Funkce klimatizace

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Shorty »

https://www.volkswagen.cz/svet-volkswag ... h-ve-vozec" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od juro111 »

Ďakujem za link. A toto mám aj ja v pred FL golfe z roku 2015? Mám pocit, že to vidím prvý krát :D
Čo sa týka spomínaného nastavenia v menu klimatizácie "mierny", "stredný" a "intenzívny", tak som myslel že to sa týka iba profilu klimatizácie, že ako silno má fúkať, ak už je v interiéry požadovaná teplota.
Ak by som túto funkciu v aute mal, tak kde sa nachádza spomínaný biogénny filter? Pri garančke mi menili iba klasický peľový filter. Mal som uhlíkový a rovnaký som aj požadoval do auta dať.

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od daniel83 »

Air care se objevil v Golfech tuším od modelového roku 2016.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od x-father »

Ta intenzita foukání je nějak divná. Dřív jsem si to nastavoval na mírné, páč mě vadilo, že to fouká moc. Teď v zimě tam mám naopak silný a příjde mě to, že to fouká málo a je mě furt zima. Nastavuju si klímu na 25, aby mě to topilo.

Nevíte někdo, zda tam není někde funkce residual airconditioning? Byl jsem na to zvyklý z opelu.
Fajn věc. Po vypnutí motoru se stisklo jedno tlačítko a auto nechalo ještě několik minut i po zamčení slabě foukat ventilátor přes výměník, který vydrží ještě chvíli po vypnutí vzduch chladit. Když pak odcházíte z auta jen na chviličku, nebo tam třeba i necháváte děti, tak je tam příjemnějc.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od ablorhm »

Tak jsem si dnes zapnul automatickou recirkulaci, začal jsem couvat a stejně se tlačítko na vnitřní okruh nezaplo, resp. minimálně nesvítilo, že by bylo aktivní.
Tak nevím :|
Na druhou stranu u nastavení AUTO taky nesvítí směr foukání, takže to tak prostě asi je.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od daniel83 »

Automatickou recirkulaci mám zapnutou na Golfu i na Passatu a kontrolka vnitřního okruhu se kvůli tomu nerozsvěcuje. Prostě musíš věřit, že to funguje :)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od ablorhm »

Vytvořil jsem video s Climatronicem a grafikou mého Composition Media 5,8" z 2015, tedy 1.generace.

Modré šipky se směrem foukání jsou do 22°, červené šipky od 22,5°.
Displej ukazuje minimálně 16° a pak se zobrazí Low, maximálně 29,5 a pak High.
Je zajímavé, že při stejných otáčkách (3. stupeň) a ponecháním teploty 22° jsou šipky na displeji světlé při AUTO, při manuálním výběru foukání jsou šipky tmavé.

VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Shorty »

A já na oplátku můžu potvrdit, že se mi Air care nevypíná.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Tomasxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2016 19:22

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Tomasxxx »

Ahoj vsem

Chtel jsem se zeptat jak vam fouka když mate klimu na AUTO prostredni vydechy v predu na palubce ? Ja bych řekl, ze u me skoro vůbec , bocni v predu ty foukaji a v zadu také. Když prepnu na manual tak to fouka ze všech vcetne tech ve stredu palubky.

Tak jen se chci ujistit , jestli to tak ma fungovat , protože jinak topeni a klimatizuje v lete funguje bez problemu a vse docela rychle jen jsem si toho proste vsimnul.

Dik za info

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od juro111 »

U mňa to isté. Teraz v zime keď kúrim v režime AUTO, tak zo stredných výduchov nič nefúka. Predpokladám, že je to tak nastavené, že climatronic predpokladá väčšiu pravdepodobnosť rosenia okien prípadne námrazy, tak fúka hlavne tam.
V lete zasa keď treba chladiť, tak cez stredné výduchy to fúka. Vtedy to myslím nefúka na čelné okno, pretože to nie je potrebné.

Honza21061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 18.11.2017 13:11

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Honza21061 »

Je to tak. Při topení v režimu AUTO téměř nefouká ze středových výdechů, naopak při klimě to tam jde naplno.

Jen tak mimochodem, co se vám zobrazuje na displeji při výběru profilu klimatizace? Režimy jsou tam tři, ale nejvyšší režim se mi zobrazuje v rámečku jen takto: "Profil klimatizace: ." Ostatní režimy jsou v rámečku normálně s textem. U minulého Golfa (také 2014) jsem si nevšiml, co to zobrazuje. :roll: Je to jen vlastnost překladu/softwaru, nebo je to nějaká chybka? Zkusili byste se na ty svoje káry mrknout, jak to tam máte? Asi by to chtělo jen tenhle ročník, resp. s "malým" displejem. Díky
VW Golf VII Variant 2018, 1.6 TDi 85kw (DGTE), 7DSG (DQ200)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od ablorhm »

V položce MENU vidím grafiku interiéru, stupně, směr foukání a možno vybrat:
Profil klimat.: Mírný
Profil klimat.: Střední
Profil klimat.: (nic se nezobrazuje)
Mimo jiné tlačítko On/Off nebo ikona nastavení.

V položce MENU/ikona nastavení mám profil klimatizace a automatickou recirkulaci. U profilu lze z výběru zvolit Mírný/Střední/Intenzivní.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Honza21061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 18.11.2017 13:11

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Honza21061 »

Tak v tom případě to máme stejné. Tak je ten intenzívní stupeň profilu holt asi z výroby bez textu. :D
VW Golf VII Variant 2018, 1.6 TDi 85kw (DGTE), 7DSG (DQ200)

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od bouky2 »

Při EN verzi se to tuším zobrazí :D

darecekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.03.2018 21:27

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od darecekkk »

Mám 2018 G7, a "AirCare" musím zapínat po každém nastartování. Myslel jsem si, že stačí jen jednou, ale pak mi došlo že to funguje když je to podtrhnuto žlutou linkou.
Takže si na to vzpomenu jen když jedu střeku a nebo vezu malého s ženskou :D

Jinak tu čtu, že Vám nefouká teplý vzduch ze středních panelů. Před 10 lety jsem byl kupovat s bratrancem nové BMW a při zkušební jízdě nám prodejce říkal, že ze středových panelů nemůže foukat teplý vzduch na řidiče kvůli ochraně proti usnutí. Od té doby si teda myslím, že je to pravda a nějak jsem nad tím pak nikdy neuvažoval :laugh: :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“