Rychlostí index

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Rychlostí index

Příspěvek od Ivoch »

Chci si na auto koupit zimní gumy (výhledově) a řeším problém. V TP mám uveden rozměr 195/65 R15 91H. H značí rychlostí limit 210km/hod. Chci si koupit pneu s limitem T-190km/hod. Na mém Golfu 1.2 mám maximálku psanou stejně 192km/hod a v zimě takhle rychle stejně nehodlám nikdy jet. Výhláška nižší rychlostí index umožňuje:

Zimní pneu s nižším indexem můžete použít při dodržení následujících podmínek, které stanovuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a následné novele 283/2009, kde je uvedeno: „V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).“


Zajímá mě, jaký na to máte názor v souvislosti případné havárie a plnění pojišťovnou. Všichni víme, jak jsou pojišťovny dobráci a tak mám docela obavy (i když je zákon na mé straně), jak bych dopadl v případném sporu s pojišťovnou, kdyby mi vytkla pneu v rozporu s TP.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Rychlostí index

Příspěvek od bedrich666 »

Pojistovna prudit nebude a usetris par stovek pri porizeni :)

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Rychlostí index

Příspěvek od Ivoch »

Rozdíl je celkem velký - 1600,-Kč na celé sadě. V autě jsem schopnej nastavit limit třeba na 185 km/hod, ale pořád mám strach z těch pojišťoven. Mám s něma blbý zkušenosti - jsou to megahazlíci.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Rychlostí index

Příspěvek od bedrich666 »

Prudili by te za neschvalenej rozmer, za nizsi rychl. index u zimaku urcite ne :)

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Rychlostí index

Příspěvek od Ivoch »

OK - půjdu do levnějších Michelinů s indexem T.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Rychlostí index

Příspěvek od bedrich666 »

Prekvapilo me, ze u tohohle rozmeru je cenovej rozdil mezi indexem T a H tak velkej 8O

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Rychlostí index

Příspěvek od Ivoch »

Taky se divím. Nemyslím si, že by tam byl až takový technologický či materiálový rozdíl, aby to omluvilo rozdíl 400,-Kč/1 pneu:

http://www.nejlevnejsipneumatiky.cz/cz/ ... in-ALPIN-5" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nejlevnejsipneumatiky.cz/cz/ ... in-ALPIN-5" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlostí index

Příspěvek od sirdo »

kludne do toho Tcka chod. aj ja ma na zimu o jeden rychlostny index "lacnejsiu" gumu ako je predpisane v TP...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“