Mírné zatáčení při akceleraci

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
drokos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.05.2017 14:54

Mírné zatáčení při akceleraci

Příspěvek od drokos »

Zdravím, minulý týden jsem si pořídil Golfa VII Variant 1.2. TSI, najeto 14 tis. km. Myslel jsem, že u téměř nového vozu, už s tímto nebudu mít problém, jako u předchozího vozu. Nevím, zda je to vlastnost (momenty na kolech apod.), nebo problém, ale na rovné silnici při akceleraci (klidně i na dálnici při vyšší rychlosti) auto začne mírně táhnout doprava, při uvolnění plynu se vrací. Všiml jsem si toho na dálnici hned při první cestě, kdy jsem musel při vypnutí/zapnutí tempomatu volantem korigovat směr. Není to žádná tragédie, ale měl jsem to u předchozího vozu dost výrazné a asi jsem na to zaměřenej. Auto je ještě v záruce, mám to řešit? Děkuji za názor.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mírné zatáčení při akceleraci

Příspěvek od Ipanema »

Čekáš na "ne" nebo spíše na "ano"?

Samozřejmě, že ano!

Objednej se v nejbližším VW na jízdu. Ať to s tebou projede vedoucí dílny. Sám si to zkusí a spolu zhodnotíte stav. pokud to dělá vždy při nějaké akceleraci/rychlosti, tak i on to musí sám poznat, že to standardní není.
Pokud to není čistě i tvůj osobní pocit, jistě to bude řešeno opravou/zárukou.
Nenechej se odbýt nebo bude takto jezdit ještě další 4 roky minimálně...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

drokos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.05.2017 14:54

Re: Mírné zatáčení při akceleraci

Příspěvek od drokos »

Zkusím se zeptat, až půjdu na výměnu oleje. Ale ukázat to v provozu někde ve městě bud těžké. Díky.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Mírné zatáčení při akceleraci

Příspěvek od ladaf »

Zeptal bych se co nejdriv a klidne ho vem i na dalnici kdyz to bude treba. Nepodcenoval bych to :)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Mírné zatáčení při akceleraci

Příspěvek od Ipanema »

To je běžná věc, že jedete dva. Ty a (nejčastěji mistr dílny nebo) vedoucí servisu a on to pozoruje. Jen je potřeba se objednat a musíš si říct, že pojedete tam a tam.... Takže ať na tebe má bratru 30 minut.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Mírné zatáčení při akceleraci

Příspěvek od Jiruna09 »

A hlavně si nech zapsat do protokolu, pokud bude jízdou tato skutečnost prokázaná. Řešil jsem teď několik reklamací a studoval zákony. Takže bych ti rád poradil:

1) v každém případě máš nárok na náhradní vozidlo, jelikož se jedná o náklad/škodu způsobenou reklamací
2) máš právo na výběr způsobu řešení reklamace a ten musí být uveden v přijímacím protokolu
3) pokud se závada projeví v prvních šesti měsících od prodeje, zákon předpokládá, že závada existovala již v době prodeje. Máš proto nárok na výměnu za nový bezchybný, slevu z kupní ceny či odstoupení od smlouvy. Pokud se samozřejmě jedná o banální věc, jako výměna nějaké drobnosti a podobně máš právo na opravu a slevu.

Doporučuji vyžadovat dodání nové věci či odstoupení od smlouvy a až v případě zjištění banální závady nárok snížit na opravu a slevu.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“