Launch Control

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Launch Control

Příspěvek od photoart »

ma niekto skusenosti s LC?
auta 1,4TSI 90kW s DSG maju ci nemaju???
viac krat som skusal, ale neide to.
napriek ktomu, ze vsetko som robil podla postupu,
nedaju sa dosiahnut "startovacie " otacky / okolo 3000ot/min /.
teda ako to je?
ma, ci nema?
alebo len verzie GTD, GTI, R ?!
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: LAUNCH CONTROL

Příspěvek od Pantani »

Už jsou to roky, ale na škodahome fóru jsem četl, že ÚDAJNĚ má jít LC jen na starších 6ti kvaltech v olejový lázni, čili na GTI, R by to jít mělo. Na nových 7mi kvaltech (nový = nový z té doby) už to jít už nemělo. Už to ale mám z třetí ruky, ten člověk to tenkrát taky prohlašoval jako že to někdo tvrdil. Jaký je stav u aktuálních převodovek nemám vůbec tušení.
U mýho jsem to zkusil jednou nechtěně, když jsem se rozjížděl na N - čili bez účinku prošlápnul plyn a než otáčky klesly, tak jsem tam měl D. Auto jen poskočilo, krom toho se tam tej páce z N na D vůbec nechtělo. Nic se nestalo, ale od té doby to nemám srdce zkoušet. Ono když se na to jen prudce šlápne, tak auto vyrazí s drobným prohrábnutím taky slušně :-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: LAUNCH CONTROL

Příspěvek od Dardemon »

Ja mam aktualne golfa V 1.9TDI DSG a launch control to nema (a ma DSG 6 kvalt v olejovy lazni). Rekl bych, ze to maji jenom GTI / GTD / R
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: LAUNCH CONTROL

Příspěvek od boboman7 »

Nazdar, ja mám takú otázku k Launch control...Mám teda Tourana, ale nechcel som zakladať novú tému. Skúšal som LC podľa pokynov, no a podľa mňa mi to krásne ide. Je to 1T2 2010, 125kW, jeden z posledných 1T2, veľa vecí je tam z nového. Rozbeh vcelku ostrý, jednotka bez prehrabu, dvojka a trojka už hrabala, tam už bolo treba trošku uberať. Čo mi ale nesedí s pokynmi sú tie štartovacie otáčky, mňa auto nepustí cez 2000 ot, keď stojím na brzde. Konkrétne to osciluje niekde pri 1750 otáčkach. Je to odlišnosťou modelu alebo nie je niečo v poriadku?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“