Nafta bez biosložky

Dieselové agregáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Leštěnka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.01.2015 22:28
Bydliště: Poděbrady

Nafta bez biosložky

Příspěvek od Leštěnka »

Zdravím všechny.
Tankuji u Eurooilu naftu bez biosložky a maximální spokojenost. :good:

Věděl by někdo, kde se dá venku tankovat nafta bez bio na cestě do Chorvatska???

Díky a těším se na osobní zkušenosti,
nebo jiné připomínky či osobní názory k naftě bez bio blízké.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nafta bez biosložky.

Příspěvek od KJirka »

no minimálně podle toho, jak se chová motor mi přijde, že všude jinde na jihozápad od nás je nafta lepší, než u nás. Je teda otázka, kde chceš tankovat a odkud jedeš, ale v letos mi např. v HR přišla nafta taky velmi dobrá. Co můžu rozhodně doporučit je u Aralu Ultimate diesel. Neznám nic lepšího.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Leštěnka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.01.2015 22:28
Bydliště: Poděbrady

Re: Nafta bez biosložky.

Příspěvek od Leštěnka »

Pojedu klasicky:Poděbrady, Brno, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko - Omiš (+- 1100km)
Díky za typ od toho Aralu, zaměřím se na něj.
Myslíš, že za hranicemi ČR z biosložky v naftě už nemusím mít obavy? :smoke:

Díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nafta bez biosložky.

Příspěvek od KJirka »

hele já nevím, ale ta Ultimate jí nemá. Ale je dost drahá a v Rakousku obzvlášť. Nejlevněji jsem jí tankoval v Lucembursku, kde jsou asi nejlevnější pohonný hmoty v západní Evropě, ale to bys měl trochu z ruky :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Leštěnka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.01.2015 22:28
Bydliště: Poděbrady

Re: Nafta bez biosložky.

Příspěvek od Leštěnka »

Máš nějaké vlastní zkušenosti s naftou bez bio od Eurooilu?

Jezdíš do Chorvatska? Mám dotaz ohledně placení mýta:
Když budu platit mítné kartou (maestro, visa) může to znamenat úsporu času?
Existují mýtné brány extra pro platbu kartou?
Dá se platit platební kartou na branách, určených pro CNC?
Nebo budu muset vystát frontu před bránou na placení v hotovosti, abych mohl zaplatit kartou?

Díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nafta bez biosložky.

Příspěvek od KJirka »

No s tou naftou zkušenosti nemám a docela by mě to taky zajímalo. Četl jsi nějakou důvěryhodnou recenzi někde ?

Do HR jezdím už mnoho let každej rok, někdy i dvakrát. Vždycky jsem platil jen hotově, ale mám nutkavej pocit, že kartou zaplatíš jen na bráně s cash platbou. A když si to tak vybavuju, tak na těch cedulích nad branama jsou takový symboly a tam jsou spolu mince + karta a pak samostatně zase CNC.
Takže mám dojem, že průjezd s kartou tě spíš zdrží.
Já jel letos s krabičkou CNC a to je jednak úplná paráda, protože pomalu jedeš, ono to zareaguje, pípne a otevře závoru. Pouze se ti při výjezdu odečítá kredit. A to podstatný, je to dost velká úspora. Já jsem sjížděl z dálnice až na Makarský, takže tam se platí navíc i ten tunel. Normální cena za tunel je 20 kn a mě to odečetlo 7,80 kn. Na dálnici tak velká sleva nebyla, "jen" asi 20%. Suma sumárum, ušetřil jsem celkem asi 400,-Kč. No v celkových nákladech na cestu je to prd, ale kde je najdeš ? A když si za sezonu pár lidí tu krabičku mezi sebou pujčí, už to hodí třeba i nějakou tisícovku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Nafta bez biosložky

Příspěvek od Jiruna09 »

Trochu opráším toto téma. Na naftu, kterou novému motoru dopřávám, jsem pes a na internetu jsem pročetl kde co. Když pominu první dvě nádrže Vervy a jedno tankování v Rakousku u OMV, beru jen OPTIMAL DIESEL od EuroOilu + aditivum VIF (cca 10 až 20% nad doporučené dávkování).
V dnešní době je to prakticky jediná běžná možnost, jak tankovat čistou naftu. Nedávno jsem se ale setkal s člověkem, co do nových těžkých strojů tankuje jen čistou naftu a obchází to nákupem arktické nafty, byť má nákupku o 1-2kč dražší.
Když jsem se ho ptal, proč netankuje Optimal, tak mi ukázal jeho průzračnou naftu bez jakéhokoliv zbarvení (jak čistá voda) a ať to porovnám při dalším tankování. Musím uznat, že když jsem na pumpě viděl namodralou ne zcela průzračnou naftu, tak jsem začal pochybovat. Přitom i v dodacím listu je obsah biosložky 0.
Nevíte někdo, proč je Optimal namodralí a zdá se mi, že i lehce „zakalený“, když je to čistá nafta? Prakticky mě napadají jen tři možnosti:
1) Arktická nafta má jinou normu a jde tedy o jiný rafinerský produkt (napadá mě obsah parafínů = parafíny zbarvují a zakalují Optimal)
2) V tvrzení Čepra o čisté naftě budě nějaký háček (např. že by šlo sice o čistou ale horší/levnější naftu)
3) Pumpa u které tanku naftu ředí bionaftou (bionaftu ale neprodávají), nebo se jedná o znečistění bionaftou při přepravě z předešlých převozů bionafty.

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Nafta bez biosložky

Příspěvek od Jiruna09 »

Trocha hledání a narazil jsem na toto fórum, kde se to řešilohttps://www.oleje.cz/forum/nafta-bez-bi ... 5-195.html
V odkaze je i odpověď z Čepra na zbarvení nafty. Jinak včera jsem při tankování vzal vzorek do skla a zakalená není. Tak doufám, že motoru dopřávám dobrou naftu a dobré aditivum (Optimal Diesel + VIF)
Přílohy
IMAG0568.jpg
IMAG0571.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“