Elektronické vychytávky

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Howard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2013 11:33

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Howard »

sirdo píše:tak daj potom vediet ake ziarovky sa ti osvedcili...
Osram Night Breaker unlimited - nemuzu si stezovat

Flekmatik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 28.08.2013 19:42

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Flekmatik »

Xenony nemají přece být nutné ani potřeba, ostatní auta dovedou hezky svítit i bez nich tak kde to sme abych si za samozřejmost měl takto připlácet. Já potmě jezdím prakticky jenom v zimě, na těch pár nocí ty xenony fakt nedávají smysl. Další věc je u xenonů, že když odejde 1 ze 17 ledek tak projistotu přestanou svítit i ty ostatní a vyměnit samozřejmě nejde ... takže hezky výměna celého světla za 15k + práce - snad nebudou odcházet.

Osramy vyzkouším asi ve středu, dám vědět. Při výměně jsem zjistil že tam VW dává Philipsy LongLife EcoVision které vydrží 100 000 km ... asi aby pro firmy byly nízké servisní náklady a že žárovky jsou naplánované na celou "životnost auta" ... to jestli ty žárovky skutečně svítí tak důležité nebude.

Rozdíly dle samotného Philipsu:
http://www.philips.co.uk/content/gb/aut ... ights.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 2.0 TDI Highline
Rest in peace: Škoda Octavia 2 2.0 TDI
Burn in hell: Renault Clio 1.5 dCi
We will not forget: Škoda 105 S

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Elektronické vychytávky

Příspěvek od sirdo »

Howard píše:Osram Night Breaker unlimited - nemuzu si stezovat
a to nie su jedny z tych co do roka a do dna skapu? mal som v Golf V Osram Night Breaker a vydrzali nieco vyse roka a porucali sa. kdezto ziarovky co boli nainstalovane v aute pri kupe mi vydrzali 7 rokov a urcite by vydrzali aj viac len som auto rozmenil na drobne v zakrute na poladovici...

Uživatelský avatar
MS-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.07.2013 11:25
Bydliště: Praha / Ostrava

Elektronické vychytávky

Příspěvek od MS-CZ »

concorde píše:4.škoda že nemám samovypínací dáková světla - měl jsem je v S3 a zvykl jsem si na ně. Fungovala výborně a teď mi chybí. Ovšem VW je dává jen k assist lane a to by určitě byla věc, co by nešla vypnout a rozčilovala by mě. tak jsem asi rád, že to tam nemám :-)
Ja mám lane assist i light assist a lane jde vypnout. Stačí ho vypnout jednou a je to natrvalo, dokud ho znovu sám neaktivuješ. Prakticky ho nepoužívám, dělá to nepříjemné pohyby s volantem i při normální jízdě. Ale light assist je super, ten mám zapnutý skoro pořád.
Golf VII 1.4 TSI 103kW, Highline, Blue Night Metalic (ergoActive, Lane / Light assist, PreCrash, Parkpilot)

Uživatelský avatar
MS-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.07.2013 11:25
Bydliště: Praha / Ostrava

Elektronické vychytávky

Příspěvek od MS-CZ »

mechy píše:Můžu poprosit majitele dalších ještě nezmíněných výbav o vyjádření.Jak jste spokojeni s
pakety
světla výhled -funkce Coming Home a Leaving Home
-vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou
-dešťový senzor
Paket Zrcátka -vnější zpětná zrcátka elektricky nastavitelná, sklopná, vyhřívaná
-automatické naklonění vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce při zařazení zpátečky
comming home a leaving home - mně se hodí, parkuju v podzemních garážích, odemknu auto na dálku a svítí mi na cestu
vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou - super věc v noci na dálnice, kdo má pořád to narmální zrcátko sklápět tam a zase zpátky
dešťový senzor - taky dobrý, ale citlivost 1-3 je nepoužitelná, mám to trvale na 4 a občas bych potřeboval i 5, která tam ale není
zrcátka - ony jdou dát do golfu mechanická zrcátka ? :) vyhřívání funguje dobře, po dešti je to za chvilku suché a můžes vypnout, sklopení na spátečku nepoužívám, věřím senzorům :)
Golf VII 1.4 TSI 103kW, Highline, Blue Night Metalic (ergoActive, Lane / Light assist, PreCrash, Parkpilot)

Uživatelský avatar
Marťas1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 19.12.2013 20:57
Bydliště: Bílovec

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Marťas1 »

No já si myslím,že při podélném parkování u obrubníku se sklopení zrcátka může hodit. Než riskovat hliníkové kolo . :wink:
VW GOLF Variant 1.6 TDI Highline, bixenony, stříbrná Reflex metalíza, Parkpilot, Ergoactiv, vyhřívané čelní sklo, telefonování Comfort, Colour pal.počítač

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Elektronické vychytávky

Příspěvek od sirdo »

MS-CZ píše:zrcátka - ony jdou dát do golfu mechanická zrcátka ? :) vyhřívání funguje dobře, po dešti je to za chvilku suché a můžes vypnout, sklopení na spátečku nepoužívám, věřím senzorům :)
tu sa nepytal na elektricky nastavitelne zrkadla, tie su standard, ale na elektricky sklapatelne lebo len tie pokial viem maju funkciu priklopenie zrkadla pri cuvani...

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Elektronické vychytávky

Příspěvek od rasto4444 »

sirdo píše:
MS-CZ píše:zrcátka - ony jdou dát do golfu mechanická zrcátka ? :) vyhřívání funguje dobře, po dešti je to za chvilku suché a můžes vypnout, sklopení na spátečku nepoužívám, věřím senzorům :)
tu sa nepytal na elektricky nastavitelne zrkadla, tie su standard, ale na elektricky sklapatelne lebo len tie pokial viem maju funkciu priklopenie zrkadla pri cuvani...
priklopenie zrkadla pri cuvani mam aj ja a nemam elektricky sklapatelne zrkadla.

Ja mam inu otazku. Mam vybavu "Light assist" - teda dazdovy, svetelny senzor, zatmavenie zrkadla, coming/leaving home funkcia, ale nejde mi aktivovat regulacia dialkovych svetiel.. Dnes som isiel okolo servisu tak som sa na to opytal.. Napojili na diagnostiku a vraj im to tam ako vybava nevyhodilo ( myslim konkretne tu regulaciu svetiel), pritom aj v manuali a aj na stranke som sa docital ze sucastou vybavy "Light assist" je aj ta regulacia dialkovych.. Vraj sa na to opytaju importera a daju mi v pondelok vediet.. Presviedcali ma ze to ma len vybava "Dynamic Light assist" a musim na na okne senzor (taky ten trojuholnikovy)..ale ten co som sa docital je pri DLA a Lane assist.. Asi tam bude treba len nieco dokodovat, ale predpokladam ze vw mi povie ze to nie je sucastou vybavy kedze to neni napisane v ich pocitaci..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
MS-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.07.2013 11:25
Bydliště: Praha / Ostrava

Elektronické vychytávky

Příspěvek od MS-CZ »

Automatické přepínání mezi dálkovými a potkávacími světlomety je právě Light Assist. Nemusí tam být dynamic.
Golf VII 1.4 TSI 103kW, Highline, Blue Night Metalic (ergoActive, Lane / Light assist, PreCrash, Parkpilot)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Pantani »

MS-CZ píše:...sklopení na spátečku nepoužívám, věřím senzorům :)
Tohle není o senzorech, to je o tom, jestli parkuješ přesně u chodníku a jestli odřeš nebo neodřeš drahýho liťáka o obrubák!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Howard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2013 11:33

Elektronické vychytávky

Příspěvek od Howard »

sirdo píše:
Howard píše:Osram Night Breaker unlimited - nemuzu si stezovat
a to nie su jedny z tych co do roka a do dna skapu? mal som v Golf V Osram Night Breaker a vydrzali nieco vyse roka a porucali sa. kdezto ziarovky co boli nainstalovane v aute pri kupe mi vydrzali 7 rokov a urcite by vydrzali aj viac len som auto rozmenil na drobne v zakrute na poladovici...
Vyssi svitivost si musi vybrat dan na nizsi vydrzi, to je jasne. Ale tohle ja neresim, chci videt.

Uživatelský avatar
brute
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.03.2014 15:31

Elektronické vychytávky

Příspěvek od brute »

Stejný problém se slabými světly jsem měl u i30 i Leona, stačí vyměnit žárovky, já jsem dal Hammery a je to lepší.
Start stop není problém trvale odpojit stačí zakoupit http://www.kufatec.de/shop/de/diagnoset ... t-stop-mqb" onclick="window.open(this.href);return false;
VW UP! 44KW Move up
Seat Leon 1,2 TSi 77KW Reference

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Elektronické vychytávky

Příspěvek od bouky2 »

Najde se někdo, kdo ten bazmek na vypnutí start stop zkusí? Já zatím nemám na čem :( A jak to mám chápat, musí to být stále zapojené, nebo jednou - vypnout, podruhé zapne funkci?

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Elektronické vychytávky

Příspěvek od zzbysekk »

Jsem rad ze mam tohle socko obdobi za sebou... neustale praskani a meneni zarovek s radoby modrym svitem jsem u vsech mych novych aut vyresil bixenonama...

Ale mam dotaz na jednu vec, mam adaptivni tempomat a nelze nastavit na vic jak 160 kmh.... da se nejak odblokovat? Tohle me priserne stve....
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Elektronické vychytávky

Příspěvek od harrysoumen »

Ahoj kluci, čekám také na nového Golfa Variant Highline TGI v březnu 2015. Chtěl bych se zeptat na pár věcí:

1) jak funguje Coming/Leaving home? resp. zda se dá nastavit, která světla svítí a jak dlouho? Mám na své služební oktávce xenony a příjde mi hodně nepraktické je zažíhat při každém odemknutí auta, když vidět pod nohy potřebuji tak v 5% případů. Uvažuji, zda ještě u nového golfa připlatit za el.sklopná zrcátka, která svítí pod nohy místo hlavních světel. Upřímně mi ta logika VW moc nesedí. Čekal jsem, že když II oktávka má v "eleganci" bez příplatků světla v zrcátkách i ve dveřích bude to mít jednoznačně i o 8let novější golf ve verzi Highline. Bylo to velké překvapení :158: ...a ještě větší, že světýlka do dveří nedostanu ani za příplatek?! Určitě v běžném životě užitečnější věc, než svítící ef. lišty ve dveřích. Je to pouze můj názor. Vím, že má highline osvětlení pro nohy, ale když už jsme u toho, proč jen vepředu? Stejně tak ty podsvícené lišty, působí to dost lacině a nedomyšleně...

2) Jak je to prosím s couvací kamerou. Dostanu ji automaticky k Park Pilot, nebo Park Assist? Nikde jsem to vysloveně nečetl. Nebo je to ono "vizuální znázornění". Divil bych se, pokud by se VW s kamerou v přehledu výbavy nepochlubil, když tam zmiňuje i bezpečnostní pásy a opěrky hlavy :lol: Každopádně se trošku ve strachu dostávám k závěru, že tam tu kameru zase nedostanu...

Nechci být žádným rivalem, protože jsem si tohle auto po půlročním hledání sám vybral, ale je to můj prní VW (resp.němec), tak se možná divím i některým (pro vás) samozřejmým věcem. Na druhou stranu musím říct, že jsem nikdy nekupoval a neměl na "prémiová" auta, za které je Golf často označován, ale couvací kameru a světla ve dveřích jsem měl (u japonců) vždy bez příplatku a některé tyto prvky byste i marně hledali i v soupisu výbavy k autu. Výrobce to prostě považuje za standart...

Je to asi jen o zvyku a prvním kroku z Japonska do Německa, snad tohle zůstane jedinými maličkostmi, které mě na autě budou trápit :-).

Díky za vaše vysvětlivky ;-) H.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“