Start-stop system

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Start-stop system

Příspěvek od skoryl »

Tak jsem si taky dodělal relátko, a musím konstatovat, že je to velice příjemné. Oproti napěťové metodě žádná ikona na palubovce při zastavení, po otočení klíčem se mi zobrazí hlášení "START/STOP DEAKTIVOVÁN" (často si toho ani nevšimnu). Zatím jsem tlačítko použil jednou na přejezdu s červenou. Byla to sice piplačka, ale jsem spokojen. Nemusím to po startu vypínat, a funkčnost zůstala zachována.

zdezak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.01.2019 20:13

Re: Start-stop system

Příspěvek od zdezak »

Tomasxxx píše:Jen poznatek

Včera jsem nakodoval přes VCDS vypnuti SS ( změna jedne hodnoty místo 7.6 nastaveno 12V ) a dnes cesta do Brna kolony a funguje to skvele resp. v pripade SS se tato blbost nespusti. Skevele. :D

Díky, přesně tuto informaci jsem hledal. Mám ještě doplňující dotaz - před návštěvou servisu budu potřebovat S&S uvést do původního stavu, tj. aktivovat S&S. Zanechají tyto dva zásahy nějaký záznam v deníku diagnostiky vozidla, příp. lze tyto záznamy vymazat? Díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) zdezak dne 26.01.2019 21:48, celkem upraveno 1 x.

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Start-stop system

Příspěvek od drmla »

Proč bys to aktivoval? Vůbec je to nezajímá..

zdezak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.01.2019 20:13

Re: Start-stop system

Příspěvek od zdezak »

Firemní servis VW je povinen respektovat směrnici EU. Nesmí např. provést trvalou deaktivaci S&S. Zda tuto funkci kontrolují při garanční prohlídce nevím, ale určitě bych nerad přišel o záruku (rozšířená na 4 roky), znám to od servisů Škoda Werke, kde mne připravily o záruku mobility kvůli nedodržení ročního cyklu servisní prohlídky (výměna oleje) o 3 dny!

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Start-stop system

Příspěvek od r@pid »

Nevymyslaj. Nikoho nezaujimaju tieto zasahy. Mas Golfa a nie Veyrona.

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Start-stop system

Příspěvek od drmla »

Nechápu. Však po nich nic deaktivovat nechceš. I kdyby to zjistili, tak nic neřeší, na záruku to nemá vliv. Až teprve při případné záruční opravě by se na to mohli odvolávat, ale museli by být schopni prokázat souvislost mezi závadou a úpravou. SS je první věc, kterou u aut vypínám a nikdy nic.

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Start-stop system

Příspěvek od drmla »

Někdo nějakou ideu, proč mi přestala fungovat deaktivace SS? Měl jsem to přes jednotku 19, adaptace, mez napětí - zvýšeno na 12V. Bez problémů to fungovalo několik tisíc kilometrů a najednou zase začal SS vypínat auto. V adaptacích je pořád nastavena mez 12V. Zkusil jsem i všechny alternativy, které mě napadly... Teplotu interiéru zvednout na 50°C, zkusit v adaptacích různé další položky jako třeba "zákaz stopu, žádný požadavek na start". Nic.

Kdyby to byla Tesla nebo osmá generace golfu s napojením na net, tak bych si normálně myslel, že se mi updatoval SW a zablokoval možnost vyřazení SS.

Musím se toho nějak zbavit, přijímám jakékoliv teorie a návrhy.

Napadá mě vytáhnout ten kabel co vede k baterce, vím, že se tím dá SS taky vyřadit, ale nevím jaká je další funkce toho kabelu, bude to možná pro hybridní dobíjení?

Jako poslední možnost mě napadá sestavit si udělátko, které bude simulovat stisk deaktivačního tlačítka

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Start-stop system

Příspěvek od drmla »

Btw jak si můžete přečíst nahoře, tak mi to zlobilo od začátku, potom vyměnili baterku a SS šel deaktivovat, drželo to od podzimu. A teď už to zase nefunguje, ale tenkrát se špatnou baterku se adaptace vracela zpět na 7.6V nyní zůstává na 12V a motor se vypíná.

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Start-stop system

Příspěvek od ferda25 »

A co tohle:

http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &id=916696" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Start_stop.png

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Start-stop system

Příspěvek od drmla »

Tak záhada vyřešena. Měl jsem v obd zásuvce trvale zapojený Bluetooth adaptér na zobrazování některých dat na mobilu za jízdy. Po jeho vypojení start stop auto už nevypíná. Takže taková perlička.

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Start-stop system

Příspěvek od vwKarelV »

Nemáte někdo nějakou novinku kolem Stop-start systému? ... hardwarově se to dá "vypnout" vytažením malého káblíku vedle minus pólu startovací baterie (teplotní senzor na baterii) ... má to však ten důsledek, že pak alternátor jede trvale, nikoli jen v případě potřeby.
Naposledy upravil(a) vwKarelV dne 08.05.2020 19:26, celkem upraveno 3 x.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Start-stop system

Příspěvek od r@pid »

Jazdim uz viac ako rok s odpojenym.

Ziadny problem.

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Start-stop system

Příspěvek od vwKarelV »

Autoelektrikář (dobrý, osvědčený, kterému věřím) mi tvrdil, že v nových vozech jsou alternátory poněkud poddimenzované a že trvalý provoz dlouhodobě nepřežijí - a že měnit alternátor je vždycky mnohem dražší a složitější, než výměna 2-3 baterek typu EFB, které poslední dobou zlevnily...
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Start-stop system

Příspěvek od r@pid »

Ked mu veris tak ho neodpajaj.

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Start-stop system

Příspěvek od vwKarelV »

Njn - jenže v tom případě stojím před volbou - buď ho nechat zapnutý a smířit se s životností baterky kolem 3 let (protože vysoké dobíjecí proudy baterku ničí - nastává plynování ellytu - a déle než 3 roky žádná baterka to plynování nevydrží) - anebo ho vypnout a riskovat, že pro změnu odpálím alternátor... :fool: ... Podle mně je to prostě blbá volba.
Naposledy upravil(a) vwKarelV dne 08.05.2020 19:28, celkem upraveno 1 x.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“