Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od kapitanplaneta »

To by mě taky zajímalo. Dozadu už mi několikrát brzda zabrala, ale dopředu, i když pípáky řvou jak u blbejch, že jsem nadoraz, tak to nikdy nezabrzdilo.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Čemu říkáte manévrovací brzda? To je takový to, že když vyjíždíte z řady aut a podél aut někdo jde nebo jede, že vám to zabrzdí auto? Co jsem viděl reklamní videa na tuto funkci, vždy to bylo tak, že auto couvá, nikoliv jede předkem. Ale kdo ví :roll:

EDIT: viz zde 5.tý příspěvek
IMG_6763.JPG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Ano, o tom mluvím. Samo to prudce brzdí, ale zatím jen dozadu. Vepředu se v garáži musím kvůli nedostatku místa natvrdo dotknout regálu (mám ho samozřejmě obalený tlustým mirelonem), tak to nespustí nikdy.

Výbavu mám senzory 360, takže automatické parkování, zpětnou kameru, nikoliv však ACC. Podle mě na to mají vliv pouze senzory (tedy Park pilot), takže by to měl mít minimálně každej maratónec.

PS: tady se trochu přiznám, že mě názvy parkovacích asistentů dost pletou. Assist umí zaparkovat sám, zatímco Pilot jen pomáhá. Osobně bych to pojmenoval přesně naopak.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Konfigurátor se k tomu staví podivně. Např. u Maratonu je součástí výbavy Parkpilot (4+4 senzory) a když volím Park Assist z příplatků, není nutné nic navíc. Nicméně u Parkpilotu ani Pask Assistu není v popisu nic o manévrovací brzdě.

To je naopak u Blind Spot Senzor, kde je v popisku: v kombinaci s Parkassistem zabraňuje vzniku kolize při vyparkování. Zde je člověk však nucen vybrat ještě Paket Zrcátka.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Můžu potvrdit, že to zabránění vzniku kolize funguje právě stejně jako ta manévrovací brzda. Prostě to při couvání pípá to jako červenej parkovák, ukazuje to vzadu více do šířky a v krajní situaci to auto samo zašlápne. Jestli to funguje dopředu tak to nemám ponětí, tam normálně vidím.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
anti_bot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.02.2016 07:59

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od anti_bot »

Dopředu si myslím, že to bude fungovat pouze s ACC, resp. Front assistem. Zabránění vzniku kolize by mělo využívat jen radary nebo senzory sledující mrtvý úhel, které jsou za zadním nárazníkem.
Touran 5T1 HL 1,4 TSI DSG
Golf VII Variant ME 1,4 TSI - sold

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

Tak to popravdě netuším, ale přijde mi divný, aby to vzadu fungovalo na senzory a vepředu na radar. Každopádně při couvání z kopce mě to začíná pít krev a musím si to občas vypínat. To mě utvrzuje v přesvědčení, že asistenty se zásahem do řízení nemám zrovna v lásce.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Včera jsem se díval Autosalon...kde testovali u 4 aut funkci parkovacích asistentů. Uvědomil jsem, že neznám odpověď
na jednu otázku u svého auta a nevím, zda mám odvahu to zkoušet.
Mám Parkovacího pilota i asistenta (senzory 360 stupnů) se zabráněním kolize při vyparkovávání. Ten už párkrát zasáhnul
a sám brzdu zadupnul, když za mnou na parkovišti jelo auto nebo šel chodec. Ale nevím, zda by auto samo zastavilo při pomalém
couvání i před samotnou pasivně stojící překážkou, např. před zdí garáže? Nikdy jsem nezkoušel přes varování senzorů couvat až "nadoraz".
Má někdo zkušenost? Díky.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

Zajdi si do obchodu, vem si velké krabice a o víkendu si to vyzkoušej na vlastní kůži. Někdo ti zde odpoví ano, jiný ne a pak nabouráš své auto a co potom. 8)

Když jsem měl Citigo, taky jsem zkoušel...


avšak i neúspěšně :rofl:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Takže vyzkoušeno. Postavena překážka z krabic, zpátečka...couvání...senzory a pípáky varují...a bum!
Pokus č. 2...bum! Pokus č. 3 krabice posunuty...ne přímo za auto, ale spíše za zadní roh...bum!
Závěr tudíž je, že do statické pevné překážky auto nacouvá a samo nezabrzdí.

Na jakém principu to přesně funguje, nevím. Možná to reaguje na pohyb, na pohybující se překážku za
autem. Každopádně při vycouvávání mi to několikrát samo zabrzdilo, když za autem někdo šel nebo projelo
auto.

Uživatelský avatar
Mike.03
Člen klubu
Příspěvky: 178
Registrován: 16.10.2011 10:42
Bydliště: Hodice - JihlaVWa

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Mike.03 »

Zvláštní, mě to zaduplo asi třikrát a pokaždé šlo o zaparkované auto - žádný pohyb.
VW Golf IV 1,8T 110kW GTI Exclusive 1999
VW Golf VII Variant 1,4 TSI 110kW Maraton Edition 2017

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od Shorty »

U mě to reaguje hlavně na sousedova garážová vrata nebo rozvodný sloupek u našich. Na pohybové předměty jak člověk tak i auto. Vždy ale jen dozadu. Dopředu to prostě nefunguje i když najedu přímo do překážky
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ladaf »

fkabl píše:Takže vyzkoušeno. Postavena překážka z krabic, zpátečka...couvání...senzory a pípáky varují...a bum!
Pokus č. 2...bum! Pokus č. 3 krabice posunuty...ne přímo za auto, ale spíše za zadní roh...bum!
Závěr tudíž je, že do statické pevné překážky auto nacouvá a samo nezabrzdí.

Na jakém principu to přesně funguje, nevím. Možná to reaguje na pohyb, na pohybující se překážku za
autem. Každopádně při vycouvávání mi to několikrát samo zabrzdilo, když za autem někdo šel nebo projelo
auto.
Zkus Parkpilot a podelne parkovani mezi 2 krabice. Pri couvani by to melo zadupnout.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od fkabl »

Nechcete to taky někdo vyzkoušet? Dát na sebe 2 papírové krabice (třeba od banánů)
a pomalu do nich zacouvat...

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Jízdní asistenti a "moderní pomocníci"

Příspěvek od ablorhm »

fkabl: To jsem rád, že moje rada s krabicemi nebyla jen takový blábol do větru a že jsi šel a vyzkoušel to. Nicméně je zvláštní, že někomu to zastaví a jinému ne. Čím to :?:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“