Construct - garanční prohlídky

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od fkabl »

Absolvuje někdo z vás pravidelné garanční prohlídky + zápisy do servisní knížky Constructu?

Se svým dosluhujícím GVI jsem vždy v rámci garanční prohlídky auta ve značkovém servise VW
nechat zkontrolovat zamykání zpátečky Construct a dát si razítko do servisní knížky Constructu.
Bohužel si za tento vteřinový úkon naúčtovali vždy nehorázný poplatek...tvrdili, že ho musí celý promazat...
leda tak velké h.... Je mi jasné, že jen zkontrolovali, že funguje a dali razítko. V servisce Constructu píší,
že standardní záruka je 2 roky, při pravidelných ročních prohlídkách autorizovaných montážních servisech
a záznamech v servisce , se prodlužuje na 5 let. Prodejce VW mi při prodeji GVI tvrdil, že je to dobré
dělat i kvůli pojišťovnám, které mohou dělat problémy při krádeži auta, pokud nemám řádně vedenu servisku
od Constructu. Čas, zkušenost a poplatky značkového servisu mě ale vyléčily a tak přemýšlím, že s nově objednaným
GVII si nechám u prodejce jen vypsat a orazítkovat jen první záznam o odborné montáži v servisce Contructu
(to dělají ostatně automaticky) a roční garanční pravidelné prohlídky do servisky si nechám zadarmo orazítkovat
u známého v "neznačkovém" servisu, u kterého měním kola.
Co Vy a Contruct? Díky za názory.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

Já byl na této prohlídce přímo v pobočce firmy Construct a trvalo to pár minut a navíc úplně zadarmo. Obdržel jsem protokol a jel jsem dál. Ale nevěřím, že by někdo rozebíral tunel nebo se vůbec díval pod řadicí páku. Ale nebyl jsem přímo u toho, tak jim samozřejmě nechci křivdit.
Přílohy
sken.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od bedrich666 »

Ja bych se na neco takovyho v aute vykaslal, radsi poradnou pojistku :D

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

Klobouk dolů, že někdo udržuje nějakou databázi a aspoň jako jeden z mála institutů neposílá na e-mail nějaký reklamní spamy, ale důležité informace - připomenutí kontroly, aby platila prodloužená záruka. Navíc u aut. střediska Construct zdarma a hotovo je za pár minut. Klobouk dolů :good:
Přílohy
Untitled.png
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od Shorty »

Trochu OT - kolik koštuje montáž toho constructu na GVII v Praze?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

Já platil v 10/2015 celkem 8 tisíc Kč, z toho 2500 Kč byla práce
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od daniel83 »

Já jsem si taky nechal namontovat Consctruct (na nové auto), ale žádnou servisní knížku přímo ke Constructu jsem nedostal... Mám to začít nějak řešit?

Mne Construct stál 7 500 včetně montáže a DPH.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

Ani já ne. Jen:
- daňový doklad z montáže
- osvědčení o registraci a záruční list k produktům Construct
- bezpečností kartu Construct
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od daniel83 »

ablorhm: A odkud Construct má Tvůj email, že Ti posílájí upozornění na další prohlídku?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

Buď ze salonu, nebo z předchozí návštěvy pobočky Construct Praha 5 někdy začátkem tohoto roku, kdy jsem nechal Construct zkontrolovat.

EDIT: Koukám se, že je můj e-mail i mobil uveden na "osvědčení o registraci a záručním listě k produktu Construct" z montáže. Takže kdo ví
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od Shorty »

Na šestce mám construct, i se servisní knížkou, ale na servisu jsem s tím za 7 let nebyl ani jednou a vše šlape jak hodinky. Na starším golfu jsem měl tyčku od defend lock a ta občas zlobila
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

Ráno mi byla provedena kontrola Construct, aby byla prodloužená záruka na 3. rok. Vše proběhlo rychle - cca 10 minut. Technik si vzal oba klíčky a do auta šel s něčím a la WDčko. Dostal jsem potvrzení o roční kontrole a za rok znovu

Jo, a nestálo to ani korunu 8)
Přílohy
20170915_101103_.png
20170915_071610.png
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od fkabl »

Ahoj, tak mi dnes po 2 letech přišlo mailem od Constructu připomenutí, že pokud chci prodloužit záruku o další 1 rok,
mám se stavit na garanční prohlídku do některého autorizovaného servisu. Samozřejmě to znamená obětovat tomu
nějaký čas... Zvažuji, zda se na to nevykašlat. Zařízení šlape bez problémů. I v minulém Golfu s tím nebyl za 7 let žádný problém.

Měli jste někdo s Constructem někdy nějaký problém? Díky.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od ablorhm »

A odkud jsi?
V Praze mě to osobně v Construct centru stálo skutečně několik minut času (mimo cestu tam a zpět).

Ve VW servisu by to mohli chtít ráno přistavit a odpoledne by to mohlo být k vyzvednutí, avšak nevím, zda by to bylo taky zadarmo, jako přímo v Construct centru.
A těch 5 let jen tak na zemi nenajdu. Samozřejmě lze i bez záruky nebo naopak po záruce reklamovat nebo servisovat cokoliv, ale už za peníze (díl a práce).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Construct - garanční prohlídky

Příspěvek od fkabl »

Jsem z Brna. Takže jedině smluvní servisy. Značkový VW bude chtít objednání předem, nejlépe tam auto nechat nebo par hodin na něj počkat, zadarmo to rozhodně nebude
a jako bonus cesta tam i zpět přes ucpané Brno. A tohle kvůli 5 leté záruce absolvovat celkem 3x.
Buď se na to vyfláknu a risknu, že to další 3 roky vydrží bez závady (případně závada nebude dražší než mé náklady na 3 garanční prohlídky), nebo ještě zkusím zavolat do
nějakého jejich menšího smluvního servisu, který to udělá na počkání a za symbol cenu. Ideálně jen flákne razítko než rozdrbávat kůži kolem řadicí páky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“