Moucha v tachometru

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Moucha v tachometru

Příspěvek od jiras_ »

Ahoj, název říká vše - ta malá svině se nějak dostala dovnitř přístrojů a teď leží chcíplá u ukazatele paliva. Vymontovat celé budíky podle videa na Youtube není tak složité, ale spíš mě zajímá, jestli pak budu schopen ji nějak dostat ven. Neřešil jste to někdo? Je možné třeba sundat čelní krycí plast?

Ještě to zkusím na záruku selé vyměnit, ale to dost pochybuju, že VW uzná.
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Moucha v tachometru

Příspěvek od drmla »

Řekni že tam byla od novoty. Beztak to bude pravda, jak by se tam dostala, když se tam nedostane ani prach, aspoň já tam žádný nemám

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Moucha v tachometru

Příspěvek od jiras_ »

Jasný, zkusím to nějak okecat, ale jsou to 3 roky od koupě a známe importéra, tomu se to moc hradit nebude chtít.
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Moucha v tachometru

Příspěvek od srotty »

Nevěřím,že ti to uznají na záruku,obzvlášť po takové době. Lepší bude budíky vytáhnout,rozebrat a mouchu vyklepnout,vysát,vyfouknout. Já jsem ji měl např. v zadním světle,někdo tady psal,že ji měl v dešťovém senzoru.

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Moucha v tachometru

Příspěvek od jiras_ »

V zadním světle jsem je měl taky, několikrát, bohužel je zevnitř nezatěsněné. Ale to jde jednoduše vyndat a dostat je odtamtud, pak jsem si to "utěsnil" trochou bavlněné látky oblepené ducktape - stále to "dýchá", ale už by se tam neměli jednoduše dostat. Přístrojovka mi přijde trochu jiná záležitost, ať už tím, co od toho čekají od dodavatelů, nebo jak to (ne)půjde rozebrat. Uvidíme, co řeknou, podle toho se zařídím.
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Moucha v tachometru

Příspěvek od jiras_ »

Jen pro info, kdyby to někdo taky řešil. VW neuznává jako závadu, prý by se to stávat nemělo, ale díl není klasifikován jako utěsněný, takže smůla.

Nicméně svépomocí i při velké opatrnosti je to max. na hodinu práce. Šel jsem podle tohohle návodu a bez problémů. Jen si dejte bacha při nasazování toho plastu kolem displaye, aby všechny kovové klipy byly na místě.

Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“