Výměna tlumičů a správný postup

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
milano87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.08.2019 09:50

Výměna tlumičů a správný postup

Příspěvek od milano87 »

Narazil jsem na rady k vymene tlumicu: str. 30 https://www.elit.cz/cs/download/elit-ma ... 022015.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Pripad mi, ze to vysvetluje pomerne cetnou nizkou zivotnost tlumicu ve srovnani s vyrobou.

Kazdopadne ted chci kvuli tekoucimu tlumici a vrzani nechat vymenit predni tlumice, horni ulozeni, dorazy, prachovky a pripadne silentbloky. Vse tedy na predni naprave.

Nemate tip na servis, kde to udelaji, aby to bylo v souladu s infem v clanku?

Zvazoval jsem original sevis na Jarove, ale minule se netvarili, ze by si verili s kvalitou odvedene prace na podvozkovych dilech, kdyz jsem se na to ptal.

Druha varianta mimo autorizak je kdekoliv kde mi jsou schopni presne podle navodu namontovat Bilstein B6, ktere tam chci vcetne vsech ostatnich dilu, jak jsem psal vyse.

Nejake tipy?
EX: GOLF 7 2016 2.0 tdi DSG 135kw, ERGOACTIVE, ALU 18 SEBRING, Dynamic damper, Discovery MIB 2,5,

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Vymena tlumicu a spravny postup x servis

Příspěvek od ablorhm »

To snad musí vyměnit i v kdejakém pneuservisu či autoservisu (v Brně jsem s některými věcmi jezdíval do Auto Horák, v Praze třeba Best Drive).
Všude by měli postupovat podle nějakých regulí a standardů.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Vymena tlumicu a spravny postup x servis

Příspěvek od srotty »

A to je právě ono-MĚLI BY. Jenže realita je taková,že mechanici si všemožně ulehčují práci a obchází správné postupy. Momentový klíč používá málokdo,vše povolují a dotahují pistolí. A že by něco dotahovali až je auto zatížené na kolech-to taky málokdo. A je jedno jestli jde o autorizák nebo malý servis. Všude jde o čas,honem honem ať můžeme dělat další auto (kšeft).

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Vymena tlumicu a spravny postup x servis

Příspěvek od drmla »

Je to tak. Bez známosti je to krize. Jedině vybrat servis, kde buď mají z čekací místnosti pro zákazníky okno do dílny nebo jim nevadí přítomnost zákazníka na dílně. Obojí je snad trošku motivace méně ojebávat práci.

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Vymena tlumicu a spravny postup x servis

Příspěvek od Sebasten »

Tady je každá rada drahá.. dobrý autoservis a s tím související kvalitní přístup, který nebude odfláknutý je věčný téma snad na všech forech.. pokud někoho takového najdeš, tak sem s ním

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“