Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

A protijedouci? Bez problemu?

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Nikdo neblikal zatim.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Wlashack_cz »

To, že neblikaj neznamená, že neoslňuješ. Já na takový lidi taky nereaguji.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Nesvítí to na nekonečno. Je vidět, že se kužel dotýká před autem silnice. Jen se o pár metrů posunul dopředu.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Příspěvek od wittmann167 »

Vyměnil jsem standard žárovky za ty osramky a přizvedl o 3/4 otáčky a blikalo na mě každé třetí auto. Tak jsem to stáhl na půlku a občas taky někdo problikne. Vrátil jsem to zpět a nebliká nikdo.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bedrich666 »

Ze by ty Night Breakery az tak "palily"? :158:

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Halogeny nemaji tak precizne oddelenou hranici, kam to sviti a kam ne.
Ale na starem aute jsem si o neco pridzvedaval i halogeny a nikdy na me nikdo neblikal.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od wittmann167 »

Minulý týden jsem po ránu dojel kolegyni z práce a první co mi řekla po vystoupení z auta, že mi to svítí nějak blbě, že jsem jí strašně oslňoval, tak asi to přizvednutí je znát. Další věc je, jak jsem to měl naštelované z výroby, nicméně předpokládám, že to bylo dobře.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od zdenal_cz »


x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Za neoriginální světla nejisté kvality, pravděpodobně bez homologace a nejisté funkčnosti bych asi tolik nedal.

Nějak jsem nepochopil, co je tam zdroj světla. Píšou tam bixenon, 35w a H7. Xenon výbojky se sice dělaj čínský HIDky do H7. Je otázka, zda je světlomet pro zdroj světla xenon určený (pokud nemá homologaci, tak je to stejně jedno).

Pokud bys dal místo 55w žárovek xenon balast a výbojky, tak j ještě otázka, zda to bude svítit. Má to větší odběr při startu a menší za běhu. Může to být vyhodnocováno jako praslá žárovka, nebo nesvítít/blikat atd.

Ikdyby to celé fungovalo, tak bez automatického seřizování náklonu a ostřiků světěl je to stejně nezpůsobilé provozu.

Mohl by jsi s tím svítit na halogenky. Ale obecně tyhle repliky velmi bídně svítí. Sám jsem jedny neoriginální světla depo s čočkou s halogenem zkoušel na Astře a svítilo to mnohem hůř.

Co jsem koukal, tak originál xenony (jetý) na Golfa VII se dají sehnat a není to moc drahé. Kompletní zástavba s balastama, startérama, řídícíma jednotkama, náklonem a ostřikem by stála stejně majlant.

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od zdenal_cz »

Jj, prave mi taky neni 100% jasny jak je to s halogen x xenon na tech "cinach". Jenom me zajimalo, jestli uz to treba nekdo riskl a ma to na svem golfu.
Na aute mam halogeny a pri browsovani na aliexpressu a hledani vag mi toto vyskocilo jako related. Jsem se zasnil, ze bych halogeny vymenil :-) Skoda, ze to neni jen tak vymenit, klidne bych investoval ;-)

baron.b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2014 08:32

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od baron.b »

Pokud se nepletu, tak tohle je retrofit kam se dávají H7, může se to osadit i xenonem, který je nutné koupit i s balastem. Já původně přemýšlel, že si ta světla pořídím, našel jsem i s homologaci na německém shopu, nechtěl jsem xenony, líbí se mi vzhled, ale nakonec jsem od toho upustil. Kromě toho, že nevím, jestli to líp svítí, mě odradila výměna H7, tady se musí sundavat nárazník, má to stejné víko jako xenony.

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od zdenal_cz »

aha, diky za odpoved. nahodou link na ten nemeckej shop by jsi nenasel?

a s tim sundavanim narazniku to chapu spravne, ze pri vymene zarovky je nutne sundat taky naraznik?

baron.b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2014 08:32

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od baron.b »

třeba tady... ale dají se najít určitě i jinde... Takto svítí http://youtube.com/watch?v=OLImOAQJlys" onclick="window.open(this.href);return false;

Ta světla mívají ze zadu víčko na šrouby jako originál xenon svetlomet, pod ním je potkavaci H7 (většinou si tam lidi montují právě xenon) , takže ji bez sundání nárazníku nevymenis, dálková žárovka jde vyměnit normálně...

Našel jsem ještě světla, která mají výměnu žárovky stejně jako originál halogeny, ale ty nemají homologaci. http://youtube.com/watch?v=fLKydAgQbOM" onclick="window.open(this.href);return false; a jestli mají ta světla z německého shopu stejné řešení jsem už nehledal.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od sirdo »

alebo toto: https://www.dectane.de/D-LITE-Scheinwer ... ELGXB.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“