Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: halogen vs bixenon
PříspěvekNapsal: 12.04.2015 11:57 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

09.03.2014

206

Budu muset nějakou změnu realizovat, protože jezdím více v noci než přes den a pokud nejedu po dálnici, tak mě oslňuje snad každé druhé auto z protisměru. A na dálnici mi přijde, že halogeny osvětlujou nedostatečnou vzdálenost před autem.
Jaké žárovky doporučujete?

PříspěvekNapsal: 12.04.2015 12:04 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

28.08.2013

51

Mám stejnou zkušenost a ani po roce sem se z toho moc nedostal, všude píšou jak super to svítí a přitom taková slabota.

Trochu pomohla výměna žárovek (koupil jsem nějaké ty OSRAMy) mám je už cca rok a čtvrt (20 000 km) a zatím neodešly, tak uvidíme.

Psal jsem to už tu někde, halogeny jsem měl celý život a vždycky mi bohatě stačily ... kdybych věděl jak to svítí tak bych do xenonů šel určitě, za tohle má VW u mě velké mínus.

We will not forget: Škoda 105 S

PříspěvekNapsal: 13.04.2015 10:45 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

17.05.2014

15

original zarovky skutecne sviti malo, jak uz tu zaznelo kvuli zivotnosti... vymenil jsem je za OSRAM Night Breaker Unlimited a nechal seridit svetla. Mam uz je pres rok a jsem spokojenej, ani nemusim kolikrat poustet dalkova svetla. Ty jsou ostatne z vyroby taky osazene nejakou long life verzi, uvazuju o jejich vymene, ale tolik je zase nepouzivam...

PříspěvekNapsal: 13.04.2015 20:45 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

15.04.2014

137

muzes sem prosim hodit odkaz na ty zarovky co jsi kupoval. jinak montaz samodomo? da se k nim nejak normalne dostat?

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 10:28 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

17.05.2014

15

https://www.alza.cz/osram-night-breaker ... 506880.htm
jinak vymena je docela v pohode, horsi pristup je k levemu svetlu z pohledu ridice, sundas velky gumovy kryt a pod nim je plast kterym otocis a vyndas zarovku...
kdyz jsem poprve jel s golfem v noci, tak jsem si rikal, ze to snad neni mozny jak to malo sviti, po vymene zarovek se to vyrazne zlepsilo.

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 14:05 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

30.04.2014

61

Já jenom k těm H7 žárovkám... http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/76760/car-bulbs-2014-halogen-headlight-bulb-reviews

Moje zkušenost je taková, že OSRAM mi odcházely dost pravidelně, jakmile jsem dal PHILIPS tak žárovky vydržely nesrovnatelně déle...

Životnost udávaná výrobcem:
OSRAM: B3/Tc = 150/250
PHILIPS: B3/Tc = 200/400

Takže na výběr máme https://www.alza.cz/osram-night-breaker-unlimited-h7-55w-px26d-d506880.htm nebo https://www.alza.cz/philips-h7-x-treme-vision-d245875.htm a je myslím jasné co bych si dal do auta.

Z.

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 20:10 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

15.04.2014

137

dekuji za reakce. ten cenovy rozdil je tedy ale propastny. je svitivost srovnatelna?

PříspěvekNapsal: 14.04.2015 22:02 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

30.04.2014

61

Tak ty PHILIPSKY by měly svítit dokonce víc, ale okem to asi nepoznáš a podle technické specifikace mají oba typy shodně cca 1500lm. Barva by měla být 3600K u OSRAMU a 3700K u PHILIPSE.

Ceny jsou +- stejné, v obchodech jsou dost velké rozdíly...

http://autozarovky.heureka.cz/philips-h7-x-treme-vision-12972xvb1-12v-55w/

http://autozarovky.heureka.cz/osram-h7-night-breaker-unlimited-12v-55w-px26d/

Z.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.04.2015 22:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2011

18

V popisku stoji, ze osram jsou 2 v baleni a philips jen jedna, takze ten cenovy rozdil neni tak velky

PříspěvekNapsal: 15.04.2015 08:14 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

15.04.2014

137

omlouvám se všem, klikl jsem pouze na odkazy z alzy a jelikož mám s alzou samé dobré zkušenosti, myslel jsem, že její ceny budou "normální". pak jsem si ale všiml rozdílu v jednotlivých obchodech a cena je opravdu srovnatelná. vyzkouším ty Philips

PříspěvekNapsal: 18.04.2015 17:22 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

09.03.2014

206

Takže jsem si to spočítal, kolik by mě to stálo po deseti letech, kdybych svítil 5 hod. týdně.

1.
OSRAM Night Breaker Unlimited H7 55W PX26d, cena za pár 444 Kč
3% žárovek se zničí po 150h, tj. min. 7,5 měsíce by mi ty žárovky svítily, tj. 16 párů bych musel během 10 let koupit, náklady po 10 letech 7104 Kč.
63% žárovek se zničí po 250h, tj. max. 12,5 měsíců by mi ty žárovky svítily, tj. 10 párů bych musel během 10 let koupit, náklady po 10 letech 4444 Kč.

2.
Philips H7 X-treme VISION, cena za pár 558 Kč
3% žárovek se zničí po 200h, tj. min. 10 měsíců by mi ty žárovky svítily, tj. 12 párů bych musel během 10 let koupit, náklady po 10 letech 6696 Kč.
63% žárovek se zničí po 400h, tj. max. 20 měsíců by mi ty žárovky svítily, tj. 6 párů bych musel během 10 let koupit, náklady po 10 letech 3348 Kč.

Takže mi vychází, že údržba s Phillipsem je levnější.
Ale záleží zda životnosti odpovídají realitě.

@Zett
odkud jsi vzal ty hodnoty B3/Tc? Mohl bys pls poslat odkaz na zdroj?

Našel jsem jen hafo údajů tady, ale údaje o životnosti skoro žádné:
http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-mo ... tomoto_fdv
http://data.idnes.cz/g/auto/infografika ... rovky.html
http://forum.skodahome.cz/topic/103198- ... 1rovek-h7/

Líbila by se mi nápř. žárovka Phillips Night Guide, ta má skoro 2x delší životnost a skoro stejné parametry jako ten Osram výše, ale už se asi neprodává...

PříspěvekNapsal: 18.04.2015 18:10 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

17.05.2014

15

Já jsem měl Philips night guide v předchozím autě (projektorova světla) a první se odporoucela po roce, v druhém autě doma (světla jako golf) máme extreme vision, životnost je dost podobná, po cca osmi měsících praskla první... Proto jsem teď zkusil ty Osram night breaker unlimited. Co se týče svítivosti, tak jsou na tom všechny tři plus mínus stejně.

PříspěvekNapsal: 18.04.2015 19:33 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

09.03.2014

206

Takže je třeba spíše počítat s tou pesimističtější variantou a náklady se budou pohybovat kolem 7000 během 10 let. Pak je jedno, jestli koupit Phillips nebo Osram, protože cenový rozdíl 408 Kč za 10 let je zanedbatelný. Na druhou stranu jsou kazící se Osramy a Phillipsy podstatně levnější než pořízení xenonů, u kterých si svépomocně člověk ani nevymění výbojku, pokud bude dodržovat předpisy stanovené výrobcem. Pro mě obě varianty nějak nedávají smysl. Jen mám obavy, abych někoho na cestě nesrazil nebo do něčeho nenarazil apod. Spíš bych uvítal nějaký kompromis mezi svítivostí a životností. Větší svítivost než má teď žárovka standard VW a delší životnost než má ten Osram s Phillipsem.
Mimochodem, jaká žárovka je standardem v Golfu a jaké má parametry?

PříspěvekNapsal: 18.04.2015 21:05 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

26.12.2013

492

Každá žárovka má životnost max. 2 roky. Po této době výkonově slábne. Osobní zkušenost mám s OSRAM Night Breaker Unlimited a můžu doporučit. Vyšší výkon proti standartní žárovce a životnost taky dobrá - dokonce i na moto. Jinak H7 má všeobecně nižší životnost např. v porovnání s H4.

PříspěvekNapsal: 18.04.2015 21:09 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

03.06.2014

513

karlozs píše:
Jen mám obavy, abych někoho na cestě nesrazil nebo do něčeho nenarazil apod.

Toto je zakladny dovod, preco som uz na Golfe 5 mal bixenony a teraz som si priplatil za bixenony aj s dynamic light assistom - obava, za v noci sejmem nejakeho opilca tackajuceho sa domov z krcmy. Podla mna su svetla jednym z najdolezitejsich prvkov aktivnej bezpecnosti - uprednostnil by som ich pri vyrazne obmedzenom rozpocte pred vsetkymi ostatnymi priplatkovymi prvkami.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]