GTI - kola vs. podvozek

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

GTI - kola vs. podvozek

Příspěvek od pítr »

Čau všichni, které tohle zajímá

na jaře bych chtěl nová 19" kola, ale nikde nemůžu dohledat rozměr alu a pneu, které se tam tiptop vejdou. Chci aby to na chlup sedlo. Před lety jsem tohle vždycky někde dohledal, ale teď se mi to nějak nedaří. Můj odhad je vepředu 8,5 a vzadu 9,5 v kombinaci se šroubákem, aby se dalo jemně doladit, ale rozměr pneu a ET fakt nevím. Nemá někdo nějakou zkušenost nebo ví kde to zjistit?

Dík
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od pítr »

Tak to jsem netušil, že bude takový ticho po pěšině :D No nic, tak jdu dál pátrat na webu.
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od Mikinesko »

Vzadu ET 40 v predu ET 45 si myslim je akurat ked chces znizovat a nechces aby to drhlo. A sk chces na 9,5 disku "A-cka" tak 225.

Uživatelský avatar
tuge
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 29.09.2007 23:02
Bydliště: eu

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od tuge »

Opsáno z Orig.Velkého techničáku : 7,5J´x 18 ET51. 225/40 R18 92Y.
a nebo .............................. :7,5J¨x 19 ET51. 225/35 R19 88Y
VW Golf VII. TSI 103 Kw. Highline
R-line.

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od pítr »

To co je v techničáku je s poměrně velkou rezervou a já potřebuju max co se do blatníků vejde, dá se s tím i v náklonu a při brždění zatáčet a nedře při propružení na zadku. Počítám, že snížení by bylo cca 50 vpředu a 45 vzadu (na KW se pak doladí). Víc by stejně asi nešlo kvůli opírání o stabilizátor. Nevím, jak to dole vypadá. U kol bych s těma étéčkama souhlasil, ale asi bude šíře 9,5 moc. Asi by stačilo 9. Pekelně zavřený gumy jako před lety už nechci. Je to trochu retro tuning. Kdysi jsem dával na ráfek 9x16 gumu 215/40 a byla zavřená fakt hodně. Chci aby ráfek s gumou od tlumiče k blatníku vyplnil max místa. Prostě nestrčit tam malíček, ale aby to fungovalo a nikde neškrtalo. Není to jednoduchý vymyslet.

Asi budu muset počkat na skopčáky, až těch sedmiček víc vytuněj. myslím, že výlet do Wörthersee příští rok by mi to mohl pomoct rozluštit :D , ale já bych rád vyjel na novejch kopytech už na jaře.
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od deRek »

koukám, že do toho deš pěkně na husto :wink:
já se spokojim s standartem z konfigurátoru, přidou 18" ale na 100% půjdu do 19" VW Santiago dle koncern specifikace 225/35 R19
zkus mrknout na JP Performance http://www.youtube.com/watch?v=3SEXJzS0axI" onclick="window.open(this.href);return false;
je to dobrej týpek a trošku tam GTI řešil, jestli tam něco pro sebe najdeš
kazdopadně informuj jaxto vymyslel a samozřejmě hoď fotku
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od deRek »

pítr píše:To co je v techničáku je s poměrně velkou rezervou a já potřebuju max co se do blatníků vejde, dá se s tím i v náklonu a při brždění zatáčet a nedře při propružení na zadku. Počítám, že snížení by bylo cca 50 vpředu a 45 vzadu (na KW se pak doladí). Víc by stejně asi nešlo kvůli opírání o stabilizátor. Nevím, jak to dole vypadá. U kol bych s těma étéčkama souhlasil, ale asi bude šíře 9,5 moc. Asi by stačilo 9. Pekelně zavřený gumy jako před lety už nechci. Je to trochu retro tuning. Kdysi jsem dával na ráfek 9x16 gumu 215/40 a byla zavřená fakt hodně. Chci aby ráfek s gumou od tlumiče k blatníku vyplnil max místa. Prostě nestrčit tam malíček, ale aby to fungovalo a nikde neškrtalo. Není to jednoduchý vymyslet.

Asi budu muset počkat na skopčáky, až těch sedmiček víc vytuněj. myslím, že výlet do Wörthersee příští rok by mi to mohl pomoct rozluštit :D , ale já bych rád vyjel na novejch kopytech už na jaře.
Tak co? něco novýho? pochlub se..
co si vypatral, případně co si nasadil?
sem s tim, nestyď se :wink:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od deRek »

@pitr tak jak si pokrocil, nebo k cemu dospel at muzem dat rec..
taky se chystam na jare na novy kola a trosku to vopalit :twisted:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pítr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2008 18:29

Re: Golf 7 GTI kola vs podvozek

Příspěvek od pítr »

No, tak jsem se na dlouhou dobu odmlčel, protože jsem měl jiný starosti než káru, ale našel jsem si teď čas si pročíst fórum a speciálně tvoje vlákno a koukám, že se to pěkně rozjelo. GTIček přibylo a mám radost, že je pořád dost nadšenců, který to baví. Speciálně ty ses do toho pěkně obul :good:

Na autě mi bohužel nic nepřibylo, ale i když ho mám už rok a čtvrt, tak je to pořád moje velká radost. Budu to tu sledovat častějc, abych měl větší přehled, ale já asi v dohledný době s ničím zajímavým nepřispěju. Každopádně good luck se vším co na autě děláš.
Golf 7 R 2016
Golf 7 GTI 2013

GetFREE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25.08.2016 21:21

Re: Golf GTI - kola vs. podvozek

Příspěvek od GetFREE »

mohol by som tu mať jednu otázočku?
Na Golfa GTI performance by som chcel na rok kupovať R18, vleze tam ET 35 na sériovom podvozku? alebo radšej nič neriskovať a kúpiť kola s ET 40 ? V TP je ET48 písané, nechcem aby to šúchalo.
Na fotkách z netu diskov Austin 18" mám pociť že 1cm by to ešte zvládlo von
dakujem

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“