Značka destiček a kotoučů

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Langi.46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.09.2018 20:43

Značka destiček a kotoučů

Příspěvek od Langi.46 »

Zdravím všechny,
jakou značku kotoučů a destiček preferujete? Dáváte stejnou značku, nebo kombinace dvou různých značek desk a kotoučů? A co kotouče - děrované, drážkované nebo plné?
Naposledy upravil(a) Langi.46 dne 26.06.2019 19:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Misi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Značka destiček a kotoučů

Příspěvek od Misi »

Já dal oboje Zimmermann a zatím spokojenost.
A preferoval bych kotouče i destičky od stejného výrobce.
Golf VII Variant 2.0 TDI HighLine
Golf III 1.8 Rolling Stones

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Značka destiček a kotoučů

Příspěvek od mxm1919 »

Langi.46 píše:Zdravím všechny,
jakou značku kotoučů a destiček preferujete? Dáváte stejnou značku, nebo kombinace dvou různých značek desk a kotoučů? A co kotouče - děrované, drážkované nebo plné?
Po zkušenosti s Brembo max na starším koncernu bych na obyč auto a obyč ježdění nedal už nikdy dozadu drážkované brzdy - drážka zarezne, oškrábou se desky, vzniknou čáry a zhorší se brždění.
Funkční ověřené klasiky jsou Zimmermann nebo ATE. Já mám teď na golfu desky i kotouče brembo (bez drážek) a ok.
Doporučuje se jedna značka, pokud se v tom nevyznáš a nemáš ověřenou kombinaci tvrdosti desek a kotoučů, protože pokud k sobě nebudou "pasovat", tak velmi rychle můžeš znehodnotit jedno nebo druhé (nebo obojí)
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Značka destiček a kotoučů

Příspěvek od Marek Zelinka »

nejlepší je dávat stejnou značku kotoučů i destiček... (já dávám ATE + ATE)

Moje aktuální kombinace předek zadek je kotouče plné ATE + destičky ATE Ceramic (míň prášivá verze destiček)

pokud to máš na běžný provoz volil plné.
Drážkové a vrtané kotouče - rychleji sjíždí destičky a jsou hlučnější občas do zahřátí na provozní teplotu pískají, naopak při delší agresivní jízdě vadnou později (btw. při běžném provozu nepoznáš ani při krátkodobější agresivní jízdě)
Relativně jsou tyhle kotouče jen na efekt + k těmto kotoučům se nemají používat destičky s nižší prašností.
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

Langi.46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.09.2018 20:43

Re: Značka destiček a kotoučů

Příspěvek od Langi.46 »

Chlapi díky za info. Na mnohých servrech hodně vychvalují kombinaci kotouč Brembo a desky Textar. Ale osobně jsem měl taky vždycky stejnou značku.

Uživatelský avatar
edas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.07.2009 19:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Značka destiček a kotoučů

Příspěvek od edas »

Mám takový pocit, že Brembo už není, co bývalo. Jedině snad Brembo Max (drážka ve tvaru orbitu), ale desky mizí před očima a při brzdění hučí. Textar desky OK, ale opravdu hodně práší. Dobře mi vycházela sada desky + kotouče od Ate nebo kotouče i desky od EBC (desky Green Stuff).
Golf VII Variant GTD
powered by TDIfun 154 kW, 460 Nm

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“