Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od slamka »

Mám automatické svetlá a dosť ma prekvapila citlivosť senzoru, ktorý ich zapína.

Žiaľ možnosti nastavenia senzoru sú iba tri (viď priložený obrázok), no aj na najnižšom nastavení sa mi svetlá samé rozsvecujú "priskoro". Stačí napríklad nadjazd ponad diaľnicu pre zvieratá a svetlá sa mi rozsvietia, potom znovu zhasnú. Alebo trochu hustejšie stromy, znovu sa zapnú.. Vo výsledku často "preblikávam ako pako"...

Na koncernových autách som bol zvyknutý na 5 levelov nastavení, najnovší Golf má už len 3. Máte to takto aj vy ostatní, tiež takto často blikáte?
Je nejaká možnosť senzor "doladiť" na ešte neskoršie zopínanie svetiel?

Obrázek
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od srotty »

Už se to tady řešilo,stačí trochu hledat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=290&t=309540" onclick="window.open(this.href);return false;

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od slamka »

Ono je to dost davna historia, to som tu fakt nenasiel a HLAVNE - nie je tam vobec vyriesene to, ze ten senzor spina svetla stale priskoro a ako to dotunit tak, aby ten senzor spinal svetla neskor ako je v menu nastaveni "neskor", nakolko to jeho nastavenie je stale priskore.

Ako teda posunut nastavenie "neskor" na skutocne neskor, na tmavsie nastavenie?
Za krasneho slnecneho dna mi pri nastaveni "neskor" spina svetla v situaciach, kedy ich skutocne este netreba... Hlavne podvecer to je o zapnuti/vypnuti/zapnuti/vypnuti atd. Hotovy cirkus.. :fool:
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od eauto1.cz »

Na diagnostice lze změnit citlivost senzoru jednoduše jiné hodnoty lux pro ty tři úrovně a lze nastavit i to, jaké chování bude na ovladači světel auto provádět.
Já mám z toho důvodu, co píšeš ty, tak nastaveno citlivost pozdní a pak si nech nastavit ovladač světel tak, že na "0" jdou jen denní.
Když dáš "Auto" tak jdou denní a senzor přidává potkávací pokud vjedeš do tunelu nebo se setmí.
Můžeš si ještě v menu počítače vypnout denní světla buď zaškrtnutím a taky to vypíná ruční brzda když stojíš.
Těch nastavení světel je tam ale mraky... Třeba namátkou přes den nejde Corner funkce a v noci ano, lze ji limitovat časem a rychlostí, atd...
Vše Ti nastaví někdo, kdo se v tom dobře vyzná.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od Pitrsman747 »

slamka píše:Ako teda posunut nastavenie "neskor" na skutocne neskor, na tmavsie nastavenie?
Za krasneho slnecneho dna mi pri nastaveni "neskor" spina svetla v situaciach, kedy ich skutocne este netreba... Hlavne podvecer to je o zapnuti/vypnuti/zapnuti/vypnuti atd. Hotovy cirkus.. :fool:
přesně, mám úplně to samé, teď jsem jel kilometr a za tu dobu se sepnulo snad 10x, lidi si asi mysleli že jsem na palicu. :roll: Měl jsem to i v 3 Fábii a tam to bylo teda vymakanější, hlavně to nesvítilo jak lunapark při každým vjetí pod malej most, taky mám nastaveno na pozdní a absolutně žádnej rozdíl. :(
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od Roman_P »

Já to vyřešil tak, že mi na polohu "0" svítí u před FL mimo led úček a led tečky i světla vzadu.
Nebliká mi to pod mostem, když vyjíždím z/do garáže atd. Prostě všude kde mě to štvalo.
Škoda nevyužít funkci, ale když to funguje takhle...
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od slamka »

Ale to nie je riešenie, pretože potom musíš sám zapínať svetlá a celá funkcia AUTO je v podstate zbytočná...
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od Roman_P »

To je pravda, je to škoda, ale když funguje tak jak funguje, beru jako menší zlo si to přepnu v tunelu a nebo odpoledne na potkávačky.

Nevím, možná je řešení poupravit tu citlivost, jak nekdo nahoře píše, ale to je motoda pokus-omyl to vyladit k dokonalosti.
Do té doby jsem se rozhodl přecvaknout kdy uznám za vhodné já.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od ablorhm »

Když otočím otázku, to už jste měnili žárovky do zadních světel nebo předních světlometů?
Mám Golfa několik let a mimo dobrovolné výměny interiérových žárovek za LEDky jsem u venkovních nic neměnil.
Já mám nastavenou dobu zapnutí: časná. Ať si svítí, hlavní je být viděn :smoke:
To nám nejspíš dřív odejde baterka nebo startér, než xenon či nějaká žárovka :laugh:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od slamka »

Nerozumiem ako si dosiel k tomu, ze sme menili ziarovky.. :)

Jedine co tu riesime je vysoka citlivost senzora svetla aj pri najnizsom nastaveni a efekt ktory to sposobuje - za polosera (kedy este nemusia byt stretavacie svetla zapnute) sa svetla zapinaju a vypinaju pri kazdej prilezitosti, pri prejazde pomedzi stromy, popod trosku sirsi most atd. Za 5km jazdy je auto schopne urobit to aj 6x - zapnut, vypnut, zapnut, vypnut,...

Moja skusenost so starsimi modelmi koncernovych vozidiel bola v tomto smere dokonala - auto vzdy pockalo do poslednej chvile a potom raz zaplo svetla a hotovo, vyplo ich az rano.
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od ablorhm »

Já vznesl dotaz, jestli vám vadí, že auto v danou chvíli svítí - zda to spěje k časté vyměně žárovek či výbojek apod.
Moje zkušenost je taková, že jsem projel čtvrt kdejakého tunelu bez světel, když jsem měl nastaveno spínání světel pozdní. Sám nemám rád, když někdo v tunelu nesvítí (resp. jede v něm na denní svícení) a tak proto mám nějakou dobu nastaveno na časná a vyhovuje mi to.
Nicméně pokud někomu nevyhovuje standardní výběr ze 3 režimů, přes diagnostiku to lze nastavit detailněji
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od Pitrsman747 »

Já jsem na 3 Fábii nemusel nic nastavovat, fungovalo to spolehlivě, když jsem vjel do tunelu seplo to po 1 sekundě, na podzim jak je teď přes den nikdy, teď když je ráno slunce nad vrcholem a světla je dostatek stačí zajet za barák kde je stín a světla se zapnou, jakmile jsem od baráku 100m světla se vypnou, sjedu pod podjezd kterej měří asi 5m a to není ani sekunda v té rychlosti světla se zapnou a hned za 5 sekund vypnou a tak blikám jak idiot, stačí sjet i někde kde ten senzor to slunce nezachytne a hned blikám jak blb, za 600tis jsem si tu kvalitu představuju trochu jinak. :roll: :roll: a to jsem dal pomalu navíc o 300tis oproti té Fábce, ty vyhřívaný sedačky taky žádná sláva, u Fábky to bylo po ujetí 200m a už člověk cítil že ho něco hřeje, teď je to tak po ujetí 2km jako že se něco děje, potom mě celkem mrzí že vzadu nefunguje (protože mám děcka) kontrola zapnutí pásu, mladej se špatně připnul a tak jel kus cesty z vycvaknutým pásem, opravdu dobrá bezpečnost u VW, Fábka měla na maxidotu 3 sedadla, kdo se nepřipnul začalo to řvat. :) Kdo se vzadu odepnul během jízdy to samé u Golfa tohle nemám. A ten Front Asistent, taky nevím co si o tom mám myslet, jezdím furt stejně a brzdím stejně a někdy to prostě zařve jindy vůbec, člověk neví co od toho čekat, dle mě nějak špatně nastavený, kolikrát jsem zkusil se přibližovat ke koloně celkem rychle a front nic, opět na Fábce to bylo vymakanější, člověk už za tu dobu přesně věděl kdy mu to začne ječet. :) ale jsem jinak s Golfem spokojen, podvozek, motor, komfort, hluk, ESC funguje skvěle do zatáček, hlavně s ACC nemůžu říci ani půl slova. :)
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od srotty »

Ablorhm- můžeš sem dát postup,jak nastavit (snížit) citlivost toho senzoru ? Jediné co jsem našel je: Funkce asistenčních světel- Lichtsensorempfindlichkeit- výběr z Non sensitive
Normal
Sensitive
Ale i když jsem dal Necitlivý (Non sensitiv) ,tak to nefungovalo podle mých představ a vrátil jsem to na Normal.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od ablorhm »

Diagnostiku nemám, jen jsem četl a slyšel, že to jde ještě upravovat

Viz odkaz na téma od srotty
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Automatické svetlá - citlivosť senzoru

Příspěvek od Pitrsman747 »

Já tam nastavil pozdní ale je to to samé jako normal a nebo časté :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“