Composition Media + USB + iPhone

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Ischemias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 17.10.2013 11:51

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od Ischemias »

Ahoj
Mám Media-in a tak telefonuji, nabíjím i poslouchám obsah z iPhonu bez problémů, ale to co mám na telefonu mám i na SD kartě, takže muziku si raději poslouchám z SD karty v- mám spíš dotaz k nabídce PHONE.
Pokud si nastavím favorities tak dle mého by se měly načíst obrázky které mám u kontaktů v telefonu, ale nic takového se nenačte - nemáte s tím někdo zkušenosti?
Díky za info.

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od iwhy »

iPhone neprenáša obrázky kontaktov cez bluetooth.

Uživatelský avatar
Zelikg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.12.2014 10:45
Bydliště: Pardubice

Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od Zelikg »

Zdravím prosím o radu.
Mám VW Golf 7 Variant 1.4 TGi a rádio Composition Media.
Problém je, že rádio nevidí hudbu v iphone pokud je připojen přes USB.
Jelikož MK7 nemá Media IN tak nevím jak to zařídit.
Díky za radu.
Volkswagen Golf VII Variant 1,4 TGI

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od JohnMetsn »

Tak nepripojuj pres USB, ale BT?
G7 1.4 DSG

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od Oskar1 »

Mam to samé rádio a připojuji se s naší 4s a 5s přes BT a naprostá pohoda s přehráváním hudby. Pustíš si přehrávač ve tvém mobilu a pak zmáčkneš na radiu media a je to. :D

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od iwhy »

Cez USB to priamo prehrávať nepôjde, to šlo len s Media IN zásuvkou a správnym káblom, čo už dnes objednať v aute nejde.

Uživatelský avatar
Zelikg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.12.2014 10:45
Bydliště: Pardubice

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od Zelikg »

Oskar1 píše:Mam to samé rádio a připojuji se s naší 4s a 5s přes BT a naprostá pohoda s přehráváním hudby. Pustíš si přehrávač ve tvém mobilu a pak zmáčkneš na radiu media a je to. :D
Taky to tak dělám ale vadí mi, že nevidím všechnu hudbu na displayi jako u SD karty
Volkswagen Golf VII Variant 1,4 TGI

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od slezacekm »

přes e-mail jsem to řešil přímo s někým z VW a bylo mi řečeno, že Media IN zdířka byla nahrazena USB sdířkou a přehrávání muziky přes kabel BY MĚLO BÝT PODPOROVÁNO, stejně jako dříve. Bohužel to ale nejde. Na německých fórech se to dost řeší, ale nikdo nenašel žádné řešení. Možná bude stačit počkat na aktualizaci FW rádia. Před půl rokem jsem to řešil v servise a tehdy řešení nebylo, poradili mi, abych zašel za půl roku. Tak jsem tam teď před Vánocemi zašel a řešení stále není. Tentokrát mi bylo doporučeno koupit si jiný telefon. Až tam zajedu za půl roku, asi mi doporučí koupit nové auto :tongue:
jinak připojení přes BT mi funguje fajn, častokrát nemusím ani šahat na telefon a pouštět hudbu, stačí ji zapnout na rádiu (občas to ale blbne). muziku mám na SD kartě, ale jelikož funguji na Macu, tak zkopírované písničky na kartě obsahují spoustu balastu, který nejde přehrát a je to díky tomu celkem otrava. asi budu muset přenést mp3 někam na Windows a tam nahrát na kartu. Podobné blbosti mi trochu kazí "Jablečný ekosystém".

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od iwhy »

Ja fungujem na podobnom SETUP-e ako ty. Na kopírovanie hudby na SD kartu som si napísal python skript ktorý mi skopíruje iTunes knižnicu a upravý obaly albumov tak aby sa zobrazili na displeji v aute (max. 400x400). Ak by si chcem môžem ti to poslať, je to, ale čisto terminálová utilita.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od slezacekm »

tak to zní opravdu dobře. byl bych moc rád za tu utilitu + popis jak s tím pracovat. terminál sice znám, ale moc nepoužívám. včera jsem SD kartu vložil do PC s Win a vymazal jsem všechny nepotřebné soubory a konečně je na kartě pořádek (bohužel bez obalů). zjistil jsem také, že když používám iTunes Match a stahuji si potom soubory do offline režimu, některé jsou v mp3 a některé m4a (s těmi je potom problém) a jedinou možností je pa manuálně překopat na mp3 (zvládá to i iTunes)

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Composition Media a iPhone 5s

Příspěvek od iwhy »

Ja nemám problém s m4a súbormi z iTunes store, jedine, že tie ktoré ti stiahne z iTunes match majú najeké DRM, ale to sa mi nezdá.

Skript ti pošlem mailom.

sl@nda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 19.03.2012 12:30
Bydliště: ÚL

Composition Media BT handsfree

Příspěvek od sl@nda »

Ahoj všem,

nikde jsem to tu nenašel proto zakládám nové téma. Mám Golfa VII Comfort Edition s rádiem Composition Media a palubním počítačem MFA Premium. Můj dotaz je k BT handsfree, při spárování MT (iPhone 6 Plus) se kontakty naimportují standardně do rádia, ale překvapilo mne, že již nejsou v MFA, zde mám pouze volbu posledních volaných čísel a když chci volat někoho uloženého v kontaktech, tak musím přes rádio, což za jízdy není moc praktické, je to takto v pořádku, má s tím někdo zkušenost? Jinak vše funguje jak má.

Předem děkuji za reakce.
VW Tiguan 1.5 TSI ACT 110kW R-line CL

Uživatelský avatar
radys.s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 15.10.2007 14:02
Bydliště: Brno

Re: Composition Media BT handsfree

Příspěvek od radys.s »

mám BlackBerry, manželka má Nokii a mám to stejně - výběr přes seznam na radiu, popř. z volaných čísel přes MDF

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Composition Media BT handsfree

Příspěvek od lifter »

Mám Samsung (Android) a funguje mi to úplne rovnako. Pri každom spojení auta s mobilom sa aktualizujú kontakty + stiahne archív posledných hovorov (ktorý je potom práve na to palubnom počítači).

Nie som si istý, ale kedysi na predvádzačke Golfu VI a originál handsfree sa dalo listovať v adresári kontaktov na palubnom počítači cez multifunkčný volant - neviem ale o tom, že by sa to dalo na novom Golfe. Ale je pravda, že sa snažím vôbec netelefonovať za jazdy a preto som to neštudoval, len spároval telefón a používal.
VW Golf GTI VII Performance

sPk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 30.03.2011 18:27

Re: Composition Media + USB + iPhoneg

Příspěvek od sPk »

Zdravím,

mám problém při přehrávání hudby z iPhonu přes bluetooth. Auto bylo dodáno tento měsíc a je to po stránce infotainmentu sériová výbava GTD, tedy Composition Media 6,5". Stream se občas (nahodile, nezávisle na tom, zda dělám něco s mobilem nebo s infotainmentem) na 1-2 sekundy přeruší a pak zase naskočí. Není to nic, co by nešlo přežít, ale irituje mě to. Nedávno jsem měl půjčenou služební Octavii III (vyrobena někdy letos v létě) a chovalo se to stejně, tak jsem to připojil kabelem, mobil to rozpoznalo coby iPod/iPhone a přehrávalo to korektně, dokonce to zobrazilo i cover art. Myslel jsem si (chyba, vím), že totéž bude i v Golfu, ale nejede to, po připojení kabelu tu napíše "USB: datový nosič nelze přečíst". V oktávce zřejmě je nějaká výbava jako Telefon Comfort, což obsahuje rozhraní pro iPod/iPhone. Můj dotaz tedy je, lze toto rozhraní (nebo aspoň funkci přehrávání z iPhonu/iPodu přes kabel) dodělat? Díky předem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“