TDi - výměna oleje

Dieselové agregáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

TDi - výměna oleje

Příspěvek od highendforum »

Flekmatik píše:to highendforum: díky za reakci, drzim palec at to vydrzi - nezapomen nechat vymenit olej a filtr na 15000km, moc to nehon kdyz je to studeny (zalezi na teplote oleje, ne vody) a kdyz dojedes tak nech motor chvili bezet na volnobeh nez ho vypnes a mel by ti vydrzet na dost dlouho :) ... a doporucuju vyzkouset do prazdne nadrze jednou nalit vervu ... motor pak u me mel daleko klidnejsi zvuk
To Flekmatik:
tak jsem nechal vyměnit olej a olejový filtr ve značkovém servise po 9 měsících a po najetí 12500 km, po konzultaci s mechanikem prý první výměna u TDI čím dřív tím líp (doporučení mezi 10-15000 km). Tak jsem zvolil zlatou střední cestu. Servis kam jezdím nepoužívá Castrol, ale Shell, tak mi tam dali Shell Helix Ultra VX 5W-30 Long Life. Samozřejmě dodržuji nepsaná pravidla pro diesel, nehoním za studena (2.0 TDI se dost rychle zahřívá a to i v zimě!), po divočině nechávám chvíli běžet na volnoběh i Vervu jsem už vyzkoušel.

Jinak jsem vyslechnul mnoho názorů od provozovatelů TDI (známých i cizích), že jsem blázen, že nikdy neměnili olej mimo interval 30000 km/2 roky nebo jak je vyzval palubní počítač a nikdy neměli sebemenší problém. Jsou to lidi co mají dlouholeté zkušenosti s dieselem s nájezdem stovek tisíc kilometrů. Tak co si potom vybrat?
Jak to řešíte vy?
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Trminek »

Já teda nemám TDI, ale budu měnit 1. olej taky brzo, poté najedu na 15 tis. interval. Názory se různí, jeden říká měnit až bude požadavek od počítače, druhej říká měnit už po 5 tis. Přijde mi že co "odborník" to jinej názor.
Já si koupil olej sám a vyměním to s kolegou taky svépomocí, takže celá ta sranda vyjde asi na 1000 Kč. Co to je za investici proti 3/4 milionu za nový auto? :D
Golf VII GTI performance - bílá

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Zett »

Já se svou Fábií Combi 1.9 TDI 74kW čipnutou po záruce na cca 100kW najel 210 000 km za 8 let a olej jsem nechal měnit vždy až mně vyzvalo auto k servisu což průměrně vycházelo asi po 25 000 km a žádná závada ji nikdy nepotkala. Vždycky jsem ji honil za studena a nikdy jsem nenechával vychladnout turbo, nešetřil jsem ji a využíval jsem potenciál motoru.
Kolem těch 200 tisíc odešel kompresor klimatizace a taky se vyměnili vepředu ložiska, tlumiče a stabilizátory a taky čidlo polohy vačkového hřídele, ale to je ze "závad" naprosto vše...

Předtím jsem měl Oktávku 1.9 TDI 66kW a na ní jsem najel 160 000 km stejným způsobem a taky v pohodě. Známý ji má dodnes a pořád jezdí bez závady motoru, kolik má najeto netuším, ale to auto má odhadem 15 let... tam je ale servisní interval 15 000 km.

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Jsou stará pořekadla osvědčená dlouholetými zkušenostmi.Kdo maže ten jede,Na oleji neušetříš,Tak dlouho se chodí .......až se ucho utrhne!Každý ať si řeší olej jak uzná za vhodné.Výměna oleje je otázka 1000kč a motoru určitě neublíží tak proč nejezdit na čistý olej?U turbo motorů je nejvíc poruchové turbo tak proč mu nedopřát čerstvý olej?Kdo najezdí 30 000km za krátký časový interval tak chápu, že je to pro něj přínos ,ale my ostatní smrtelníci měníme olej co rok jak je uvedeno v servisce většiny výrobců.Já měnim max po 15000km.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Flekmatik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 28.08.2013 19:42

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od Flekmatik »

Tam záleží hlavně co od toho auta očekáváte ... jak diesely tak benzíny vydrží do těch 300K skoro jakékoli zacházení ... všechno ohlídá elektronika nebo servis.

Mě se líbí auta která něco vydržela, ke kterým mám vztah, nechci je měnit po pár letech ... jinak bych si taky koupil o dost levnější auto.

Možná je to blbost a zjistím, že jsou fakt všechny naprogramovaný aby po pár letech záhadně odešli ... ale zkušenost mám zatím jinou a nemám podložený argument proč by se toto mělo s "krizí" nebo čímkoliv jiným měnit. Šetřit se firmy snažily vždycky a všude, to se nevymyslelo za posledních 10 let.

Zpátky k tématu ... na velké nájezdy (300kkm a dále) myslím, že už se výměny oleje a další údržba může začít projevovat ... ale i to je jen můj laický názor.
VW Golf VII 2.0 TDI Highline
Rest in peace: Škoda Octavia 2 2.0 TDI
Burn in hell: Renault Clio 1.5 dCi
We will not forget: Škoda 105 S

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od highendforum »

Nedávno jsem debatoval s jedním mechanikem a ten mi říkal, že koncern VW striktně doporučuje značku oleje Castrol. Jaký olej tedy používáte? jen Castrol nebo i jinou značku stejné specifikace? Jsou rozdíly mezi dieselem a benzínem na náročnost oleje?
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

TDI - výměna oleje

Příspěvek od caravelle »

Hnnmmmm... Servis VW kam ja chodím mi napr. "Striktne" nalieva Shell ... Helix ultra extra (či ako sa to presne volá)...
Audi S4 Dolphin grey

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od rasto4444 »

Tiez ked som sa informoval v jednom servise (mozno je to ten co myslis aj ty) aky typ oleja pouzivaju tak mi povedali ze jedine Shell. Inde vsade Castrol
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

TDI - výměna oleje

Příspěvek od caravelle »

VW servis v Nitre ...
Audi S4 Dolphin grey

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od rasto4444 »

Aha, ja som myslel v Bratislave
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od highendforum »

Dokonce i na víčku kam se leje olej do motoru je vyraženo logo Castrol!
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

YakuSA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.01.2016 14:19

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od YakuSA »

Mozem vas poprosit.Som novy majitel Golfa.A potreboval by som poradit aky olej by som mohol naliat do GTD golfa nikde to neviem najst a googel nespolupracuje.A mam este otazocku mam dat Castrol alebo su aj na trhu lepsie oleje ako napriklad Mobil alebo Valvoline alebo je to uplne jedno?
A este jedna otazka mam zaujem si vymenit olej svojpomocne a co hovorite na odsavacku oleja ako bola napriklad v lidli.Netreba lezat pod auto a nic odsrobovavat podstate cista robotka ale ci je to dostatocne dobre odsiate.
Dakujem za rady a prajem pekny den

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od ladaf »

Norma pro olej bude v manuálu, odsávačku radši ne, můžou tam zůstat zbytky a motoru uškodit :-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

YakuSA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.01.2016 14:19

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od YakuSA »

Nasiel som oleje pouzitelne pre motor EA288 2.0 135kw zo standardom vw 507.00

Co by ste odporucily

Su to:
MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30 4L
33.90eur
CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W-30 LL 4L
33.60eur
Shell HELIX ULTRA PROFESIONAL AV-L 0W30 5L
31eur
Millers Oils EE Longlife C3 5W-30
54eur

Takze odsavacka oleja moze zanechat vedise mnozstvo stareho oleja v motore nez pri vypusteni.Pocul som ze v servisoch sa uz len oleje odsavaju a nikdo si neroby tolku namahu aby si lahol pod auto a vypustal olej poctivo.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: TDI - výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Použitelné jsou všechny. VW doporučuje Castrol. Vypuštění zahřátého oleje přes výpustný šroub je vždy nejlepší. Pokud bys chtěl něco víc tak jen provést průplach motoru, ale to je už extrém (zbytečnost u nového auta).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“