Elektronická parkovací (ruční) brzda - funkce

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Elektronická parkovací (ruční) brzda - funkce

Příspěvek od jarda.j. »

Majitelé Golfů nové řady 7 a Sportsvanů ale i jiných modelů , jistě uvítali elektronickou ruční brzdu. Mně osobně se tento prvek natolik zalíbil, že ho bez problémů využívám již stále a velice mně a hlavně mé ženě vyhovuje.
Jízda s ním je super, prostě zastavíte v kopci a nemáte s ničím problém či starost - až to potřebujete, zařadíte za 1 a jestli jste v kopci nebo na rovině, je to jedno - brzda se krásně odbrzdí a Vy se rozjíždíte bez sebemenších problémů či starostí.

Až potud by to bylo vše O.K. Vždy je ale nějaké to "ale". Jelikož jsem novým majitelem GOLFU Sportsvan, rád bych se zeptal Vás řidičů, kteří vlastníte podstatně déle některý z typů vybavených touto brzdou na Vaše zkušenosti. Hlavně mně zajímá, pokud zastavíte např. v garáži, či kdekoliv jinde, tak když řidič zastaví, brzda se automaticky aktivuje, Vy vypínáte zapalování, zamykáte auto a odcházíte domů.

Brzda jet tudíž aktivovaná, čili je tam tlak na brzdové obložení, aby auto nikam neodjelo - chci se zeptat, jestli tak činíte a nebo: ve Vaší rovné garáži či parkovacím místě deaktivujete při příjezdu brzdu tak, aby vůz nebyl přes noc, či déle v zabrzděném stavu a jenom pro jistotu zařádíte třeba 1 převod.stupeň.

Jde to, že brzdový motorek umístěný u každého ze zadních kol, ovládá pomocí malého klínového řemínku třmen, který tlačí na brzdové obložení a je tudíž tento řemínek napnutý určitou silou tak dlouho, dokud opět neusedneme do vozu, brzda se odbrzdí a odjíždíme.

Prostě mám pocit, že je to něco podobného jako u dvouhmotového setrvačníku - pokud necháváte auto v kopci stát se zařazenou rychlostí, aby neodjelo a nezabrzdíte ruční brzdou, zbytečně se namáhají pružiny, jsou v tlaku a tím se znehodnocuje celá činnost setrvačníku - zde u brzd je zase řemínek v trvalém tahu.

Díky za Vaše zkušenosti či názory a postřehy. Zdraví Jarda.j.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od Bofors »

Já mám v garáži odbržděno a zařazenou a zamčenou zpátečku.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od Mirco »

u všech aut zapnutý autohold, zastavím - chcípnu - a odcházím....

vždy zařazená rychlost a "zatažená ručka" :wink:

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od wittmann167 »

Mám podlahu v garáži v rovině, takže bez brzdy a bez rychlosti. :wink:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

mQo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.07.2015 16:16

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od mQo »

kamarat ma na audi a4 rv 2008 takisto ma elektronicku rucnu brzdu (bez autohold) a nema ani s nou nemal nikdy ziadny problem. myslim si ze je to ok system

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od mechy »

V garáži nemám parkovací brzdu zapnutou z důvodu vzniku koroze kotoučů. Jinak samozřejmě parkuju z aktivním systémem. Ještě jedna zajímavost- síla účinku parkovací brzdy a autohldu je rozdílná. Při parkovací to brzdí vždy naplno.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od srotty »

Taky v garáži nemám ani zabržděno ani danou rychlost-je v rovině tak není důvod.

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od nuff85 »

Podlahu mám v mírném spádu, takže nějak to auto brzdit musím. Špalky se mi dávat nechtějí. :mrgreen:

Takže přijedu, vypnu motor a jdu. Neřeším to, protože se to stejně jednou porouchá ať to člověk používá nebo ne.
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: GOLF 7 - GOLF SPORTSVAN - parkovací brzda - funkce

Příspěvek od breit »

Já parkuji také se stále aktivovanou ruč.brzdou. Několik známých má elektronickou park.brzdu v autě již cca 5 let a stále bez problému. I prodejce mi tvrdil, že se ničeho nemusím bát, že je to na to dělané... (ale známe to, že... :D )
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“