měsíce a mám najeto 9tis. Docela mě překvapilo, jak interval padá, protože jezdím cca 50% meziměsto 30% dálnice a 20%vesnice/město. Krátké popojížďky nejezdím. Nejkratší vzdálenost co jezdím je 10-15 km, ale převážně 25 a více.

Původně jsem chtěl měnit 5tis po záběhu, 15 mezi interval, 30 garančka, ale nějak jsem to nestíhal. Budu tedy měnit teď a pak až se ozve auto. Filtr originál VW, olej Castrol Edge 5W-30 LL titanium FST koupeno u autorizovaného prodejce VW.

Jsem zvědav, jestli čidlo zaznamená lepší vlastnosti oleje a změní se servis v palubním počítači.

Iglody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2016 15:20

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Iglody »

To som teda nevedel že čidlo zisti lepši olej a zmeni servis v pal.počitači.
Som zvedavy čo nato odpišu klubaci :)
Prosim ta autorizak ma lepšie ceny ako obchod alebo prečo kupuješ olej tam kde je najdrahši?

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Biggles1 »

Jiruna09 píše:Mám nové auto a jako spousta lidí zde, budu si sám měnit olej mezi předepsanými servisy 30tis (budu tam lít LL, ale nebudu na LL věřit). Palubní počítač si podle užívání a hodnot z čidla viskozity upravuje předepsanou výměnu, tak mi dnes uvedl servis při 21,5tis nebo 650dnů.

Auto je staré 3 měsíce a mám najeto 9tis. Docela mě překvapilo, jak interval padá, protože jezdím cca 50% meziměsto 30% dálnice a 20%vesnice/město. Krátké popojížďky nejezdím. Nejkratší vzdálenost co jezdím je 10-15 km, ale převážně 25 a více.

Původně jsem chtěl měnit 5tis po záběhu, 15 mezi interval, 30 garančka, ale nějak jsem to nestíhal. Budu tedy měnit teď a pak až se ozve auto. Filtr originál VW, olej Castrol Edge 5W-30 LL titanium FST koupeno u autorizovaného prodejce VW.

Jsem zvědav, jestli čidlo zaznamená lepší vlastnosti oleje a změní se servis v palubním počítači.

Taky jsem byl před časem překvapený, jak se interval výměny oleje stále zkracuje a vysvětloval jsem si to stejně jako ty, ale ono to tak asi není. Počítej.....21500 + cca 9000 km = 30000(+-) km. Prostě v PP máš nastavený interval 30000km (LL) do výměny oleje a údaj, který se ti zobrazuje tě informuje kolik ještě zbývá, (kolik ještě můžeš ujet).
Dost pochybuju, že je v motoru měření viskozity oleje.
Tak asi tak, ale možná se mýlím.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Jiruna09 »

Je pravda, že sočet mi dá cca 30, ale v palubním pc je napsáno prohlídka a servis v 20800 nebo 635 den. Tak buď to mají blbě přeložené, nebo se to snižuje. O čidlu jsem někde četl, zkusím dohledat kde. To samé, že auto si může říci o servis dříve. Měl by na to mít vliv počet startů, studené popojíždění "kolem komínu".

Už jsem vznesl dotaz k prodejci, tak jsem zvědav na odpověď.
Přílohy
IMAG0529.jpg

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Buřton »

Mě taky bylo řečeno, že si ŘJ upravuje výměnu oleje podle počtu startů, stylu jízdy atd.. něco na tom asi bude. Mám auto 4 měsíce a najeto 16.100 km a hlásí mi to výměnu za 1.100 km.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Říká se tomu proměnný servisní interval a je to zcela běžné.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Jiruna09 »

Auto Jarov:
Vozidlo má čidlo kvality oleje a ŘJ servisní interval propočítává se zohledněním zátěže a provozu (vliv zde má mnoho faktorů).
U servisu se jedná o nepřesný překlad a údaj uvádí zbývající km/čas do servisu (servis in = servis do, česky možná lépe servis za)

Technická podpora VW:
Vozidlo samo určuje správný čas pro výměnu oleje dle způsobu užívání. Jedná se o proměnlivý servisní interval a vyhodnocovaných faktorů je celá řada.
Na základě prověřených skutečností se může jednat o chybu překladu, s kterou se již setkali. Doporučují zkusit změnit jazyk do AJ nebo DE.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Čidlo kvality oleje - to myslíte vážně?
Něco takového jsem ještě neslyšel.
Je to jen výpočtem řídící jednotky, která vyhodnocuje provozní podmínky vozidla a dle toho zkracuje interval výměny.
Jinak jde ještě odebrat vzorek oleje a poslat ho do výzkumného ústavu na rozbor.
Chlapi měňte olej max. po 15t a budete v klidu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Biggles1 »

:good:
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Jiruna09 »

Otázka: Je vozidlo vybaveno čidlem/senzorem kvality/viskozity oleje?
Odpověď z VW: Ano, jde o snímač stavu a teploty oleje. Nutnost výměny oleje na základě jeho "stárnutí či opotřebení" je následně vyčítána.

8O Tak teď babo raď 8O
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od ladaf »

To s kvalitou nemá nic společné, měří to stav (myšleno hladinu) a teplotu.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Jiruna09 »

Hlava mi to nebere. Jak prodejci (Auto Jarov), tak VW jsem položil přímou otázku, jestli je vozidlo vybavené senzorem kvality oleje. V obou případech byla odpověď kladná.

Z odpovědi VW, že jde o snímač stavu a teploty oleje, jsem po studiu materiálů k motoru (viz obrázek výše) usoudil, že se jedná o jednu součástku. Kontrola teploty a hladiny je už z názvu jasná, ale proč by nemohl senzor i hlídat kvalitu oleje? Napadá mě, že když probíhá měření hladiny pomocí ultrazvuku, tak by senzor mohl minimálně změřit ultrazvukem i viskozitu.

Olej budu tak jako tak měnit i mezi předepsanými intervaly, ale spíš by mě zajímalo, jestli mě prodejce a následně VW "mystifikovali" :dog:

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od ladaf »

Na základě vstupních parametrů (kterých může být mnoho - od času jízdy, stylu jízdy, hladiny oleje, teploty během jízd, atd. až po např. venkovní teplotu) to může zkrátit interval. Ale čidlo které by se koukalo na olej a říkalo, hmm jsou tam mikročástečky nebo hmm je černý.. to tam prostě není a z tvého popisu je to vidět.

Podle mě kecají, ze zkušeností vím, že prodejci toho častokrát vědí méně než my na klubu.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“