Jízda na sněhu a EDS

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od srotty »

Volant musí být natočený rovně.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od srotty »

tornado1 píše:pletou se tady dva pojmy. XDS a EDS
Nahoře je to vysvětlené,záleží na rychlosti.

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od milouf »

EDS který znám např. z TDIček, kdy při rozjezdu zachroupe ABS a auto se bez problému rozjede i na ledě, jsem na Golfu nezaznamenal, proto jsem psal, že ho nemám, XDS je psaný ve výbavě, ale asi jsem s autem nejel tak razantně, abych poznal nějakým způsobem, že funguje :wink:
Huml

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od x-father »

Je pravda, že s mojí 1.4TSi je tak nějak horší někam vyklouzat, než na co jsem byl zvyklý s mým předešlým autem, kde ESP určitě při rozjezdu brzdilo protáčející se kolo (jednou jsem vyjížděl z díry kam jsem zapadl tak, že mě jedno přední kolo doslova vyselo ve vzduchu a vyjel jsem po jednom).
Nevím, zda je to jen váhou auta, protože předtím jsem měl možná i o 100kg těžší naftu na předek a tohle TSI je lehké, nebo je v tom i nějaká asistence.

Zrovna posledních 14 dní jak sněží, tak mám někdy problémy vyškrábat se do garáže, kam mám šikmej nájezd. Stejně tak když jedu od baráku a najíždím na hlavní, tak je to tam do kopečka a zase problém. Auto točí kolečkama a nemám pocit, že bych slyšel ABS pumpu, jak točí a že by nějaké kolo přibržďovalo. Je tam určitě aktivní omezování výkonu motoru, protože mě nedovolí vytočit to, ale že by se přibržďovalo nějaké kolo ten pocit nemám.

Naopak když jsem zkoušel i v nízké rychlosti projet ostře zatáčku na sněhu, tak vnitřní přední kolo přibržďováno bylo.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od armen »

Ahoj, přesně jak to popisuješ, tak to vnímám i já... Mám benzín ... Jak kdyby tam to EDS nebylo ... Díky za zkušenosti.

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od anti_bot »

Dnes jsem byl taky vyzkoušel a přijde mi to EDS při rozjezdu nějaké "líné", alespoň oproti naftě.

Tak mě napadlo, jestli není možné přes VAG naladit sílu EDS...nezkoumali jste to někdo?
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od armen »

Ahoj,

dnes jsem to také ještě zkoušel a asi to nějak funguje, ale asi jsem čekal víc :) Jel jsem do kopce a jak jsem přidával a začalo to prokluzovat tak jsem slyšel takové cvakaní - a to bylo asi to EDS :) Také se mně to zdá takové líné a asi to funguje jak kdy :), no budu dál zkoušet... Ale asi lepší jak nic ;)

Mějte se!

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od srotty »

Tak mě to nedalo a dal jsem dotaz do VW. Odpověď- 7.golfy EDS mají.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od juro111 »

Mohol si sa rovno aj spýtať, že ako má fungovať. Či treba mať rovno volant, alebo treba nechať viac pretočiť, alebo práveže menej plynu alebo podobne.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od armen »

:) jojo, to by mě také zajímalo :)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od srotty »

Otázka tady byla, jestli G 7 má EDS. Dal jsem tedy odpověď ,že má.
Podmínky kdy to má fungovat jsou kola rovně a více plynu.Systém reguluje až od prokluzu od určitých otáček.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od armen »

Ok, díky!

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od Shorty »

Měl bych dotaz ohledně kontrolky ESP nebo prostě nějakého prokluzu. Netuším, jestli je to zrovna EDS nebo klasické ASR, ale příliš to nezasahuje a kontrolka zatím vůbec nebliká v žádné situaci (náznak smyku, prokluz). ABS na ledu decentně kope, ale taky mi to přijde takové chabé. Jediné nastavení, co jsem viděl, bylo v infotaimentu ESC aktivní, ale ve štírku výbavy mám 1AS což je ESP.

Takže - je nějaký rozdíl mezi ESP a ESC a co tam teda vlastně mám? Projevuje se u vás vůbec někdy ta kontrolka na budíkách?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od r@pid »

ESC je "hlavny" system, a v nom su integrovanie "podsystemy", napr:
- ABS
- ASR
- EDL
- trailer stabilisation

Hlavny system nevypnes, iba niektore podsystemy, ako je kontrola preklzu pri rozbiehani

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Jízda na sněhu a EDS

Příspěvek od srotty »

ESP je to samé jako ESC. U mě se kontrolka rožne, když prudce přidám plyn a kola trochu prohrábnou-pak kontrolka zabliká.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“