Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od ablorhm »

Ludde28 píše: Obe ucka sviti jen u R:ka, u ostatnich modelu (GTI,GTD, r-line, atd) sviti jen ty vnejsi. (pred FL)
Jenom bych to upřesnil, to že má někdo předFL GTI, GTD, R-Line či jiný model hned neznamená, že má xenony s denním U LED. Za ty se tehdy připlácelo i v těchto výbavách :wink:
Tzn. stále byla možnost volit mezi:
- halogeny
- xenony se žárovkou pro denní svícení a s chromem nesvítícím U
- xenony s U LED denním svícením
Přílohy
Capture.PNG
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od Ludde28 »

ablorhm píše:
Ludde28 píše: Obe ucka sviti jen u R:ka, u ostatnich modelu (GTI,GTD, r-line, atd) sviti jen ty vnejsi. (pred FL)
Jenom bych to upřesnil, to že má někdo předFL GTI, GTD, R-Line či jiný model hned neznamená, že má xenony s denním U LED. Za ty se tehdy připlácelo i v těchto výbavách :wink:
Tzn. stále byla možnost volit mezi:
- halogeny
- xenony se žárovkou pro denní svícení a s chromem nesvítícím U
- xenony s U LED denním svícením
Ahh, to jsem nevedel.
Na severu se prodavali jen 3 ruzne svetlomety, halogen, Bi se 2mi sviticimi U a Bi se 4mi sviticimi U (jen R:o).
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od ablorhm »

Velmi zajímavý design světel 8O :good:
Otázka co cena a praktičnost :mrgreen:
Přílohy
Screenshot_20181201-091608.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

baron.b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2014 08:32

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od baron.b »

zdravim, mate uz nekdo zkusenost s timto svetlometem?
https://www.alza.cz/auto/osram-ledrivin ... ?o=5#popis" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=HL2CghjWgdA" onclick="window.open(this.href);return false;

duffyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 07.03.2015 16:41

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od duffyt »

Ne, ale asi to potrebuju:-) Na zahr. forech prirovnavaji svitivost k origo full led na polu 6
Golf VII TGI HL Variant

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od ribac »

Můžuu de jen zeptat,jestli výše uvedené světlomety mají i naklápění dle zatížení auta?
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od kubisz »

to neresi svetla, ale naklonove snimace na napravach... a tipuju, ze auta, do kterych se ty svetla budou davat, to asi nemaji ;-) (urceno pro vozy s halogenovymi svetly)

nicmene do urciteho vykonu svetel nejsou nutne ani ostrikovace, ani naklonova cidla
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od tornado1 »

Přesně tak... vždy bych volil originál dostavbu včetně nivelacnich čidel...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od ablorhm »

Máte někdo upraveno ostřikování světel?
Z výroby je to snad nastaveno po zapnutí potkávaček na jeden z prvních ostřiků a pak každý Xtý ostřik, ale zajímalo by mě, co se tam dá případně vymyslet za jiné nastavení a jaké jsou tam případně jiné možnosti.
Řešil to tu někdo?
Co tím mám namysli? Situaci, kdy chci několikrát ostříknout přední sklo bez ostřiku světel. Teď to dělám tak, že pokud není tma a mám dle vypínače v režimu AUTO zapnuté potkávačky, změním na chvíli vypínač do 1. nebo 3. polohy. Ale zase mám situace, kdy bych chtěl ostříknout i světla a tak nějaké úplně vypnutí ostřiků není řešení. Spíš jen nějak říct, kdy má co ostřikávat.
Díky
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od r@pid »

Zmenit "prodlevu"?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od kubisz »

na BSG je to v CE (zpozdeni ostriku, v CZ prekladu spatne prelozeno jako zpozdeni svetel), u BCM je to pres Security Access v CE: https://www.vwroc.com/forums/topic/2473 ... ssistance/" onclick="window.open(this.href);return false;

nastavit jde max 2,5s a je to cas, po ktery se musi drzet packa, aby se ostrikly predni svetla... jinak default je nastaven ostrik po kazdem 5. ostriku skla (prvni ostrik svetel jde hned s privnim ostrikem okna), menit jde pres adaptaci

pokud nekdo vi, tak ale sim o radu ;-) na touranovi, BCM, mi nefunguje ten security kod
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od eauto1.cz »

ablorhm píše:Máte někdo upraveno ostřikování světel?
Z výroby je to snad nastaveno po zapnutí potkávaček na jeden z prvních ostřiků a pak každý Xtý ostřik, ale zajímalo by mě, co se tam dá případně vymyslet za jiné nastavení a jaké jsou tam případně jiné možnosti.
Řešil to tu někdo?
Co tím mám namysli? Situaci, kdy chci několikrát ostříknout přední sklo bez ostřiku světel. Teď to dělám tak, že pokud není tma a mám dle vypínače v režimu AUTO zapnuté potkávačky, změním na chvíli vypínač do 1. nebo 3. polohy. Ale zase mám situace, kdy bych chtěl ostříknout i světla a tak nějaké úplně vypnutí ostřiků není řešení. Spíš jen nějak říct, kdy má co ostřikávat.
Díky
Normálně to lze nastavit, jak často to má umývat světla.
Standart je každé třetí umytí okna myslím, no a lze nastavit 0-10
10 mám aktuálně a kapalina ostřikovačů mi vydrží 1500km když je nejhůř, mušky v létě, ale většinou 2-3.000 někdy i 4000km a je tam polovina když je extrém.
Mám ale pocit, že světla jsou někdy málo umytá, tak je asi ideál pro mě cyklus těch 7-8, ale to záleží, kde a jak jezdíš.

Nezdá se to, ale sklo má trysky s malou spotřebou, tam to jen mlhou navlhčíš a umyjí to mechanicky stěrače.
Jenže světla, tam stěrače supluje tlak, ty ostřiky to perou pod tlakem jak WAPKA v pruhu a pohybuje se to nahoru dolů a bere to daleko více kapaliny, než okno a vyplatí se to změnit, pokud nejezdíš v špinavém prostředí :good:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od dakob »

Jojo, uz jsem taky zaregistroval ze ma sklo trysky s malou spotrebou, to sklo se vubec neda umyt. Hlavne ted v zime kdyz ma clovek 150 na dalnici a strika na nej slana spina z dalnice, tak je to v podstate nemozny. Nejlip ostrikovat kdyz clovek zastavi na cervenou.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

LED denní svicení učko

Příspěvek od mirek22 »

Chlapy na Golfu máme originál xenony z denním svícením svitím jen jedno učko ale všiml jsem si u některých golfu že svití 2 učka jde o jiné světla nebo jde to dokodovat ?
Přikládám fotky .
Přílohy
golf 1.jpg
golf 1.jpg (27.77 KiB) Zobrazeno 2168 x
golf 2.jpg
golf 2.jpg (9.59 KiB) Zobrazeno 2168 x
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Halogen vs. bixenon

Příspěvek od ablorhm »

Dvojité U LED má eRko (ne R-line)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“