Elektronické vychytávky

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Elektronické vychytávky

Příspěvek od ablorhm »

ZDE je nějaký test (ke konci článku je Golf Sportsvan) včetně časů a potřebných cm pro zaparkování.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Elektronické vychytávky

Příspěvek od ladaf »

Já mám parkassist a nemám s ním nejmenší problém, umí zajet, vyjet. Pouzivam jenom podelne parkovani. S parkassistem máš senzory i na bocích (360° kolem auta) jako třešničku na dortu.
Kdybych si měl vybrat zda pouze parkovací senzory či parkovací senzory + parkassist, vybral bych opět stejně :-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Liapor »

sergix píše:Kromě jednoho příspěvku se tady nikdo nevyjádřil k automatickému parkovacímu asistentovi.. Znamená to, že si to nikdo nepřikoupil? V tom příspěvku je zmínka o tom, že se ten asistent umí dostat i do menšího místa, než člověk. Kamarád měl teď půjčené auto s tímto systémem (Tiguan) a naopak mi tvrdil, že mu systém ukázal jako vhodné místo k zaparkování pouze místa, do kterých by zajel i poslepu.. tak si říkám, jestli to má i nějaké reálné využití (především pro něžnější polovičky), anebo zda je to úplně k ničemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak já nevím,já používám asistent jen na místech kde vím,že jsou auta namačkaná a kde si nejsem jistej jestli bych se vešel. A rozhodně zaparkuje do prostoru kam by mne ani nenapadlo auto vmáčknout. Je pravda že to někdy rovná třebas na 3x,ale já bych tam to auto nevmáčkl. Pamatuju si,že jsem si to chtěl jednou vyfotit..... škoda,že jsme to neudělal.
Když je dost místa tak není moc důvod asistent používat,pač člověk klasicky zaparkuje trochu rychleji.

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Elektronické vychytávky

Příspěvek od KP118 »

tak pridam aj ja nejake moje poznatky:

1. ACC: Podľa mňa super vec. V kombinácií s DSG sa dostáva na ďalšiu úroveň. Vie sam úplne zastaviť a takťiež sa aj sám znova rozbehnúť najmä v zápche. Nemôžem však stáť príliš dlho. Raz keď som šiel s ACC asi 90kmh auto predomnou trafilo srnu a panicky brzdilo ACC to stihol rozoznať a sice vyhodil upozornenie (cervene auticko) že mam brzdiť že hrozí kolízia no i tak to ustál sam. Teda bola to sekunda a stál som... To prekvapilo. Nevýhoda ide nastaviť na max 160kmh.

2. Front asist / city brake: super vec zasa. Nikdy sa mi nestalo aby auto začalo brzdiť samo. Podarilo sa mi len vyvolať hlášku ze hrozi zrážka (červene auticko na budíkoch) Super je aj to že keď auto stoji na semaforoch a Start stop je aktívny tak po pohnutí auta predomnou sa auto samo štartne. pak stačí kliknuť na tempomat tlačitko a ACC uz zariadi vše sam. PERFEKT.

3. cuvacia kamera: trocha som mal problém si zvýknuť na obraz kt. sa mi zdal jemne zdeformovany no ted s tym nieje problém. jej doobjednanie nelutujem. Obzvlasť na sidlisku sa mi par krat stalo že mi za autom stali male deti a v spetakoch ich fakt nebolo vidieť. kamera hneď ukazala preco auto piska a cosi sa deje. Fakt super.

4. Park assist a parkpilot. Opäť spokojnosť. auto vie zaparkovať naozaj do veľmi uzkej medzery. vyborna je aj fukncia vyparkovania z radu aut. Male minus ze vzdy pri kolmom parkovani parkuje presne na stred takze ked mam vzadu autosedacku tak to je naprd. radšej parkujem sam viac na jednu stranu aby som mal viac miesta k dietatku. inak perfekt.

5. svetla (staticke bixenony): na začiatku strasne nanic. nic to poriadne nesvietlio sam som si ich trocha zdvihol a ted to je uplne super. daždovy senzor taktiez super ale problem najst to spravne nastavenie

6. sklapacie spetaky: pri parkovani uplne perfektne. ľahko sa chodi okolo auta neni problem. osvetlenie v spetakoch je podla mna skor imidžovka než funkcia. hlavne vsetko osvetlia xenony. no i tak nelutujem kupu. na parkovisku sa o nie nik nezachytava a spim kludnejsie.

7. vnutorne osvetlenie: podla mna všetko super aj to naladove osvetlenie (lišty dveri a priestor nôh). velmi pekne vzbudzuje to dojem luxuxu.

8. ergoactiv. sedadla. Velmi dobre sa v nich sedi a zvladne clovek aj sportovu jazdu bez posuvania sa a taktiez dlhe trate fakt super. co ma sklamalo je masazna funkcia. je to len blbe nafukovanie bedrovej opierky dost slabe. cakal som nejake valceky co vas zmasiruju jak trestanca a nic ale nevadi prezijeme. :D

tak snad cosi pomoze v pripade potreby sa pytajte a poskusame co treba :D
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Uživatelský avatar
kapitanplaneta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 10.08.2017 14:19

Elektronické vychytávky

Příspěvek od kapitanplaneta »

K tomu automatickému sklápění zrcátek při uzamčení vozu.

Jak to funguje s KESSY? Sklopí se zrcátka, i když auto uzamku pouze dotykem madla? Nebo musím zamykat přes ovladač?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Elektronické vychytávky

Příspěvek od ablorhm »

Vždyť Kessy je bezklíčové odemykání/zamykání, takže předpokládám, že to udělá stejnou činnost jako s klíčem - sklopí/rozevře zrcátka a zabliká blinkry (v případě alarmu ještě pípne nebo zatroubí)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Baryduke »

Přesně tak, vezmu za kliku auto se odemkne a zrcátka se narovnají.
To samé při zamykání rukou, zase se sklopí.
Při otevření kufru se nic neděje.
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Elektronické vychytávky

Příspěvek od ablorhm »

Kessy je jistě návykové a pohodlné, ale bezpečné ho nemá ani auto za X milionů. Dobrá je ta rada - schovávat klíček do plechové schránky :mrgreen:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Elektronické vychytávky

Příspěvek od moco »

Snad můj dotaz patří sem..... lze Soundaktor z GTI nebo R předělat do 1.4 tsi comfortline ? Nepotřebuji nutně, aby to bylo přímo propojené s infotaimentem

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Elektronické vychytávky

Příspěvek od ablorhm »

Kdyby někdo uvažoval o dotykovém ovládání klimatizace, výhřevu sedaček apod., objevil jsem toto.
Nebo třeba tady řadicí páka DSG.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“